Kaunas +0,7 °C Debesuota
Trečiadienis, 4 Grd 2024
Kaunas +0,7 °C Debesuota
Trečiadienis, 4 Grd 2024

Kosmetinis pienelis – švari oda

2014/02/04

Pienelis makiažui valyti – bene vienintelė kosmetikos priemonė, be kurios sunkiai išsiverčia reta moteris: veido valymu prasideda ir baigiasi kiekviena diena.

Ideali švara Iš čiaupo bėgančio vandens neverta net lyginti su tyru ir švariu upelio ar ežero vandeniu. Bet, pasirodo, neretai ir jis būna užterštas, todėl praradęs visas gydomąsias ir naudingąsias savybes. Kosmetinio pienelio paskirtis – nuvalyti per dieną susikaupusias dulkes, kremą, makiažą, atkimšti užsikišusias odos poras, jis tarsi dulkių siurblys išsiurbia visus nešvarumus. Jų ant odos kaupiasi ir naktį – organizme vyksta aktyvus ląstelių regeneracijos procesas. Jei vakare nenuvalėte makiažo, ryte veidas tikrai nespindės sveikata, jautresnės vietos bus paraudusios, atsiras spuogelių. Taip nutinka todėl, kad makiažo pagrindas, kurį dažnokai tingime vakare kruopščiai nuvalyti, prilygsta kaukei: neleidžia odai kvėpuoti ir kartu pašalinti medžiagų apykaitos produktų – riebalų, prakaito, tad visi nešvarumai lieka porų viduje. Norint džiaugtis lygia ir sveika oda, makiažą ir nešvarumus būtina kruopščiai nuvalyti. Beje, švarią odą daug geriau veikia ir jos priežiūros produktai.

Įkvėpta gamtos Sukurti kosmetinį pienelį kaip odos valymo priemonę paskatino karvės pienas, kuriame natūralios emulsijos ir riebalų proporcijos yra idealios. Šiuolaikiniai kosmetiniai pieneliai gaminami būtent pagal šią formulę. Pagal riebalinių medžiagų kiekį kosmetiniai pieneliai skirstomi į dvi grupes: jei šių medžiagų ne daugiau kaip 30 proc. – skirti jautriai ir sausai odai, o jei ne daugiau kaip 20 proc. – mišriai ir normaliai odai.

Kasdien, bet saikingai Kosmetiniu pieneliu veidą valykite kasdien, bet saikingai: naudodamos per dažnai rizikuojate pažeisti apsauginę odos plėvelę, oda taps jautresnė, sausesnė, gali atsirasti net egzema – oda nebesugeba greitai atgauti apsauginės funkcijos. Pienelį rinkitės pagal savo odos tipą. Atlikite testą: nuprauskite veidą vaikišku muilu, nušluostykite sausai rankšluosčiu, po 2–3 val. prie kaktos pridėkite popierinę servetėlę – jei ant jos atsiras dėmių, oda riebi, jei ne – normali arba sausa.

Jei oda... ...sausa, pieneliu valykite ją tik vakare, o ryte veidą atgaivinkite toniku ar losjonu be alkoholio; ...riebi, pienelį galite naudoti ir vakare, ir ryte. Praustis tik vandeniu nepakanka: riebi oda per naktį išskiria labai daug riebalų, kurių be aktyviųjų medžiagų pašalinti nepavyks.

Viena paskirtis – daug variantų Parduotuvėse dabar gausu įvairių veido valymo priemonių. Dvigubos valymo priemonės skirtos vandeniui atspariai kosmetikai valyti. Jas sudaro du aiškiai matomi sluoksniai: vandens ir riebalų, prieš naudojant priemonę reikia suplakti. Tinka įvairių tipų odai, galite valyti akis, veidą, lūpas. Priemonė ir maitina, minkština, valo, ir drėkina odą.

Servetėlės kosmetikai nuvalyti – naujoviška priemonė. Jos gaminamos iš labai minkštos ir švelnios medžiagos, sudrėkinamos kreminiu losjonu arba toniku. Servetėles galite naudoti kasdien. Jos padeda taupyti laiką ir neužima daug vietos rankinėje, tad visada yra po ranka. Ideali išeitis toms, kurios nešioja lęšius.

Aliejus – tradicinė valymo priemonė. Jis greitai ir gerai nuvalo riebią kosmetiką. Be natūralių komponentų, aliejuje būna ir mineralinių aliejų, naftos perdirbimo produktų – tokių priemonių nuolat naudoti nepatartina: gali užsikimšti odos poros, prasidėti alergija.

Musas (pranc. mousse – putos) savo konsistencija primena išplaktą kremą ir ypač tinka sausai odai. Trūkumas – pašalina tik vandenyje tirpią kosmetiką. Ši priemonė puoselėja odą, nedžiovina jos ir yra labai ekonomiška: lašelio pakanka veidui ir kaklui nuvalyti.

Losjonas – ne pagrindinė priemonė kosmetikai valyti, veikiau paskutinis veido valymo produktas. Losjonas pašalina visus makiažo likučius, kad oda būtų visiškai švari prieš tepant ją kremu. Losjono sudėtyje gali būti alkoholio, kvėpiklių, tačiau kokybiškuose produktuose tokių dalykų nerasite. Tinka ir toms, kurios nešioja lęšius.

Micelinis vanduo (lot. mica (maž. micella) – trupinėlis, dalelė) – naujas, šiuolaikiškas, ypatingos struktūros produktas, neturintis kvapo ir spalvos. Jame nėra alkoholio, ypač vertingas dėl natūralių biologiškai aktyvių sudedamųjų dalių gausos. Veikimas: vandenyje esančios micelės, patekusios ant odos, sugeria jos nešvarumus ir veiksmingai pašalina. Micelinis vanduo puikiai nuvalo bet kokį makiažą, veido nebereikia nuplauti vandeniu. Priemonė tinka ir suaugusiesiems, ir vaikams, kurių oda labai jautri, plona, nes jos nedirgina, išlaiko natūralų odos pH balansą.

Emulsija skirta riebiai probleminei odai prižiūrėti. Jos sudėtyje nedaug riebalų, gausu specialių antibakterinių priedų.

Tonikas – seniai žinoma, tačiau savo pozicijų neužleidžianti bekvapė, bespalvė priemonė paprastai kosmetikai valyti: skaistalams, pudrai, makiažo pagrindui, deja, jai nepasiduoda vandeniui atsparus tušas, akių pieštukas ir pan. Toniko pagrindas – geoterminis vanduo, kuris odą atgaivina, suteikia šviežumo jausmą.

Želę, putas makiažui valyti rekomenduojama rinktis pagal odos ypatumus: riebiai ir probleminei – su ramunėlėmis, medetkomis ir glicerinu; jautriai – su pantenoliu, azulenu, miramedžiais; sausai odai nepatartina naudoti želę – su makiažu ji naikina ir lipidinę odos plėvelę. Šių priemonių trūkumas: jas būtina nusiplauti.

Kaip valyti kosmetiniu pieneliu

  • Ant veido tepkite vatos diskeliu ar lengvais, švelniais, masažuojamais judesiais pirštais.
  • Valykite tol, kol pienelis įsigers į odą.
  • Nuvalykite švaria servetėle ar vatos diskeliu (jei reikia, procedūrą pakartokite).
  • Veidą būtinai patepkite drėkinamuoju pieneliu arba losjonu, toniku.
Parengė Eglė Leonovienė seimininkePeržiūrėti visą numerį galite ČIA.
Dalintis