Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Kelio apšvietimo sprendimams naudos žaliąją energiją

2024/07/01


„Via Lietuva“ šiais metais vykdo ne tik didžiausios per dešimtmetį apimties kelių ir jų infrastruktūros plėtros darbus, bet ir didina savo veikloje taikomus aplinkosauginius sprendimus. Dar šiais metais įmonė ant triukšmą mažinančių užtvarų netoli Vilniaus įrengs saulės modulius. Jų pagaminta žalioji energija bus naudojama kelio ženklų apšvietimo sprendimams.

„Tvarumo siekiame visose veiklos srityse, tausojame bei taupome išteklius, tarp jų ir energetinius. Kaip organizacija turime tikslą prisidėti prie poveikio klimatui mažinimo ir maksimaliai įveiklinti valdomą infrastruktūrą. Tai prisidės ne tik prie aplinkosauginių sprendimų plėtros, bet ir infrastruktūros efektyvumo didinimo. Mūsų vizija – per artimiausius trejus metus atsinaujinančios energijos gamybos sprendimus išplėsti tiek, jog mūsų veikloje būtų 100 proc. naudojama tik žalioji energija“, – teigia „Via Lietuva“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Saulės modulius ant triukšmą mažinančių užtvarų šiais metais numatyta įrengti magistralinio kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda atkarpoje ties Grigiškėmis. Planuojama, kad per metus įrengti saulės moduliai sugeneruos daugiau nei 14 tūkst. kWh elektros energijos, kuri bus naudojama kelio, elektroninių kelio ženklų ir ekranų apšvietimui. Per metus sugeneruota žalioji energija padės atsisakyti beveik 7 tūkst. kg į aplinką įskiriamo CO2 kiekio. Tokį anglies dvideginio kiekį per metus vidutiniškai sugeria netoli 700 medžių.

„Via Lietuva“ sutartį dėl saulės modulių įrengimo ant triukšmą mažinančių sienelių pasirašė su skelbtą viešąjį konkursą laimėjusia uždarąja akcine bendrove „StalCorp“. Šiuo metu yra vykdomi saulės modulių įrengimo projektavimo darbai, saulės modulių įrengimą ant triukšmą mažinančių užtvarų suplanuota baigti iki šių metų spalio mėn.

Akcentuojama, jog ant triukšmo atitvarų įrengti saulės moduliai veiks realiomis lauko sąlygomis bei įtakos triukšmą mažinančių užtvarų savybėms – neturės.

„Via Lietuva“, inicijuodama saulės modulių įrengimą ant triukšmą mažinančių sienelių, remiasi ir kitų šalių patirtimi – ši praktika jau bandoma ir taikoma Vokietijoje, JAV, Australijoje, Pietų Korėjoje ir kitose pasaulio šalyse.

Taikydama ESG – aplinkos apsaugos, socialinės srities ir valdysenos – strategiją, „Via Lietuva“ ne tik patikėjimo teise reguliuoja kelių sistemą, bet tiesia kelią tvariai ir atsakingai ateičiai. Sutelkdami dėmesį į aplinkos priežiūrą, socialinį poveikį ir tvirtą valdymą, įmonė siekia kurti vertę ir savo akcininkams, ir visai visuomenei.

 

Partnerio informacija

123rf nuotr.

Dalintis