Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Kėdainių rajono gyventoja pagimdė namuose: padėjo GMP medikai

2023/02/10


Sveikatos apsaugos reforma, kuria naikinamos paslaugos rajoninėse ligoninėse, jau neša savo vaisius. Kėdainiuose nuo gegužės neliko Akušerijos-ginekologijos skyriaus ir buvo tikinama, kad problemų dėl to nebus – visos 20 tūkst. rajono moterų esą gaus paslaugas kitose pasirinktose ligoninėse – Jonavoje arba Kaune. Tačiau realybė, deja, čia jau kitokia. Grįžome kone šimtmečiu atgal, kai moterys būdavo priverstos gimdyti namuose. Praėjusį penktadienį viena Kėdainių rajono gyventoja namuose pagimdė kūdikį greitosios pagalbos medikams tiesiog nespėjus atvažiuoti.

Nepamirštas ir kitas visai nesenas atvejis – kūdikį pagimdė į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių atvykusi moteris, kurią pervežti į Jonavos ar Kauno gydymo įstaigas tiesiog nebebuvo kada.

Ir visa tai vyksta, kai nepraėjo nė metai po Akušerijos-ginekologijos skyriaus uždarymo Kėdainių ligoninėje. O ką jau kalbėti apie tai, kad kiekviena Kėdainių rajone besilaukianti moteris išgyvena nuolatinį stresą ir baimę – kas bus, kai prasidės gimdymas – ar spėsiu nuvažiuoti į Kauną ar Jonavą, ar spės atvažiuoti greitosios medikai?

Skambino į Bendrąjį pagalbos centrą

Penktadienį Bendrasis pagalbos centras sulaukė gimdyti pradėjusios Kėdainių rajono gyventojos skambučio.

Kol į įvykio vietą skubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai, moteris pagimdė namuose.

Jaunieji tėveliai dėkoja pagalbą telefonu nuolat teikusiai Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerei bei netrukus atskubėjusiems ir naujagime pasirūpinusiems greitosios medicinos pagalbos medikams.

Prasidėjo gimdymas

Gimdyvės skambučio pagalbos centras sulaukė vasario 3 dieną, 10 val. 55 min. Kėdainių rajono gyventoja pranešė, kad tuoj gimdys.

Bendrojo pagalbos centro operatorė moterį nedelsiant sujungė su Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi.

Atsiliepusi į skambutį, GMP dispečerė Joana Vasiliūtė išgirdo moters balsą, kuris pranešė, kad jai jau prasidėjo gimdymas. GMP dispečerė, užduodama esminius klausimus, skubiai aktyvavo Kėdainių rajone, Pelėdnagiuose, budėjusią Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos medikų brigadą ir toliau palaikė pokalbį su moterimi.

Mažylė į pasaulį pasibeldė anksčiau

Medikų brigada buvo išsiųsta labai skubiai, bet nauja gyvybė į šį pasaulį pasibeldė anksčiau, nei jiems pavyko atvykti. Dispečerė J. Vasiliūtė, teikdama detalias instrukcijas gimdyvei telefonu, padėjo naujagimei atkeliauti į šį pasaulį namuose.

Atvykus GMP brigadai, buvo įvertinta naujagimės ir gimdyvės būklė, atlikti reikalingi veiksmai ir abi transportuotos į gydymo įstaigą.

Dėkoja medikams

Naujagimės tėveliai kėdainiečiai Rimgaudas ir Genutė dėkoja jų dukrytei į šį pasaulį padėjusiems ateiti GMP dispečerei J. Vasiliūtei, Pelėdnagių pastotėje budėjusiai gydytojai G. Stravinskaitei, skubios medicinos slaugos specialistei N. Stučinskaitei ir paramedikui – GMP automobilio vairuotojui G. Barauskui.

„Viskas tiesiog puikiai. Abi mano mylimos merginos jau grįžo namo. Jos jaučiasi labai gerai. Esu dėkingas visiems medikams. Labai profesionaliai atliko savo darbą. Ačiū“, – „Rinkos aikštei“ sakė naujagimės tėtis.

Dėkoja ir medikai

Tuo metu gimdyvei bei naujagimei ir jos tėčiui linkėjimus siunčia ir pagalbą suteikę greitosios medikai.

„Labai džiaugiamės šia laiminga istorija! Dėkojame pacientei, kuri nepasimetė ir puikiai vykdė GMP dispečerės Joanos nurodymus iki atvykstant GMP brigadai. Taip pat, dėkojame savo kolegoms. Mamytei ir mergytei linkime ramių miego naktų bei kuo geriausios sveikatos!“ – linkėjimais dalijosi Kauno miesto GMP medikai.

Naujagimės tėveliai kėdainiečiai Rimgaudas ir Genutė dėkoja jų dukrytei į šį pasaulį padėjusiems ateiti GMP dispečerei J. Vasiliūtei, Pelėdnagių pastotėje budėjusiai gydytojai G. Stravinskaitei, skubios medicinos slaugos specialistei N. Stučinskaitei ir paramedikui – GMP automobilio vairuotojui G. Barauskui.

 

Rinkosaikste.lt

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

2023/04/01

Paroda „Ką pasėsi... 2023“ – žvilgsnis į agroverslo ateitį (galerija)

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU...
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...
2023/04/01

Karikatūristų bendruomenės šventė

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ. – Balandžio pirmoji Lietuvos dailininkams karikatūristams yra šventė. Tą dieną jie tradiciškai mini susitikdami savo darbų parodose. Tradicija nelaužoma ir šiemet, nors paroda suren...
2023/04/01

Žaliuojanti puokštelė Verbų sekmadieniui

Jau šį sekmadienį dalis tikinčiųjų eis į bažnyčią – likus savaitei iki Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Katalikams tai žymi Biblijoje aprašytą Kristaus įžengimo į Jeruzalę įvykį. Bet kaip tai susiję su nuskintų augal...
2023/04/01

Lietuvos vynuogių augintojams – ES parama vyno gamybai

Jau birželio mėnesį Lietuvos vyninių vynuogių veislių augintojai ir vyno iš jų gamintojai galės teikti paraiškas ir pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinės intervencinės priemo...
2023/04/01

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

Balandžio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo šiol asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.
2023/03/31

Prezidentas pristatė Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį visuomenei pristatė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą.
2023/03/31

Priėmė sprendimą byloje dėl nealkoholinio alaus reklamos teisėtumo

Administracinėje byloje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo „Taikyti ekonomines sankcijas UAB „Kalnapilio-Taurė grupė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus“, kuriuo nutarta s...
2023/03/31

Žemės ūkio parodos tendencijos: technologijos, dirbtinis intelektas ir dėmesys aplinkosaugai

Vytauto Didžiojo Universiteto žemės ūkio akademijoje net tris dienas vyksta tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023“. Tai yra vienas didžiausių žemės ūkio sektoriaus renginių, kuriame agroverslo atstovai pristato savo veiklas ir svarbiau...