Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Kaimų gyventojai savo jėgomis ir paplūdimius, ir poilsio zonas susitvarko

2024/07/08


Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Kėdainių krašto žmonės – darbštūs, pilietiški ir savo kraštą mylintys. Tai liudija vienas po kito į viešumą iškylantys jų geri darbai. Žmonės, prasidėjus vasarai, atnaujino maudymvietes, paplūdimius, poilsio zonas.

Atnaujino poilsiavietę

Vilainių seniūnijos Šventybrasčio kaimo vyrai nutarė atnaujinti kadaise populiarią vietinių maudymvietę prie Nevėžio upės. Vyrai ir krantus palygino kastuvais, ir smėlį išžarstė. 

O kokia poilsiavietė be inventoriaus? Tad sumeistravo medinius suolus ir stalą. Dabar dar ir apie lieptuką svajoja ir jau ateities darbus planuoja.

Viską vietiniai darė savo jėgomis, niekieno neverčiami, neprašomi. Poilsiavietę įrengė sau, savo kaimynams ir šio krašto žmonėms.

Šventybrastis
Šventybrasčio kaimo vyrai nutarė atnaujinti kadaise populiarią vietinių maudymvietę prie Nevėžio upės. Vyrai ir krantus palygino kastuvais, ir smėlį išžarstė. / Asmeninio archyvo nuotr.

Susibūrė kelios bendruomenės

Vienas gražiausių Kėdainių rajone – Sangailų arba kitaip Liolių paplūdimys. Tačiau kasmet jo priežiūra reikalauja daugybės rankų ir triūso. Čia susiburia ne tik Sangailų, bet ir Šėtos bendruomenės. Žmonės mėgsta čia leisti karštas vasaros dienas.

Poilsiavietė
O kokia poilsiavietė be inventoriaus? Vyrai sumeistravo medinius suolus ir stalą. / Asmeninio archyvo nuotr.

Talkininkai išsklaidė atvežtą smėlį, sutvarkė aplinką. Kasmet vasaros pradžioje sutvarkomas ne tik paplūdimys, bet ir tinklinio aikštelė.

Tiesa, maudymvietės teritorija gana nemaža, tad prireikia ir žemės ūkio technikos, neužtenka darbščių rankų su kastuvais ir grėbliais.

Kįdainiu krašto žmonės
Talkininkai išsklaidė atvežtą smėlį, sutvarkė aplinką. Kasmet vasaros pradžioje sutvarkomas ne tik paplūdimys, bet ir tinklinio aikštelė. / Asmeninio archyvo nuotr.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS / RINKOS AIKŠTĖ

Viršelyje: Vienas gražiausių Kėdainių rajone – Sangailų arba kitaip Liolių paplūdimys. Tačiau kasmet jo priežiūra reikalauja daugybės rankų ir triūso./ Asmeninio archyvo nuotr.

Dalintis
Verslas