Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024


Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas
 

„Ką pasėsi... 2024“ dovanojo agroverslui teisingą kryptį į ateitį

2024/03/26


Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2024“ jau 28-ąjį kartą subūrė visus, kurie ją puoselėja, kurie pasiekė savo veikloje pačius geriausius rezultatus ir nubrėžė teisingą kryptį į ateitį. Renginyje buvo galima išvysti daugybę Seimo narių, ministerijų, savivaldybių, įvairiausių įstaigų ir organizacijų, ištikimų žemės ūkio sektoriui, atstovų. Pasidžiaugta, kad smagu matyti gražų dialogą tarp mokslo ir verslo, o tai duoda naujų, pažangių technologijų. Tris dienas kunkuliavusi paroda suteikė galimybę susitikti žemės ūkio bendruomenės atstovams, pasidalyti patirtimi bei rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Sveikinimai ir bendrystės džiaugsmas

„Būkite pasveikinti visi su šia pavasario švente, – atidarydamas parodą kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. dr. Juozas Augutis.

– Ši paroda jau beveik 30 metų iš eilės lydi mus, visada asocijuojasi su pavasariu, su sezono žemės ūkyje atidarymu. Pagrindiniai šios parodos veikėjai esate jūs, žemės ūkio verslo atstovai, kurie atvežėte čia parodyti tai, ką turite geriausio, tai, kas mūsų žemę gali padaryti gražesnę, derlingesnę. Bet tai nėra lengvas procesas, turime, neslėpsime, daug problemų tiek dėl klimato kaitos, tiek dėl karo, dėl kitų negandų. Todėl sujungti į bendras vietas mokslą ir verslą yra būtina. Turbūt neatsitiktinai čia, Žemės ūkio akademijoje (ŽŪA), kur jau šimtą metų vyksta moksliniai tyrimai, bandymai, kuriama Lietuvos žemės ūkio ateitis, vyksta ir ši paroda.“

Rektorius taip pat teigė, kad mokslas pasiekė tikrai dideles aukštumas ir gali daug padėti pačiam verslui ir mūsų žemei. Yra nemažai problemų, bet kaip ten bebūtų, pagrindinis dalykas – meilė žemei, meilė mūsų Lietuvai. Mat, pasižiūrėję į salėse arba lauke demonstruojamą techniką, technologijas, suprantame, kad pasaulis tapo visiškai kitoks, palyginti su tuo, kai buvo įkurta akademija.

„Noriu palinkėti, kad ne tik ateinančius metus, ne tik ateinantį dešimtmetį, bet ateinančius šimtmečius rinktųsi čia žmonės ir kalbėtų: „Čia buvo padėti pagrindai tam, kad mūsų gamtos ištekliai, mūsų žemė, mūsų aplinka būtų išsaugota ateities kartoms, kad ji ir maitintų mus, ir globotų, ir teiktų poilsį bei prieglobstį, nebūtų nualinta, bet kartu būtų derlinga, gausi ir maloni mums.“ Viskas yra jūsų ir mūsų rankose. Ačiū už tai, kad jūs įdedate tiek širdies, tiek meilės, iš ko galima tiktai mokytis visai Lietuvai“, – dėkojo susirinkusiesiems prof. dr. J. Augutis.

subtilus
Šventę pradėjo grupė „Subtilus“, sudžiazavusi liaudišką dainą.

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė kreipėsi ir į valdžios atstovus, ir į akademijos bei visą universiteto bendruomenę, ir į žemės ūkio verslo lyderius, atstovus – visus, kurie neabejingi žemės ūkio verslui.

„Ši paroda – neeilinė, Akademija šiemet švenčia šimtmetį ir ši paroda yra parodymas, kiek svarbi ŽŪA ir kiek svarbus žemės ūkio verslas, kokį progresą padarėme per šimtą metų. Džiaugiamės stiprėjančiu ryšiu su verslo įmonėmis, iš daugiau nei 150 pernai įgyvendintų projektų daugiau nei pusė buvo su verslo įmonėmis. Svarbiausia – su žemės ūkio verslo įmonėmis ir ūkininkais. Tikiuosi, kad kiekvienais metais šis skaičius didės. Džiaugiamės mecenatais, didžiuojamės rėmėjais, džiaugiamės bendryste, bendrais renginiais, kuriuos ir vainikuoja ši paroda – žemės ūkio verslo ir mokslo progreso atspindys“, – kalbėjo prof. dr. A. Miceikienė.

Ji linkėjo visiems dalyvaujantiems parodoje rasti sau naudingų sprendimų, pamatyti verslo pažangą. Ir išreiškė viltį, kad kiekvienais metais verslo ir mokslo progresas žemės ūkyje tik stiprės.

ka pasesi 2024 atidarymas
Parodos atidarymo akimirka.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sakė, kad ši paroda žavi tuo, jog tradicinė lietuviška birbynė gali groti greitą džiazą, kai susitinka tradicijos – fundamentinis mokslas ir inovacijos. Pasak jo, ypač malonu, kad ant šių metų pagrindinio parodos rėmėjo – EWA – modernaus traktoriaus esantys Vyčio ženklas ir trispalvė suteikia galimybę parodyti savo išskirtinumą, veržlumą, tad malonu, kad tai daro mūsų žemdirbiai, mūsų žemės ūkio bendruomenė. Į parodą atvyko gausi Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) komanda, pasiruošusi pristatyti naujojo deklaravimo laikotarpio naujoves, palengvinimus, tad ministras kvietė aktyviai naudotis šiomis paslaugomis.

Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis kalbėjo: „Kaimas atvažiavo į kaimą. Gerbiami pažįstami ir gal dar kai kurie ir nepažįstami, nors peržvelgus atrodo, kad čia tik tie žmonės, su kuriais turėjome kokių nors reikalų. Norėčiau pasakyti, kad čia yra KRK komandos dauguma, mes galėtume surengti net ir posėdį. Didžiausias įspūdis, pradedant šį renginį, buvo grupės „Subtilus“ sudainuota liaudiška daina. Jeigu tokios mūsų liaudies dainos tampa... Tai kokia čia susirinko liaudis – paplokime jiems. O liaudis susirinko tokiu momentu – Žemės diena jau buvo paminėta, akademijos šimtmetis paminėtas, Saulėgrįža, jau galima sakyti, paminėta, bet, grįžtant Saulei, turime pradėti galvoti, turime rūpesčių dėl nenugalimų jėgų.“

Prof. V. Pranckietis teigė, kad klimato kaita taip pat priklauso nuo Saulės ir kvietė pripažinti ją nenugalima jėga, nebekovoti su pasekmėmis, o tiesiog stengtis daugiau eiti su tuo, kas šiandien yra.

„Šiandien yra gėrio diena, sprogsta, atbunda pumpurai, želmenys, atbunda ir žmonės, čia atvažiavę nori pasidžiaugti ta ateitimi, kurią jie kūrė. Visi mes kuriame savo ateitį, KRK, kiek tik nuo jo priklausė, jau trejus metus yra viena partija – žemės ūkis. Ir aš tuo galiu labai didžiuotis – mūsų balsavimai komitete beveik 100 proc. yra vienbalsiai arba bendru sutarimu. Turbūt tokio vienbalsiškumo mums reikėtų visose jėgose ir visose pastangose. Linkiu visiems susikurti tokią ateitį, kokios norite, ir kad jos siekiant kuo mažiau trukdytų valdžia“, – kalbėjo prof. V. Pranckietis.

ka pasesi atidarymas
Parodos atidarymo juostelę perkirpo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas ir VDU rektorius prof. dr. Juozas Augutis.

Kauno r. savivaldybės meras Valerijus Makūnas pripažino, kad kaskart, būdamas čia, parodoje „Ką pasėsi...“, džiaugiasi, kiek daug padaryta, pasiekta universiteto, ir, svarbiausia, tų, kurie žemę dirba.

„Čia yra ūkininkų, verslininkų, sodininkų, daržininkų, gėlininkų ir miškininkų sostinė, – džiaugėsi V. Makūnas. – Todėl, atstovaudamas Kauno r. savivaldybei, noriu jos – manau, ir jūsų – vardu padėkoti universiteto rektoriui, jo komandai, kad jau 28-ąjį kartą galime būti čia ir didžiuotis mūsų pasiekimais būtent šiame sektoriuje. Suprantame, kad gyvename didelių iššūkių kontekste, ir tas žaliasis kursas verčia mus matyti, kas bus rytoj, atsakyti į tuos klausimus, ir ta paroda, padės tai padaryti.“

Pagrindinės parodos rėmėjos EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas sakė prabudęs 5 val. ryto, nes buvo jauduliukas prieš parodą. „Reikėtų pakeisti koncepciją – ne paroda „Ką pasėsi...“, o agrošventė „Ką pasėsi...“, nes visiems Lietuvos ūkininkams ir agroverslams tai nėra tik paroda ar kažkoks paprastas trijų dienų darbas. Aš čia kiekvieną kartą atvykstu kaip į šventę. Sunkūs laikai, yra daug nežinios, daug neramumų ir kažkuria prasme džiaugiuosi šiais laikais, nes iš to nerimo ir problemų, kurias turime, gimsta diskusijos, vienijasi bendruomenės. Ir ypač šiais metais buvo labai daug nepasitenkinimo dėl agrosektoriaus nesusikalbėjimo su ministerija, su politikais. Diskusijos sujungia bendruomenes, verslus, politikus, inovacijas ir ūkininkus bendram siekiui, kaip viską padaryti geriau“, – reiškė įsitikinimą G. Kvietkauskas.

Parodos atidarymo juostelę perkirpo VDU rektorius prof. dr. J. Augutis, žemės ūkio ministras K. Navickas ir EWA generalinis direktorius G. Kvietkauskas.

Pirmasis parodos „Ką pasėsi... 2024“ akcentas buvo Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pakruojo skyriaus pirmininko pavaduotojo Gedo Špakausko apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos žemės ūkiui ŽŪM garbės ženklu.

spakauskas
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriaus pirmininko pavaduotojui Gedui Špakauskui įteikė ŽŪM  garbės ženklą.

VDU rektorius prof. dr. J. Augutis ir VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. A. Miceikienė komisijos atrinktiems dešimčiai parodos laureatų įteikė autorinius skulptoriaus Marijaus Petrausko sukurtus medalius.

lytagra
AB „Lytagra“ komercijos direktoriaus Rimo Norvilo rankose – parodos medalis ir diplomas.
New Holland“ T7.300 BliePower
AB „Lytagra“ pristatė išskirtinį traktorių „New Holland“ T7.300 Blue Power “.
neverdauskas balsys
Pirmosios parodos „Ką pasėsi...“, kuri įvyko prieš beveik tris dešimtmečius, vieni iš iniciatorių – „Ūkininko patarėjo“ vyriausiasis redaktorius Vytenis Neverdauskas ir AB „Lytagra“ valdybos pirmininkas Adomas Balsys.

„Rovaltra“: džiaugiamės galėdami parodyti

 UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis „Ūkininko patarėjui“ sakė, kad jo įmonė visada džiaugiasi galėdama dalyvauti tokiose parodose, parodyti pačią naujausią techniką, kurią šiuo metu turi.

„Matote, tiesiai iš Hanoverio atsivežėme 420 AG traktorių su visais patobulinimais. Lietuvos žemdirbys gavo „Valtra“ traktorių, kurio, nenuvažiavęs į parodą Hanoveryje, nebūtų pamatęs. Šiandien jį turime čia, vadiname mūsų šeimos bosu. Demonstruojame savaeigius purkštuvus, visą prikabinamąją techniką, teleskopinius krautuvus ir visą gamą traktorių „Valtra“, pradedant A serija ir baigiant N, G, Q ir S. Ūkininkas gali pamatyti viską nuo apačios iki viršaus“, – pasakojo R. Trainaitis.

trainaitis
UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis prie 420 AG traktoriaus „Valtra“.

„Agrokoncernas“: kiekvienas suras kažką naujo

UAB „Agrokoncernas“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius ŪP sakė, kad klientams šiemet, kaip ir visada, siūloma nemažai inovacijų. „Viena iš jų, kuri laimėjo parodos medalį, yra dronų stotelė DBOX. Ji gali palengvinti darbus laukuose, dirbti tvariau, taupiau, efektyviau. Neabejojame, kad tokio tipo mašinos ateityje taps populiarios. Taip pat atvežėme juostinei sėjai skirtą sėjamąją „Matador“, kuri geba su gana mažomis degalų sąnaudomis vienu važiavimu padaryti labai didelius darbus iškart ant ražienų. Tai juostinės sėjamųjų technologijos atstovas, būtent šis naujas modelis atsiras Lietuvos rinkoje, to jau seniai siekėme ir džiaugiamės gavę šį egzempliorių. Tad galėsime pasiūlyti jį šalies žemdirbiams“, – džiaugėsi A. Radzevičius.

Jis taip pat sakė, kad iš parodos lankytojų tikisi, jog šiemet žmonės ieškos sprendimų, kaip efektyvinti savo darbą, kaip taupyti resursus ir kad jie čia tokių sprendimų ras. Be jau paminėtų dviejų eksponatų, „Agrokoncernas“ demonstruoja dar kelias dešimtis jų. A. Radzevičius sakė neabejojantis, kad kiekvienas suras kažką naujo, ką galės pritaikyti savo ūkio veikloje.

ka pasesi radzevicius
ŪP korespondentas Stasys Bielskis kalbino UAB „Agrokoncernas“ komercijos direktorių Arną Radzevičių.

UAB „Agrokoncerno technika“ direktorius Mindaugas Lapatkinas teigė, kad šiemet plėtojama be galo daug sprendimų, kurie pristatomi šalies žemdirbiams ir kuriais galima keisti ekonominius skaičius. „Tai ir tiesioginė sėjamoji „Matador“, ir kitokia technika, todėl kviečiame ūkininkus domėtis, nuomotis ją ir išsibandyti. Tad susitiksime laukuose“, – kvietė M. Lapatkinas.

lapatkinas
UAB „Agrokoncerno technika“ direktorius Mindaugas Lapatkinas.

„Agrobond“: pardavimai išlieka panašūs

UAB „Agrobond“ technikos pardavimų vadovas Gintaras Ramanauskas ŪP teigė, kad parodos metu tikisi parduoti savo atstovaujamos technikos, nes praėjusių metų pabaiga ir šių pradžia nebuvo daug žadanti. „Pagal dabartinį ūkininkų dėmesį ir gausą šioje parodoje panašu, kad jų nuotaikos gerėja. Kiekvieni metai mūsų bendrovei būna panašūs. Pernai gal didesnis dėmesys buvo skirtas žolės smulkintuvams, šiemet ūkininkai jau daugiau dėmesio skiria žemės dirbimo technikai ir ypač priekaboms, jų įsigijo žymiai daugiau.

agrobond
UAB „Agrobond“ technikos pardavimų vadovas Gintaras Ramanauskas, mechanikas Jonas Vaičas ir vadybininkas Vaidas Džiaugys.

Dėl tokių tendencijų galime daryti išvadą, jog dėl žemės dirbimo reikalavimų ar kitokių priežasčių pernai daugiau buvo parduota žolės smulkintuvų, kuriais ir laukuose dirba, ir pagriovius bei pamiškes sutvarko. O šiemet jau nuo metų pradžios žemdirbiai domisi priekabomis ir puspriekabėmis grūdams vežti. Pernai, jei palygintume pastaruosius trejus metus, priekabų buvo parduota mažiausiai“, – sakė G. Ramanauskas.

Pasak jo, traktorių pardavimų skaičius kasmet išlieka panašus.

ka pasesi agrobond
UAB „Agrobond“ stendas buvo prikimštas įvairaus galingumo traktoriais.

„DOJUS agro“: ūkių stambėjimo metas

„DOJUS įmonių grupės“ generalinis direktorius Donatas Dailidė džiaugėsi, kad ši paroda kiekvienais metais nenuvilia nei dalyvių, nei lankytojų.

dailide
„DOJUS įmonių grupės“ generalinis direktorius Donatas Dailidė.

„Matosi aiškios tendencijos rinkoje ir mūsų stende, kad tiek ūkiuose dirbanti technika, tiek patys ūkiai stambėja. Darbams atlikti reikalinga didesnė technika duoda našumą ir efektyvumą, leidžia geriau spręsti darbuotojų trūkumo problemą, taupyti kaštus – sunaudojamus degalus, trąšas. Tam turime daugybę sprendimų – tiek  automatinių funkcijų mašinose, tiek tiksliosios žemdirbystės sprendimų, pavyzdžiui, dirvožemio tyrimai, anglies kaupimo programa ir meteorologinės stotelės“, – redakcijai teigė D. Dailidė.

john deere
„DOJUS agro“ demonstruotas įspūdingas javų kombainas.

„Baltem“ tikslas – susipažinti su klientais

AS „Baltem“ Vilniaus filialo žemės ūkio technikos pardavėjas Giedrius Rinkevičius ŪP sakė norintis, kad žmonės pastebėtų naują traktorių „Deutz-Fahr“ importuotoją ir pardavėją visose Baltijos šalyse.

„Eksponuojame 6, 7 ir 9 serijos traktorius. Noriu pažymėti, kad turime ne tik stacionarias serviso vietas, bet ir mobilųjį servisą, vadinamuosius autobusiukus. Pagrindinis mūsų tikslas – susipažinti ir toliau sėkmingai bendradarbiauti su esamais ir būsimais klientais“, – kalbėjo G. Rinkevičius.

baltem
AS „Baltem“ Vilniaus filialo žemės ūkio technikos pardavėjas Giedrius Rinkevičius.

Beje, „Baltem“ jau anksčiau per ŪP skelbėsi, kad Lietuvoje tris dešimtmečius Japonijos statybinės technikos gamintojai „Komatsu“ atstovaujanti bendrovė 2024-uosius pasitiko ir kaip vienintelė Vokietijos traktorių ir kombainų gamintojos „Deutz-Fahr“ atstovė Baltijos šalyse.

baltem
AS „Baltem“ siūlė įsigyti „Deutz-Fahr“ traktorių.

„Bigtech“: pritaikoma ūkininko technikai

Kompanijos „Bigtech“ vadovas Vitalijus Ežerskis redakcijai sakė, kad jie vieninteliai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atstovauja Nyderlandų gamintojos prekės ženklui „Flingk“.

„Ši technika iš Nyderlandų tiekiama jau metus, garantija taip pat suteikiama metams laiko. Detalės pristatomos labai greitai – per vieną–dvi dienas, jei kažkas atsitiktų ir jų prireiktų aptarnavimo metu. Parodoje demonstruojame siloso atkandimo žnyples – tai labai unikali technika. Turime ir elektrinį kreiktuvą-barstytuvą pjuvenoms bei kalkėms berti ir kreikti. Esame atsivežę dalintuvą-kreiktuvą guoliavietėms (modelis KSS), kuris susitvarko tiek su šlapiu, tiek su sausu, tiek su separuotu mėšlu. Labai patogu, kad kiekvieną modelį ūkininkas gali užsisakyti pagal dydį. Jeigu jam reikia 700 l, tai bus mažesnės talpos modelis, o jeigu pageidauja 4,5 t, galime ir tokio dydžio kreiktuvą pagaminti“, – pasakojo V. Ežerskis.

bigtech ezerskis
MB „Bigtech“ vadovas Vitalijus Ežerskis.

Jis taip pat siūlė įsigyti visiškai naujos konstrukcijos šiaudų pūstuvą, kuris turi pakeliamą priekinį liftą, leidžiantį greičiau užsikelti ritinį į pūstuvą. Į jį gali tilpti du šiaudų ritiniai, pūtimo atstumas – iki 15 m. Tai reiškia, kad ūkininkas gali važiuoti savo fermos viduriu ir kreikti šiaudus į abi puses 15 m spinduliu. Visa technika – hidraulinė, veikia tyliai, negąsdina gyvulių. Šio modelio valdymas – belaidis, patogus, greitas. Kablys yra pritaikomas pagal ūkininko turimą techniką.

bigtech
MB „Bigtech“ siūlomas originalus siloso atkandėjas „Flingk“.

LŽŪKT: proga pabūti kartu

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) direktorius Saulius Cironka džiaugėsi, kad paroda puiki, oras geras, dalyvių daug, demonstruojama moderni įranga.

„LŽŪKT parodoje dalyvauja pristatydama savo naujoves, o jų kiekvienais metais vis daugiau.Paroda yra puiki proga ne tik susitikti ir parodyti, ką turime naujo, bet ir susitikus su mūsų klientais pasidomėti, kaip jiems sekėsi praėjusiais metais, ką galvoja apie ateitį, ko pasigenda ir kokių mūsų paslaugų norėtų daugiau. Ši paroda – tai galimybė ir mums patiems pasirodyti, ir pristatyti naujas paslaugas, susitikti su klientais ir pabūti kartu“, – ŪP teigė S. Cironka.

cironka petraitis
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Saulius Cironka ir direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis.

„Kentek Lietuva“: aukščiausia filtrų kokybė

UAB „Kentek Lietuva“ pardavimų projektų vadovas Julius Pranarauskas redakcijai sakė, jog parodoje pristatoma kompanija, kuri prekiauja garsiausių firmų filtrais, skirtais ne tik žemės ūkio technikai.

„Jau 30 metų esame pasaulinėje rinkoje ir galime pateikti filtrus visai žemės ūkio ir statybų technikai bei pramonei. Turime tiek oro, tiek hidraulikos, tiek degalų filtrus visai technikai, esančiai Lietuvos rinkoje. Mūsų pirmumas yra tai, kad pristatome greitai, aukšta filtrų kokybė ir didžiausias „Donaldson“, „Fleetguard“ ir „Mann-Filter“ asortimentas Lietuvoje“, – tvirtino J. Pranarauskas.

kentek
UAB „Kentek Lietuva“ pardavimų projektų vadovas Julius Pranarauskas.

„VH Lietuva“: apsaugome nuo įvairių kataklizmų

Pasėlių draudimo bendrovės „VH Lietuva“ vadovas Martynas Rusteika ŪP teigė galintis pasigirti išskirtiniu produktu – pasėlių draudimu nuo meteorologinių reiškinių.

„Padedame žemdirbiams apsaugoti savo laukus nuo įvairių kataklizmų, jie tikrai noriai šita paslauga naudojasi. Draudžiame Lietuvoje daugiau nei 0,5 mln. ha ir kiekvienais metais mūsų klientų skaičius didėja. Auga šios paslaugos poreikis, žemdirbiai jau turi ir papildomų lūkesčių. Komunikuojame, bendraujame ir kartu randame gerus sprendimus, kad galėtume žemės ūkio verslą padaryti nuspėjamą bei rentabilų dėl meteorologinių reiškinių“, – pasakojo M. Rusteika.

rusteika
„VH Lietuva“ vadovas Martynas Rusteika.

„Pieno tyrimai“: kvietimas į tarptautinį seminarą

UAB „Pieno tyrimai“ projektų vadovė Gintarė Pieškienė redakcijai sakė, kad labai smagu kiekvienais metais dalyvauti šioje parodoje. „Čia gražūs stendai, daug įvairių naujovių. Ir „Pieno tyrimai“ turi naujovę – nuo vasario pradėjome riebalų rūgščių tyrimą iš pieno, kai galima nustatyti net septynias riebalų rūgščių grupes. Tai ir sočiosios, ir nesočiosios, mononesočiosios, polinesočiosios riebalų rūgštys, iš kurių galime sužinoti, kaip pagerinti gyvulių komforto lygį, koks jų sveikatingumas, įvertinti rizikas ir kaip pakoreguoti šėrimą, prieskrandyje skaidomo krakmolo vartojimą. Siūlome ūkininkams papildomai visa tai sužinoti“, – pasakojo G. Pieškienė.

Ji taip pat pakvietė ūkininkus po Velykų dalyvauti tarptautiniame internetiniame nemokamame seminare, kuriame dalyvaus užsienio lektoriai. Bus kalbama apie veršingumo tyrimus iš pieno, apie jų naudą ūkiui ir karvėms bei apie kitus įdomius dalykus.

pieno tyrimai
„Pieno tyrimų“ specialistė Edita Šiškienė, gyvūnų produktyvumo tyrimų (GPT) skyriaus veiklos vadovė Guoda Kirvelaitė ir projektų vadovė Gintarė Pieškienė.

„Finora bank“: finansavimo paslaugos ūkininkams

„Finora bank“ pardavimų vadybininkas, finansavimo projektų vadovas Paulius Jankauskas ŪP sakė, kad šis bankas, gavęs licenciją, Lietuvoje įsiregistravo prieš metus, nors apskritai veikia jau nuo 2019 metų.

„Teikiame finansavimo paslaugas smulkiajam ir vidutiniam verslui, kartu – ir ūkininkams. Mes išsiskiriame iš kitų bankų greitais sprendimais, stengiamės atitikti kliento poreikį. Didieji bankai turi labai griežtas tvarkas, taisykles – jiems klientas arba tinka, arba ne. O mes stengiamės pasiūlyti tokį sprendimą, koks geriausiai tiktų klientui“, – teigė P. Jankauskas.

finora bank
„Finora bank“ pardavimų vadybininkas, finansavimo projektų vadovas Paulius Jankauskas.

 

Autoriaus nuotraukos

Viršelio nuotraukoje akimirkos iš parodos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...