Mandarinų ir imbierinių sausainių kvapas apsigyvena svetainėje, o eglišakių vainikų kvapai keliauja palei speigu apsitraukusias namų duris — koks tai laikas? Nesunku atspėti, kad tai Kalėdos, nes juk šie aromatai primena apie gražiausią ir jaukiausią metų laiką. Lygiai taip pat kvapai gali priminti ir apie kitus žmones, tad trumpai apžvelgsime, kaip tinkamai išsirinkti kvepalus, kurie pabrėžtų asmenybę ir keltų tik geriausius prisiminimus.
Ne paslaptis, jog kvepalai padeda išryškinti eleganciją ir grožį, taip pat atskleisti charakterio bruožus. Skirtingi kvapai, vadinami natomis, nulemia kvepalų aromatą. Įprastai natos dėliojamos trimis sluoksniais. Vos užuodę kvepalus mes jaučiame bazines natas, kuriam laikui praėjus atsiskleidžia vidurinės arba kitaip dar vadinamos širdies natomis, ir galiausiai pasirodo viršutinės natos. Natų suderinamumas tarpusavyje lemia kiekvienų kvepalų aromatą. Kai kurie kvepalai gali būti laikomi gėliškais, juos sudarys jazminų, rožių, gardenijų ar kitų gėlių aromatai. Kita kvepalų rūšis išsiskirs vaisiniais aromatais – visų pirma pasijaus gaivus citrusinių vaisių akcentas. Dar viena (bene ryškiausia) rūšis neapsieis be spalvingųjų rytų prieskonių kvapų, kur dominuoja cinamonas ir kardamonas.
Taip pat kvepalų gamyboje paplitę muskuso, pušies, odos ir dūmų aromatai. Tai griežtesni, aštresni ir sodresni kvapai, kuriais kvėpintis labiau linkę vyrai. Vis dėlto, tie patys kvepalai moterims gali būti pamėgti vyrų. Tikri kvepalai ant kiekvienos odos atsiskleidžia skirtingai, tad visuomet įdomu eksperimentuoti. Šiais laikais riba tarp vyriškų ir moteriškų kvepalų nėra itin ryški ir beveik nyksta – aštrius kvapus renkasi moterys, o gaivius citrusinius kvapus užuosime ir ant vyrų. Be to, vis daugiau kvepalų gamintojų apskritai neįvardina lyties, kam skirti kvepalai. Dažnai galime rasti universalius kvepalus, kurie puikiai tiks kaip dovanos moterims ar vyrams.
Kvepalų sudėtį sudaro kvapų ekstraktas, alkoholis ir vanduo – kuo didesnė kvapo ekstrakto koncentracija, tuo stipresnis ir ilgiau išliekantis aromatas. Ekstrakto kiekis ir jo išgavimo sudėtingumas būtent ir nulemia kvepalų kainą.
Egzistuoja keturios kvepalų kategorijos, pagal kurias kvepalus galima suskirstyti atsižvelgiant į jų išliekančio kvapo trukmę. Tikroji kvepalų kategorija vadinama Parfum – tai ilgiausiai išliekantys kvepalai, tačiau už juos ir paklosite daugiausiai. Lašo dydžio kiekis išliks iki kelių parų. Parfumuotas vanduo arba kitaip eau de parfum turi kur kas mažesnę koncentraciją ir gali išlikti nuo 8 valandų iki paros. Trečioji kategorija atitinkamai turi dar mažesnę koncentraciją, tai – eau de toilette arba tualetinis vanduo. Tai dažniausiai sutinkama kvepalų kategorija, kurią nesunku rasti prekybos centruose. Toks kvapas gali išlikti iki 4–6 valandų. Mažiausią kvapų ekstrakto koncentraciją turi eau de cologne arba tiesiog odekolonas. Toks kvapas išliks vos kelias valandas. Odekolonas labiau paplitęs tarp kūno priežiūros priemonių.
Sakoma, kad kvepalai ir deimantai yra geriausi moterų draugai ir puikios kalėdinės dovanos moterims, bet kaip yra vyrams? Šios kelios taisyklės renkantis kvepalus gali būti nesunkiai pritaikytos abejoms lytims. Visų pirma, vadovaukitės kvepalų natomis. Pirmoji nata atsiskleis vos papurškus iš kvepalų buteliuko, tačiau neskubėkite. Palaukite, kol viršutinė nata ims blėsti ir jai vietą užleis vidurinioji nata. Pastaroji atsakinga už pagrindinius kvepalų elementus ir laikysis ilgiausiai. Aktualu žinoti, ypač apsiperkant internetu – atkreipkite dėmesį į visas natas, o ne tik į vieną iš jų, kadangi natos keisis, o su jomis keisis ir aromatai. Jeigu galite kvepalus išbandyti gyvai, protinga palaukti bent jau vieną parą norint suprasti ar jums patiks visa kvapų harmonija.
Partnerio informacija
329/7