Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Kėdainių medžiotojos šaudymo varžybose rodo aukščiausią klasę

2023/10/02


Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Pastaruoju metu Kėdainių moterų medžiotojų vardas vis garsiau ir dažniau skamba Lietuvoje. Ginklą puikiai valdančios kėdainiškės dalyvauja įvairiose varžybose ir skina laurus. Štai neseniai Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos organizuotose „Medžioklės rago“ taurės šaudymo varžybose Kėdainių moterų komandai atiteko pirmoji vieta.

Triumfavo kėdainietės

Varžybos vyko Švenčionių rajone EHUNT šaudymo centre. Tai buvo tradicinės 14-osios varžybos, kurios vyksta kiekvienais metais rugsėjo mėnesį.

Varžybose dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – net 56 komandos, kurias sudarė 168 dalyviai. Varžybų dalyviai rungėsi trijose rungtyse (bėgantis šernas, lėkštelės, šaudymas į stovinčius taikinius) ir trijų skirtingų lygių grupėse. Pagrindinis prizas „Medžioklės rago“ taurė ir pirmoji vieta šiais metais atiteko kėdainietėms medžiotojoms.

Geriausiomis šaulėmis pripažintos Urtė Hofmanaitė, Gabija Stanislovaitytė ir Jovita Bielskienė.

Vyrai šauliai taip pat buvo apdovanoti asmeninėje įskaitoje ir už atskiras rungtis savo grupėse. Kėdainiečiai net 8 kartus lipo ant pakylos.

Beje, labai gerai varžybose pasirodė ir kėdainietis medžiotojas Andrius Misevičius. Jis pelnė garbingą antrąją vietą.

 

medžiotoja
Jaunąsias mūsų krašto medžiotojas šaudymas suviliojo ne taip ir seniai – prieš metus ar kelerius. Gabija Stanislovaitytė šaudo jau pusantrų metų.

Jaunoji medžiotoja demonstruoja įspūdingus rezultatus

Medžiotoja U. Hofmanaitė atskleidė, kad tokio masto varžybose dalyvavo pirmą kartą ir ją čia lydėjo sėkmė.

„Tokio tipo varžybose dalyvavau pirmą kartą ir tas pirmas kartas paliko labai didelį įspūdį, labiausiai sužavėjo šaudykla, kurioje varžėmės, įspūdingo dydžio teritorija, kurioje vyksta ne tik šaudymas, bet ir kitokios veiklos.

Sportiniu šaudymu į skriejančius taikinius užsiimu jau ketvirti metai, o kulkinis šaudymas varžybose man buvo trečiasis gyvenime ir rezultatai mane tikrai džiugina.

Mūsų komandai iškovojus pergalę buvo sunku suvokti, kas įvyko, bet dabar prisiminus veide atsiranda šypsena, jausmas nerealus, kai supranti, jog Kėdainių moterų komandai tai pirmas kartas pasiekiant tokį rezultatą.

Varžytis medžiokliniame šaudyme buvo kiek neįprasta, bet labai patiko ir labai įsimintina patirtis, ypač turint tokių šiltų žmonių komandą“, – šypsojosi tiesiog akyse tobulėjanti ir įspūdingus rezultatus demonstruojanti jaunoji medžiotoja.

Šaudymo patirtis dar nedidelė

Beje, jaunąsias mūsų krašto medžiotojas šaudymas suviliojo ne taip ir seniai – prieš metus ar kelerius.

Kita jaunoji šaulė G. Stanislovaitytė sakė: „Pradėjau šaudyti truputį daugiau kaip prieš pusantrų metų. Sekėsi tiesiog fantastiškai. Pasiekiau visose rungtyse savo asmeninius rekordus, na, ir žinoma, absoliuti pergalė moterų grupėje buvo kaip vyšnaitė ant torto.

Labai labai jaudinausi, jaučiau didelį spaudimą gerai pasirodyti ne tik iš aplinkinių, bet labiausiai ir iš savęs.

Šioms didžiausioms varžyboms ruošiausi visus metus sąžiningai važiuodama į visas kombinuoto šaudymo varžybas ir džiaugiuosi, kad sunkus darbas atsipirko.

Labai džiaugiuosi savo kulkinio šaudymo rungčių pasiekimais, nes čia visada jaučiuosi labai silpna.

Na, bet apskritai jausmas po šių varžybų nerealus, džiaugiuosi ne tik savo, bet labiausiai mūsų visos komandos pasiekimais, nes pirmą kartą parvežėme Lietuvos medžiotojų draugijos taurę į Kėdainius. Su merginomis jau laukiame kitų metų, kuomet bandysime ją apsiginti.“

medžiotojos
Geriausiomis šių metų šaulėmis pripažintos Urtė Hofmanaitė, Gabija Stanislovaitytė ir Jovita Bielskienė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS/RINKOS AIKŠTĖ

Asmeninio archyvo nuotraukos. Titulinėje – medžiotoja Urtė Hofmanaitė

Dalintis