Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Komisija leido genetiškai modifikuotus kukurūzus naudoti maistui ir gyvūnų pašarams

2024/07/02


Šiandien Europos Komisija leido naudoti dvi genetiškai modifikuotas kukurūzų veisles ir atnaujino leidimą naudoti kitas maistui ir pašarams skirtas genetiškai modifikuotas kukurūzų veisles.

Komisijos sprendimai dėl leidimų leidžia šiuos genetiškai modifikuotus kukurūzus importuoti tik maistui ir pašarams, bet ne auginti ES. Šiems kukurūzams buvo atlikta išsami ir griežta vertinimo procedūra, užtikrinanti aukštą žmonių ir gyvūnų sveikatos bei aplinkos apsaugos lygį. Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė palankų mokslinį vertinimą, kuriame padaryta išvada, kad šie genetiškai modifikuoti kukurūzai yra tokie pat saugūs kaip ir įprastiniai kukurūzai.

Leidimai galioja 10 metų, o bet kokiam produktui, pagamintam iš šių genetiškai modifikuotų kultūrų, bus taikomos griežtos ES ženklinimo ir atsekamumo taisyklės. Komisija buvo teisiškai įpareigota priimti sprendimą dėl šių leidimų po to, kai valstybės narės nuolatiniame komitete ir paskesniame apeliaciniame komitete nesurinko kvalifikuotos balsų daugumos nei už, nei prieš leidimą.

 

ŪP portalas su EK

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis