Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Kėdainių rajono keliais gabeno pavojingą krovinį

2023/03/07


Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Kėdainių rajone pastebėtas neįprastas specialiosios technikos sujudimas – kolona buvo vežamas susprogdinti biosferos poligone rastas aviacijos sprogmuo. Sprogmens pervežimo operacijoje dalyvavo net trijų rajonų ugniagesiai. Pavojingas sprogmuo sėkmingai nugabentas į poligoną ir sunaikintas.

Rado sprogmenį

Pavakarę Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Panevėžio rajono Karsakiškio seniūnijos Paliūniškio kaime, Žaliosios girios biosferos poligone, rastas aviacijos sprogmuo.

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai vizualiai įsitikino, kad tikrai aptiktas sprogmuo, tad nedelsiant įvestas planas „Skydas“.

Iškviesti ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios medicinos pagalbos medikai. Įvykio vieta aptverta juosta, perimetras apsaugotas nuo pašalinių žmonių.

Kėdainių rajone pastebėtas neįprastas specialiosios technikos sujudimas – kolona buvo vežamas susprogdinti biosferos poligone rastas aviacijos sprogmuo. Dimitrijaus Kuprijanovo ir išminuotojų nuotr.

Nusprendė gabenti

Apie rastą sprogmenį buvo informuoti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai.

Atskubėję jie apžiūrėjo radinį ir nustatė, kad tai pavojingas aviacijos sprogmuo, kurio negalima sunaikinti vietoje.

Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenį nutarta gabenti į Jonavos rajone esantį Lietuvos kariuomenės Jonušo Radvilos mokomajam pulkui priklausantį Gaižiūnų poligoną.

Speciali kolona

Aviacinio sprogmens pervežimui buvo sudaryta speciali kolona. Ji iš Panevėžio rajono patraukė Jonavos rajono link.

Sprogmuo pervežamas buvo Kėdainių rajono keliais. Specialiųjų tarnybų apsikeitimas vyko Šėtos miestelyje.

Specialioje operacijoje dalyvavo Panevėžio, Kėdainių ir Jonavos ugniagesiai, taip pat išminuotojai, medikai ir policijos pareigūnai.

Sprogmuo buvo nuvežtas sėkmingai ir kitą dieną saugiai sunaikintas.

Sprogmens pervežimo operacijoje dalyvavo net trijų rajonų ugniagesiai. Pavojingas sprogmuo sėkmingas buvo nugabentas į poligoną ir sunaikintas. Dimitrijaus Kuprijanovo ir išminuotojų nuotr.

Tinkama reakcija

Panašių nutikimų būna visoje Lietuvoje, o norint išvengti didelės nelaimės, pasak specialistų – svarbiausia tinkama sprogmenį radusių žmonių reakcija.

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sako, kad radus daiktą, panašų į sprogmenį, jo jokiu būdu negalima judinti, o tuo labiau kur nors nešti.

Apie radinį reikia nedelsiant informuoti policiją, o pareigūnai iškvies išminuotojus ir kitas reikalingas specialiąsias tarnybas.

Prieš dvi savaites

Beje, reikėtų priminti, kad minėtoje teritorijoje sprogmenys buvo rasti ir prieš dvi savaites.

Tąkart pilietiškas metalo ieškotojas, radęs šią aviacinę bombą, nedelsiant pranešė atitinkamoms institucijoms.

Atvykus išminuotojams paaiškėjo, kad tai Antrojo pasaulinio karo rusų gamybos FAB-100 M, su APUV sprogdikliu bombos gale.

Išminuotojai bombą sėkmingai nukenksmino Klevečkinės karjere.

„Kadangi šių metų žiemai patinka apsimesti pavasariu, tai ir žemė pavojingą karo laikų palikimą atidavinėja taip, tarsi jau iš tiesų būtų pavasaris – praktiškai be jokio atokvėpio“, – pastarųjų dienų įvykus apibendrino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai.

 

Dmitrijus KUPRIJANOVAS/ RINKOS AIKŠTĖ

Dalintis

2023/04/01

Paroda „Ką pasėsi... 2023“ – žvilgsnis į agroverslo ateitį (galerija)

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU...
2023/04/01

Karikatūristų bendruomenės šventė

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ. – Balandžio pirmoji Lietuvos dailininkams karikatūristams yra šventė. Tą dieną jie tradiciškai mini susitikdami savo darbų parodose. Tradicija nelaužoma ir šiemet, nors paroda suren...
2023/04/01

Žaliuojanti puokštelė Verbų sekmadieniui

Jau šį sekmadienį dalis tikinčiųjų eis į bažnyčią – likus savaitei iki Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Katalikams tai žymi Biblijoje aprašytą Kristaus įžengimo į Jeruzalę įvykį. Bet kaip tai susiję su nuskintų augal...
2023/04/01

Lietuvos vynuogių augintojams – ES parama vyno gamybai

Jau birželio mėnesį Lietuvos vyninių vynuogių veislių augintojai ir vyno iš jų gamintojai galės teikti paraiškas ir pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinės intervencinės priemo...
2023/04/01

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

Balandžio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo šiol asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.
2023/03/31

Prezidentas pristatė Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį visuomenei pristatė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą.
2023/03/31

Priėmė sprendimą byloje dėl nealkoholinio alaus reklamos teisėtumo

Administracinėje byloje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo „Taikyti ekonomines sankcijas UAB „Kalnapilio-Taurė grupė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus“, kuriuo nutarta s...
2023/03/31

Žemės ūkio parodos tendencijos: technologijos, dirbtinis intelektas ir dėmesys aplinkosaugai

Vytauto Didžiojo Universiteto žemės ūkio akademijoje net tris dienas vyksta tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023“. Tai yra vienas didžiausių žemės ūkio sektoriaus renginių, kuriame agroverslo atstovai pristato savo veiklas ir svarbiau...
2023/03/31

Socialinis pasitikėjimas Lietuvoje yra žemas

Socialinis pasitikėjimas – rodiklis, nurodantis žmonių pasitikėjimo pažįstamais ir nepažįstamais asmenimis bei institucijomis laipsnį. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų teigimu, Lietuvoje jis yra žemas, o tai lemia žemesnį d...