Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė
 

Kaimynų dienos proga – susitikimas prie 4 km stalo

2024/06/01


Penktadienio vakarą prie 4 km ilgio stalo, sujungusio kaimynines Šakynos ir Piktuižių gyvenvietes (Šiaulių r.), su savo vaišėmis, pabendrauti, pasimatyti ar šiaip smalsumo vedama susirinko gausybė žmonių iš Bridų, Gruzdžių, Šiupylių, kitų Šiaulių rajono vietovių. Atvyko ir artimesnių, ir tolimesnių kaimynų iš Akmenės rajono bei Naujosios Akmenės, Šiaulių, Joniškio. Pasitaikė pro šalį važiuojančiųjų, bet stabtelėjusių šalikelėje, pasmalsauti, kas vyksta. Kaimynų dienos proga surengtas renginys turėjo ir kitą tikslą – buvo siekiama oficialaus ilgiausio stalo Lietuvoje rekordo.

Šakynos bendruomenės pirmininkė Saulė Kreimerienė dėkojo visiems Šakynos ir Piktuižių bendruomenių žmonėms, kurie kiekvieną dieną, ištisas tris savaites, negailėdami sveikatos ir jėgų stalą statė, vėliau – puošė, tvarkė aplinką. Nors du kartus smarki vėtra ir liūtis dalį stalo išvartė, atkaklūs šakyniškiai ir piktuižiškiai darbus spėjo baigti numatytu laiku. Reikiamas medžiagas stalui suteikė UAB „Maudis“ ir jo vadovas Vilhelmas Daugmaudis.

Šakynos bendruomenės pirmininkė Saulė Kreimerienė, jos dukra Gabrielė Kreimerytė dėkojo tiems, kurie stalą meistravo, ir tiems, kurie kaimyniškai pabūti, rekordo siekti, susirinko. 

Stalo ilgį išmatavo UAB „Geodezijos linija“ matininkai. Šakyną ir Piktuižius sujungęs stalas turėtų pakliūti į spalio mėnesį pasirodysiančią Lietuvos rekordų knygą. Dabartinis ilgiausias stalas-rekordininkas – tik 500 m.

ilgiausias stalas Lietuvoje
Stalą išmatavo UAB „Geodezijos linija“ matininkai.

Kaimyniškame renginyje koncertavo pop grupė „Petnešos“, šakyniškis Rimantas Mickevičius, muzika rūpinosi ir nuobodžiauti neleido didžėjus Paulius. Šventę vainikavo fejerverkų, kurių ilgis lygus su stalu, šou.

Ilgiausio Lietuvoje stalo medienos konstrukcijos bus išardytos ir panaudotos dar kartą, jau kitiems gaminiams.

ilgiausias stalas Lietuvoje
 Prie Šakyną ir Piktuižius jungiančio 4 km stalo susirinko daugybė žmonių.

 

Autorės nuotraukos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis