Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023
Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023

Kristinos ir Justino Kuisių svajonė virto realybe – atidarė saloną

2023/09/19


Tauragė („Tauragės žinios“). Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.

Skambant patefono muzikai Kristina pasidalijo emocijomis po gėlių ir vintažo salono atidarymo:

– Į atidarymą atvyko nemažai svečių, o ypatingai džiugino moterys, kurių gyvai nesu mačiusi, tik instagrame vienos kitų projektais pasidžiaugdavome, paskatindavome: „Šaunuoliai, nepasiduokit“.

Tauragiškių Kristinos ir Justino Kuisių, auginančių tris atžalas, neišgąsdino tai, kad patalpos jų svajonei įgyvendinti nebuvo įrengtos – kibo į darbą patys. Prireikė ne tik dažyti sienas, bet reikėjo ir baldų, kuriuos patys pasigamino arba atnaujino senus.

Dirbo namuose

Kristina trejus metus mokėsi floristikos ir jau 13 metų dirba šioje srityje.

Pasak moters, klienčių ji jau turi, kadangi puokštes kūrė ir būdama motinystės atostogose. Tada klientai ir į namus atvykdavo pasiimti puokščių gimtadieniams, vestuvėms, Kalėdoms ir kitom progom.

– Atrodo, tikrai tų gėlynų Tauragėje yra daug, bet ir vyras mane protino: „Matai, tavęs net į namus atvažiuoja prašyti, žino, kad tu padarysi, nepavesi, net kai namuose trys vaikai. Tai reiškia, kad tavęs žmonėms reikia“, – prisiminė Kristina.

Šeima septynerius metus buvo išvykusi į Angliją, ten ir jų pirmagimis pradėjo lankyti mokyklą, bet puokščių kūrimo Kristina vis tiek neatsisakė.

– Anglijoje būdavo dieną dirbu fabrike, vakarais – pagal individualią veiklą darydavau floristines kompozicijas, – teigė moteris.

Pasak jos, kitoms moterims reikia pasilinksminti, išeiti kažkur prasiblaškyti, į vakarėlius, o Kristinai geriausias prasiblaškymas – kūryba:

– Aš čia ateinu ir išsikraunu bei pasikraunu. Atrodo, net geresnė į šeimą pareinu.

Paskatino vyras

Žmonos meilę gėlėms įveiklinti siūlė Justinas.

– Vyras seniai siūlė kurti savo verslą. Aš sakiau, jei dirbti, tai tik su gėlėmis, o jis įvairiausių minčių turėjo. Justinas – idėjų žmogus ir svarbiausia pozityvus, sako, kad viskas pasiseks. Vyrui vis siūlant pradėti savo veiklą, aš sakiau, kad jei ir norėčiau daryti kažkur saloną, tai tik pastate Stoties gatvėje ir tikėjausi, kad jis daugiau nebesiūlys, – šypsojosi moteris. – Vyras per pažįstamus susirado šio pastato savininką ir nesakęs, kur važiuojame, kol mašinoje miegojo mažylis, nusivežė mus pasikalbėti dėl pastato. Pats savininkas iš pradžių tikino, kad ten tikrai ne kokia vieta ir nelabai norėjo parduoti ar nuomoti, tačiau kelias dienas pagalvojęs vis dėlto pasiūlė mums apžiūrėti patalpas.

Kristina sakė, kad apžiūrėjusi pamatė, jog ne taip ir baisiai atrodo.

Patalpas Kristina su Justinu įsirenginėjo vieni.

– Mes su vyru dviese ir vaikai. Ant vienos rankos pirštų galiu suskaičiuoti, kiek kartų kažkas bent pažiūrėjo vaikus... – pasakojo moteris.

Šeimos įkurtame gėlių salone galima rasti ir vintažinių daiktų, juos Kuisiai užsisako iš įvairių tiekėjų.

Mamyčių turgelis

Kristina parodė ir dar vieną patalpą – edukacijų salę. Tiesa, ji dar nebaigta įrengti, dar kvepia dažais.

– Planuojame pastatyti maniežą, iškloti grindis kilimine danga, atsinešiu gultukų iš namų. Pasidarysiu, kad mano vaikai čia galėtų gražiai ir jaukiai leisti laiką, o jei mums gerai, tai kodėl nepriimti ir kitų, – šypsosi Kristina.

Pasak jos, Tauragėje yra mažai veiklų su mažyliais, tad ji svarsto, kad kartą per savaitę galėtų priimti ir kitas mamas su mažyliais susitikti, pabūti, veiklų sugalvoti.

– Kartais mamoms reikia bendravimo, palaikymo, žinojimo, kad, pavyzdžiui, ne jų vienų vaikučiai verkia ir nemiega per naktis. Reikia padrąsinimo, kad viskas su mumis yra gerai, kad mes stengiamės kiek galime, bet kartais tiesiog taip vyksta ir nieko negalime pakeisti, – prisiminusi praėjusios savaitės skaudžias dviejų mažamečių žūties aplinkybes, akcentuodama, kaip mamoms reikia pagalbos, kalbėjo K. Kuisienė.

Vienas iš mamytėms skirtų susiėjimų edukacijų salėje vyks jau šį sekmadienį – mamyčių turgelis.

– Labai laukiu smalsu, kaip pavyks idėja. Mamytės jungiasi, tačiau dar nedrąsiai, – teigė ji.

 

Aušra AUGUSTYTĖ/TAURAGĖS ŽINIOS

Autorės nuotr.

Titulinėje nuotr. – Kristina Kuisienė jau 13 metų dirba floriste.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/23

Dzūkijoje miškai tušti, rytų Lietuvoje grybų yra, bet nėra rinkėjų

Dzūkijoje grybų supirkimo punktų – vienas kitas, nes dėl sausros miškai tušti, tuo metu rytų Lietuvoje punktų galėtų būti ir daugiau – miškai pilni voveraičių, baravykų, raudonikių ir kitų grybų, tačiau nėra surink...
2023/09/23

Litų banknotai – architektūros istorijos pasakotojai

Paprastai manoma, kad istorijos geriausiai mokytis iš knygų, vadovėlių ir pasakojimų. Kartais visai nepagalvojama, kad moneta ar banknotas taip pat yra puikus istorijos šaltinis, vaizduojantis ne tik valdovų kaitą, bet ir valstybės a...
2023/09/23

Gerą eksporto startą pristabdė draudimas

Mėnesio pradžioje lenkų mėsos gamintojai džiūgavo atsivėrusiomis net kelioms didelėms pasaulio rinkoms. Bet štai mėnesiui einant į pabaigą sulaukė nemalonios žinios iš Kazachstano.
2023/09/23

Gydytoja neurologė Kristina Ryliškienė: negydoma migrena kainuoja brangiau

„Vienas populiariausių migrenos mitų – kad esama stebuklingos tabletės, kuri viską išgydys. Kitas, prieš keletą metų sugriautas amerikiečių mokslininkų, – kad migrena prisidengiama norint išvengti darbinės, v...
2023/09/23

Nelegaliai medžius Klaipėdoje kirtę pažeidėjai slėpė ir įkalčius – kelmus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų gegužę ir rugsėjį atliko patikrinimus, inventorizavo želdinius ir nustatė, kad prestižinėje Klaipėdos miesto dalyje, Giruliuose, neteisėtai pa&...
2023/09/23

Rugsėjo 23-oji – ES ekologijos diena

Nuo 2021-ųjų metų Europos Sąjungoje rugsėjo 23-oji yra paskelbta ES ekologijos diena. Bendro ekologinės gamybos plėtros veiksmų plano tikslas – iš esmės paskatinti ekologiškų produktų gamybą ir vartojimą, siekiant prisidėti pri...
2023/09/23

Antra žievėgraužio tipografo generacija trečdaliu gausesnė nei pernai

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai rugsėjo antrą dekadą užbaigė pavojingiausio medžių liemenų kenkėjo, žievėgraužio tipografo antros generacijos gausos stebėjimą. Nors rugsėjis kol kas buvo rekordiškai šiltas, pasku...
2023/09/23

Tik nesakykite: „Gražu, bet nepraktiška“

Vaisių pasaulyje ne dažnai išorės spalva sutampa su vidumi. Matyt, dėl to kartais vis dar nustebina obuoliai raudonu minkštimu. Jei rojaus obelaitės jau iškovojo savo vietą soduose, tai ne pro šalį daugiau sužinoti ir a...
2023/09/23

Parama – ir melioracijos sistemoms atnaujinti, ir inovacijoms

Viena populiariausių Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonių buvo „Parama žemės ūkio vandentvarkai“. Remti melioracijos sistemų atnaujinimą numatyta ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m....