Ashburn -3,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023
Ashburn -3,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023

Kačerginės takas kvies į regyklą ir vabzdžių viešbutį

2023/09/13


Tai bus viena labiausiai lankomų Kauno rajono vietų. Taip apie antradienį pristatytą Kačerginės kraštovaizdžio pažintinį taką kalbėjo čia susirinkę bendruomenės atstovai.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad kurortinėje teritorijoje per keletą metų pavyko įgyvendinti daug turizmo infrastuktūros projektų: Nemune įrengtos prieplaukos, dviračių ir pėsčiųjų takai, atnaujintos pagrindinės Kulautuvos ir Kačerginės gatvės, sutvarkyti paveldo objektai, tarp kurių daugiausiai turistų dėmesio sulaukia Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Pyplių piliakalnis, medinės Kačerginės vilos.

„Kurortinėje teritorijoje ir toliau sieksime labiau atverti vietas, kur būtų galima pailsėti, pasigrožėti gamta, kultūros paveldu“, – kalbėjo meras.

Vienu tokių traukos taškų neabejotinai taps šalia dviračių trasos Kačerginė-Zapyškis įrengtas pažintinis takas su žiedo formos regykla. Projektą rengusios studijos „Archispektras“ grupės (vadovas Aidas Kalinauskas) architektai I. Deveikytė ir D. Svarauskaitė apžvalgos ratą tarsi pakabino virš Nemuno šlaito, apačioje atverdami beveik nepaliestą gamtą.

regykla

Rangos darbų konkursą laimėjusi įmonė „Žaliasis servisas“ iškirto keletą menkaverčių krūmokšnių, įrengė suolelius, pėsčiųjų takus, vabzdžių viešbutį, informacines lenteles, supažindinančias su šiai vietai būdinga gyvūnija bei augmenija. Pavasarį pažintiniame take bus galima pasiklausyti lakštingalų, strazdų, didžiųjų krakšlių giesmių. Vasaros pabaigoje ant Nemuno bunų būriuojasi gervės, baltieji ir pilkieji garniai, kirai, kormoranai.

Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė dėkojo merui už investicijas, o tako statytojams – už laiku ir kruopščiai atliktus darbus. Naująjį turizmo objektą pašventinęs kunigas Juozas Fakėjavas linkėjo gamtos turtus ne vartoti, o atsakingai ir pagarbiai jais naudotis.

Projektą kuravusi Urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduota Irena Bertašiūtė pabrėžė, kad takas pritaikytas ir neįgaliesiems, silpnaregiai ir aklieji čia suras informacijos Brailio raštu.

takas

Kraštovaizdžio takas kvies lankytojus sustoti stotelėse, kurių čia įrengta dešimt. Pirmoje stotelėje susipažinsite su šiai vietovei būdingais pievų augalais: paprastąja garšva, vaistine česnakūne, šliaužiančiąja tramažole, iš kurių supintas vainikas, kaip tvirtina mitai, Valpurgijos naktį padeda atpažinti raganas. Čia taip pat rasite siauralapį gyslotį, valgomąją rūgštynę, ankstyvąją viksvą, paprastąją kraujažolę, pavasarinę raktažolę.

Antroje stotelėje bus galima pasižvalgyti po medžių ir krūmų karalystę. Projekto autoriai pastebėjo, kad miestų vaikai sunkiai atpažįsta medžių rūšis, todėl pakabino informacines lenteles apie ąžuolą, beržą, pušį, gluosnį, ievą, klevą, tuopą, taip pat čia augančias gervuoges, ožekšnį.

Amfiteatrinėje stotelėje bus galima pasiklausyti paukščių balsų, žinoma, jei jie nebus išskridę į šiltus kraštus. Tokiais atvejais jums pasitarnaus šiuolaikinės technologijos. Pavyzdžiui jutubo platformoje galima rasti daugybę Lietuvos giesmininkų pristatymų:

Ketvirtoje stotelėje nuo apžvalgos rato pro specialų žiūroną bus galima pasigėrėti Nemuno slėnio šlaitais, Vilkijos moreniniu gūbriu, Netonių kalva ir Karnavės upelio slėniu. Penktoje stotelėje sužinosite įdomių faktų apie pakrančių gyvenvietes, buvusius žvejų kaimelius, laivybą Nemune bei jame sugaunamas žuvis.

Ant šeštoje stotelėje įrengto suolelio galėsite pamedituoti, septintoje apžiūrėti inkilus sparnuočiams, aštuntoje – vabzdžių viešbutį. Pretendentų šiame viešbutyje apsigyventi daug: jis tinka boružėms, auksaakėms, pavieniui gyvenančioms laukinėms bitėms, vorams, kamanėms, vapsvoms, drugeliams ir kitiems vabzdžiams. Namelio turiniui trūnijant ar pūvant, vieni vabzdžiai jį paliks, bet atsikraustys kiti, tad gyventojai keisis, kaip tikrame viešbutyje.

Devintoje stotelėje sužinosite Nemuno ir Neries meilės istoriją, dešimtoje – vėl galėsite stebėti paukščius.

Projektas įgyvendintas Kauno rajono savivaldybės ir ES lėšomis.

 

Kauno rajono savivaldybės informacija

Edmundo Mališausko nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/29

„AUGA group“: pašarų technologija metano emisijas leidžia sumažinti kone trečdaliu

„AUGA group“ netiesiogiai priklausanti bendrovė „AUGA Tech“, vysto specializuotą pašarų technologiją, kuria siekiama sumažinti metano emisijas iš karvių virškinimo procesų. „AUGA Tech“ pasta...
2023/11/29

Ar tikrai kalti tik bebrai?

Biržai („Biržiečių žodis“). „Šilų“ medžiotojų būrelio vadovas Rolandas Kubilius nustebo gavęs Parovėjos seniūnijos seniūnės Daivos Juozaitienės raštą. Tame rašte prašoma imtis priemonių, pa&scaro...
2023/11/29

Kaip įsirengti nuosavą kompiuterinių žaidimų erdvę

Jei esate užkietėję kompiuterinių žaidimų mylėtojai, ko gero suprantate, kad atskira erdvė, kurioje nevaržomai galėtumėte žaisti įvairius žaidimus yra labai svarbi. Žaidimų kambarys gali būti puiki vieta geram laiko praleidimui su draugais, &scaro...
2023/11/29

Lietuva programai „Grūdai iš Ukrainos“ skiria 2 mln. eurų

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta 2 mln. eurų įnašo skyrimui Ukrainos kartu su tarptautiniais partneriais vykdomai humanitarinei maisto programai „Grūdai iš Ukrainos“, skirtai prisidėti prie apsirūpinimo maist...
2023/11/29

VPT ir VMVT atliko ugdymo įstaigų maitinimo paslaugų sutarčių ir kokybės vertinimus

Viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl ugdymo įstaigų įsigyjamų maitinimo paslaugų viešųjų pirkimų sąžiningumo ir skaidrumo, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai (VMVT) atli...
2023/11/29

Daržininkė į pagalbą pasitelkė kenkėjus atbaidančius augalus

Žibutė Čiuladienė iš Elektrėnų ir jos šeima, kurdama daržą, siekė ne tik patogios ir naudingos, bet ir natūralios aplinkos, kurioje cheminių priemonių neaptiksi nė pėdsako. Pakeltose lysvėse kuo geriausiai užderėjo netgi bulvės, bra&...
2023/11/29

NMA: ūkininkams išmokėta 309 mln. eurų avansinių išmokų

Nuo spalio vidurio iki šiol ūkininkams išmokėta 309 mln. eurų avansinių išmokų už deklaruotus plotus, skaičiuoja Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).
2023/11/29

Paskelbti nauji tarifai gamintojams ir importuotojams už į rinką išleidžiamas gėrimų pakuotes

Nuo kitų metų pradžios keičiasi tarifai, taikomi į rinką išleidžiamoms gėrimų pakuotėms, kurios dalyvauja užstato sistemoje. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ valdyba naujus tarifus nustatė atsižvelgdama į artimiaus...
2023/11/29

Kelininkų klaidos talžo ūkininkų likimus

Jau kelerius metus Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Vincentavos kaimo ūkininkas Ernestas Bagdonas negali artimiausiu keliu nuvažiuoti iki dirbamo žemės sklypo. To priežastis – Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) specialistų neti...