Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Kristinos ir Justino Kuisių svajonė virto realybe – atidarė saloną

2023/09/19


Tauragė („Tauragės žinios“). Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.

Skambant patefono muzikai Kristina pasidalijo emocijomis po gėlių ir vintažo salono atidarymo:

– Į atidarymą atvyko nemažai svečių, o ypatingai džiugino moterys, kurių gyvai nesu mačiusi, tik instagrame vienos kitų projektais pasidžiaugdavome, paskatindavome: „Šaunuoliai, nepasiduokit“.

Tauragiškių Kristinos ir Justino Kuisių, auginančių tris atžalas, neišgąsdino tai, kad patalpos jų svajonei įgyvendinti nebuvo įrengtos – kibo į darbą patys. Prireikė ne tik dažyti sienas, bet reikėjo ir baldų, kuriuos patys pasigamino arba atnaujino senus.

Dirbo namuose

Kristina trejus metus mokėsi floristikos ir jau 13 metų dirba šioje srityje.

Pasak moters, klienčių ji jau turi, kadangi puokštes kūrė ir būdama motinystės atostogose. Tada klientai ir į namus atvykdavo pasiimti puokščių gimtadieniams, vestuvėms, Kalėdoms ir kitom progom.

– Atrodo, tikrai tų gėlynų Tauragėje yra daug, bet ir vyras mane protino: „Matai, tavęs net į namus atvažiuoja prašyti, žino, kad tu padarysi, nepavesi, net kai namuose trys vaikai. Tai reiškia, kad tavęs žmonėms reikia“, – prisiminė Kristina.

Šeima septynerius metus buvo išvykusi į Angliją, ten ir jų pirmagimis pradėjo lankyti mokyklą, bet puokščių kūrimo Kristina vis tiek neatsisakė.

– Anglijoje būdavo dieną dirbu fabrike, vakarais – pagal individualią veiklą darydavau floristines kompozicijas, – teigė moteris.

Pasak jos, kitoms moterims reikia pasilinksminti, išeiti kažkur prasiblaškyti, į vakarėlius, o Kristinai geriausias prasiblaškymas – kūryba:

– Aš čia ateinu ir išsikraunu bei pasikraunu. Atrodo, net geresnė į šeimą pareinu.

Paskatino vyras

Žmonos meilę gėlėms įveiklinti siūlė Justinas.

– Vyras seniai siūlė kurti savo verslą. Aš sakiau, jei dirbti, tai tik su gėlėmis, o jis įvairiausių minčių turėjo. Justinas – idėjų žmogus ir svarbiausia pozityvus, sako, kad viskas pasiseks. Vyrui vis siūlant pradėti savo veiklą, aš sakiau, kad jei ir norėčiau daryti kažkur saloną, tai tik pastate Stoties gatvėje ir tikėjausi, kad jis daugiau nebesiūlys, – šypsojosi moteris. – Vyras per pažįstamus susirado šio pastato savininką ir nesakęs, kur važiuojame, kol mašinoje miegojo mažylis, nusivežė mus pasikalbėti dėl pastato. Pats savininkas iš pradžių tikino, kad ten tikrai ne kokia vieta ir nelabai norėjo parduoti ar nuomoti, tačiau kelias dienas pagalvojęs vis dėlto pasiūlė mums apžiūrėti patalpas.

Kristina sakė, kad apžiūrėjusi pamatė, jog ne taip ir baisiai atrodo.

Patalpas Kristina su Justinu įsirenginėjo vieni.

– Mes su vyru dviese ir vaikai. Ant vienos rankos pirštų galiu suskaičiuoti, kiek kartų kažkas bent pažiūrėjo vaikus... – pasakojo moteris.

Šeimos įkurtame gėlių salone galima rasti ir vintažinių daiktų, juos Kuisiai užsisako iš įvairių tiekėjų.

Mamyčių turgelis

Kristina parodė ir dar vieną patalpą – edukacijų salę. Tiesa, ji dar nebaigta įrengti, dar kvepia dažais.

– Planuojame pastatyti maniežą, iškloti grindis kilimine danga, atsinešiu gultukų iš namų. Pasidarysiu, kad mano vaikai čia galėtų gražiai ir jaukiai leisti laiką, o jei mums gerai, tai kodėl nepriimti ir kitų, – šypsosi Kristina.

Pasak jos, Tauragėje yra mažai veiklų su mažyliais, tad ji svarsto, kad kartą per savaitę galėtų priimti ir kitas mamas su mažyliais susitikti, pabūti, veiklų sugalvoti.

– Kartais mamoms reikia bendravimo, palaikymo, žinojimo, kad, pavyzdžiui, ne jų vienų vaikučiai verkia ir nemiega per naktis. Reikia padrąsinimo, kad viskas su mumis yra gerai, kad mes stengiamės kiek galime, bet kartais tiesiog taip vyksta ir nieko negalime pakeisti, – prisiminusi praėjusios savaitės skaudžias dviejų mažamečių žūties aplinkybes, akcentuodama, kaip mamoms reikia pagalbos, kalbėjo K. Kuisienė.

Vienas iš mamytėms skirtų susiėjimų edukacijų salėje vyks jau šį sekmadienį – mamyčių turgelis.

– Labai laukiu smalsu, kaip pavyks idėja. Mamytės jungiasi, tačiau dar nedrąsiai, – teigė ji.

 

Aušra AUGUSTYTĖ/TAURAGĖS ŽINIOS

Autorės nuotr.

Titulinėje nuotr. – Kristina Kuisienė jau 13 metų dirba floriste.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.