Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Kauno apskrities daržovių ūkiuose – 670 nelegaliai dirbančių darbuotojų

2023/04/20


Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad dviejuose Kauno apskrities daržovių ūkiuose nustatė 670 nelegaliai dirbančių asmenų, kurie dirbo su žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų kvitais, nors pagal atliekamų darbų pobūdį turėjo sudaryti darbo sutartis. Skaičiuojama, kad dėl to nesumokėta apie 244 tūkst. eurų mokesčių.

„VMI specialistams, vykdant stebėseną dėl tinkamo sezoninių darbų apskaitymo pagal paslaugų kvitus, įtarimų sukėlė darbo skelbimuose pateikiama informacija. Juose asmenys buvo kviečiami dirbti ūkiuose supaprastinta tvarka pagal paslaugų kvitus, išsaugant vadinamąsias bedarbio pašalpas, nors nurodytas darbų pobūdis atitiko kitų, identiškus darbus atliekančių samdomų darbuotojų veiklą“, - teigė Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad paslaugų kvitų darbo forma gali naudotis asmenys dirbantys tik trumpalaikius, sezoninius ir aukštos kvalifikacijos nereikalaujančius darbus.

Atlikus dviejų įtarimų sukėlusių daržovių ūkių patikrinimus nustatyta, kad 670 darbuotojų ištisus metus atliko įvairius darbus supaprastinta tvarka, prisidengiant paslaugų kvitais, nors vykdomi darbai nebuvo vienkartiniai, laikini ir neatitiko įstatyme apibrėžtų paslaugų nuostatų, o su asmenimis turėjo būti sudarytos darbo sutarys. Skaičiuojama, kad dėl to galimai nuslėpta per 150 tūkst. eurų GPM ir 94 tūkst. eurų VSD įmokų. Atsakingiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl nelegalaus darbo bei paskirtos administracinės baudos.

VMI specialistai, tikrindami trumpalaikių, nekvalifikuotų žemės ūkio ir miškininkystės darbų apskaitą, nustato keletą dažniausiai pasitaikančių klaidų: pildant paslaugų kvitus įrašomi ne visi reikalingi duomenys arba nėra išduodamas antrasis šio kvito egzempliorius paslaugų teikėjui, paslaugų kvitai neužpildomi prieš pradedant teikti paslaugas arba nėra išrašomi visai.

Taip pat, kaip ir minėtu atveju, teikiamos ilgalaikės paslaugos, nors su paslaugų kvitais galima atlikti tik trumpalaikius, specialių įgūdžių ar kvalifikacijos nereikalaujančius darbus, pavyzdžiui kaip rankomis sodinami miško sodmenys, žemės ūkio derliaus nuėmimas, akmenų rinkimas.

 

Kauno AVMI informacija

123rf nuotr.

Dalintis