Šios žiniasklaidos publikuotuose straipsniuose NATO vaizduojama kaip nepatikima organizacija, kontroliuojama „paslaptingų jėgų“. Taip pat, Lietuvos planai smarkiai padidinti gynybos išlaidas buvo išjuokiami kaip visiškai „neapgalvoti ir neįgyvendinami“. Donaldo Trumpo inauguracija buvo naudojama kaip argumentas Vakarų nestabilumui įrodyti, o Lietuvos sprendimas didinti gynybos finansavimą buvo menkinamas kaip nerealistiškas ir žalingas kitiems šalies sektoriams. Šiomis naratyvų kryptimis siekiama sukurti pažeidžiamumo jausmą ir įtikinti visuomenę, kad Lietuvos orientacija į Vakarus yra ne tik neracionali, bet ir pavojinga valstybės stabilumui bei jos ateičiai.
Straipsniuose buvo ne tik kvestionuojamas NATO patikimumas, bet ir Ukraina vaizduojama kaip pasmerkta pralaimėjimui, taip siekiant sustiprinti karo baimę ir atgrasyti Lietuvą nuo tolesnės paramos jai. Rusijos karas prieš Ukrainą buvo sistemingai vaizduojamas kaip beviltiškas ukrainiečių pusei, jos kariai pateikiami kaip desperatiški ir nenorintys kovoti, o šalies vadovybė – veikianti neatsakingai ir stipriai korumpuota. Kremliui palankūs kanalai siekė įtikinti lietuvius, kad jų šalies paramos Ukrainai ne tik neįmanoma pasiekti, bet ji, neva, pavojinga ir pačiai Lietuvai, vedanti šalį militarizacijos ir net tiesioginio įsitraukimo į neišvengiamą pralaimėjimą link. Šiais naratyvais toliau buvo siekiama mažinti visuomenės paramą Ukrainai ir izoliuoti Lietuvą nuo jos vakarų sąjungininkų, sėjant baimę ir nuovargį.
Visą sausio mėnesį Kremliui palanki dezinformacija taip pat taikėsi į Lietuvos istorinę atmintį ir politinį kontekstą, siekdama silpninti nacionalinį susitelkimą. Sausio 13-osios minėjimai buvo menkinami kaip tariamas perdėtas nacionalizmas, o neužmirštuolės simbolis, žymintis žuvusiųjų už laisvę atminimą, buvo diskredituojamas siekiant sumenkinti viso pasipriešinimo sovietinei okupacijai svarbą.
„YouScan“ žiniasklaidos stebėsenos įrankis sausio mėnesį užfiksavo net 42 103 turinio vienetus, susijusius su Kremliaus retoriką atitinkančiais kanalais Lietuvoje. Jie apėmė skirtingus tekstinius įrašus, vaizdo įrašus ar nuotraukas ir po jais parašytus komentarus. Svarbiausi socialinių medijų vartotojų įsitraukimo šuoliai įvyko sausio 14–15, sausio 20–21 ir sausio 27–28 dienomis. Pirmasis žymus suaktyvėjimas mėnesio viduryje glaudžiai siejasi su Sausio 13-osios minėjimu Lietuvoje, kuris kasmet tampa aktyviu Kremliaus propagandos taikiniu. Antrasis šuolis rodo išaugusį Kremliui palankių šaltinių aktyvumą, reaguojant į Trumpo inauguraciją. Trečiojo šuolio mėnesio pabaigoje negalima susieti su vienu konkrečiu įvykiu – tikriausiai jis buvo susijęs su kelių skirtingų temų apžvalga. Nors bendras įsitraukimo lygis mėnesio eigoje kito, jis išliko reliatyviai stabilus – 10–20 tūkst. įsitraukimų per dieną, su pavieniais šuoliais, stipriai viršijančiais 20 tūkst. Tai rodo, kad egzistuoja tiek pastovi auditorija, kuri vartoja ir sąveikauja su Kremliui palankiais šaltiniais bei jų skleidžiamais naratyvais, tiek pastoviai specifinį turinį kuriantys šaltiniai, o tam tikrais momentais įsitraukimas smarkiai išauga dėl pabrėžtinai svarbių naujienų ar įvykių.
Daugiau informacijos apie antivaltybines melagienų kampanijas Lietuvoje ir Baltijos šalyse: https://balticdisinfo.eu/.
Pilietinio atsparumo iniciatyvos informacija