Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023


BNS

 

Kylant kainoms, „Burger King“ Indijoje braukia pomidorus iš valgiaraščio

2023/08/17


Delis, rugpjūčio 17 d. (AFP-BNS). Po prasto derliaus sparčiai kylančios daržovių kainos „Burger King“ restoranus Indijoje privertė pašalinti pomidorus iš savo valgiaraščio patiekalų, sekant kitų greitojo maisto milžinių pavyzdžiu.

„Net pomidorams reikia atostogų!“ – rašoma viename iš sostinės restoranų ketvirtadienį iškabintame skelbime.

„Dėl neprognozuojamų sąlygų, susijusių su pomidorų kokybe ir pasiūla, neturime galimybės dėti pomidorų į savo maistą... darome viską, kad grąžintume pomidorus į savo mėsainius.“

JAV greitojo maisto tinklas Indijoje franšizės pagrindu veikia nuo 2014 metų. Savo įprastus jautienos mėsainius šioje rinkoje jis pakeitė vištienos ir vegetariškų pakaitalų asortimentu, kad būtų atsižvelgta į induistų prieštaravimus dėl galvijų skerdimo.

Keletas greitojo maisto restoranų tinklų Indijoje dar anksčiau pradėjo ruošti savo patiekalus be pomidorų.

Pavyzdžiui, „McDonald's“ dar liepos mėnesį pranešė, kad dėl „sezoninių problemų“ laikinai išbraukia pomidorus iš savo valgiaraščių, pranešė vietos žiniasklaida.

Tą patį mėnesį tokios pat priemonės ėmėsi ir amerikiečių sumuštinių tinklas „Subway“, pareiškęs, jog susiduria su „kokybės problemomis“.

Indijos centrinis bankas praėjusią savaitę įspėjo, kad didesnės maisto kainos jau paveikė namų ūkių biudžetus ir šis poveikis, kaip manoma, dar padidės.

Pasak pareigūnų, pomidorų kainos Indijoje pakilo po blogų oro sąlygų ir kenkėjų paplitimo pagrindiniuose pomidorų auginimo rajonuose.

Finansų ministrė Nirmala Sitharaman teigė, kad vyriausybė panaikino importo apribojimus, kad pomidorai būtų tiekiami iš kaimyninio Nepalo ir taip būtų sumažintas spaudimas maisto kainoms.

 

REUTERS-Scanpix nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...