Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

KRK delegacija diskutavo apie nacionalinių parlamentų indėlį į bendrą ES žemės ūkio politiką

2023/09/27


Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) delegacija, vadovaujama komiteto nario Kęstučio Mažeikos, rugsėjo 24–25 d. lankėsi Zagrebe, kur dalyvavo Kroatijos Respublikos parlamento – Saboro – surengtoje tarpparlamentinėje konferencijoje „Nacionalinių parlamentų indėlis gerinant bendrą žemės ūkio politiką“.

Konferencijos darbas vyko trijose sesijose, skirtose bendros žemės ūkio politikos (BŽŪP) iššūkiams ir galimybėms, Europos Komisijos (EK) iniciatyvoms dėl naujų genominių metodų taikymo augalams, taip pat nacionalinių parlamentų iniciatyvoms aptarti.

Seimo delegacijos vadovas K. Mažeika, kalbėdamas pirmojoje konferencijos dalyje, pabrėžė, kad dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės, ir toliau išgyvena neigiamas ekonomines pasekmes. Negana to, ūkininkai susiduria ir su ekstremalių oro reiškinių padariniais.

kestutis mazeika

K. Mažeika atkreipė konferencijos dalyvių dėmesį į Europos žaliojo kurso galimas pasekmes Lietuvai dėl priemonių netinkamumo: „Kadangi Lietuva priskiriama Šiaurės zonos valstybėms, augalų apsaugos produktų pasirinkimas, lyginant su Pietų zonos šalimis, yra gerokai mažesnis ir sudaro tik vieną trečdalį. Sutrumpėjus augalų apsaugos produktų sąrašui, didėja augalų apsaugos produktų sunaudojimas kilogramais hektarui.“

Pasak KRK nario, EK tikslas iki 2030 m. 50 proc. sumažinti ES naudojamų cheminių pesticidų kiekį Lietuvos žemės ūkiui gali tapti nepakeliama našta, nes augalų apsaugos produktų sunaudojimas hektarui ir taip yra minimalus lyginant su ES vidurkiu, o šį kiekį dar sumažinus taptų sudėtinga užtikrinti maisto produktų gamybą.

„Vietoje planuoto proveržio, Lietuvoje ekologiniai ūkiai sparčiai nyksta, o nacionalinės paramos priemonės neatitinka BŽŪP strateginio plano tikslų didinti ekologinių ūkių plėtrą“, – teigė K. Mažeika renginio dalyviams aptariant ekologinių ūkių situaciją ES valstybėse narėse.

Tarpparlamentinėje konferencijoje Zagrebe, surengtoje Kroatijos Saboro Žemės ūkio komiteto pirmininkės Marijanos Petir iniciatyva, minint 10-ąsias Kroatijos ES narystės metines, dalyvavo 23 ES valstybių narių, Adrijos-Alpių-Dunojaus regiono valstybių parlamentų, Europos Komisijos, Europos Parlamento, Europos žemdirbių skėtinės organizacijos „Copa-Cogeca“ atstovai.

Komiteto delegacija Zagrebe taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos ambasados Kroatijoje atstovais. Aptartos Lietuvos ir Kroatijos žemės ūkio ir susijusių sričių aktualijos, KRK delegacijai pristatyta ambasados veikla.

 

Seimo kanceliarijos informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...