Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023
Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023


Dineta BABARSKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Lazdijuose lenktyninė višta laimėjo 300 eurų

2023/06/06


Savaitgalį Lazdijuose vyko neįprastos varžytuvės. Dzūkai varžėsi, kieno višta greitesnė. Vištų varžybos, kasmet sutraukiančios vis daugiau dalyvių, Lazdijų miesto parke surengtos 4 kartą. Tai neatskiriama dalis tradicinės miesto šventės „Pasienio fiesta“.

Vištos nuoma – 10 Eur

Šiemet varžėsi 11 dalyvių – vištų. Buvo padaryta išimtis ir 2 gaidžiams: jie varžėsi tarpusavyje. Kas neturėjo savų vištų, už 10 Eur galėjo išsinuomoti iš varžybų organizatorių. Išsinuomoti buvo galima čia pat atidarytame nuomos punkte – rinktasi iš 9 ar 10 vištų, kurios buvo atvežtos iš Kučiūnų kaimo ūkininko Albino Karaliūno ūkio. Ūkininko žmona Jolita tikino, kad ir pati tiksliai nežino, kiek vištų sugavo, mat vištą pagauti – ne juokas. Moteris rodė apdraskytas rankas. Juolab kad jų ūkio vištos – geros bėgikės, kasmet dalyvauja varžybose ir jau turi nemenkų pasiekimų. O paklausta, ar daug vištų ūkio vištidėje prižiūrima, tvirtino jų neskaičiuojanti. „Kas ten žino? Žiūrėk, vaikšto 20, vakare jau tik 19. Kartais lapės ar vanagai eibių iškrečia. Tačiau geros bėgikės pasprunka net nuo lapių“, – pastebėjo šeimininkė.

Varžybos prasidėjo dalyvių registracija. Kiekvienas dalyvis kaip įmanydamas gyrė savo vištą. Vieni sakė, kad jų višta vaiko katinus, kita višta – vadovė, mat ji vadovauja visam pulkui vištų, trečioji – greitai bėga, bet į kitą pusę, ketvirtoji – tikra kovotoja. Ir visos jos susirinko varžytis dėl čempionės titulo. Tad kuri iš jų turi eikliausias kojas?

Varžybų dalyvės – vištos, specialiai varžyboms įrengtoje trasoje, dviem vielos tinklo tuneliais turėjo kuo greičiau nubėgti iš vieno narvo į kitą. Vištų šeimininkai galėjo jas raginti, kad šios kuo greičiau pasiektų finišą. Varžybose netrūko azarto, geros nuotaikos ir juoko. Viena raiboji pabėgo nuo savo šeimininkų, trijų draugų, kurie specialiai varžyboms ruošė, treniravo savo vištelę, ją visaip lepino, vaikė, gaudė, tad tikėjosi gerų rezultatų. Tačiau vaikinukai savo vištos Esmeraldos nesuturėjo – patrakėlė, pritaikiusi tinkamą momentą, paspruko. Vikruolę teko gaudyti net varžybų organizatoriams.

Vaikinai net buvo sutarę, kaip laimėtus pinigus dalysis, tačiau šįkart ne Esmeraldos diena, matyt, buvusi – bėgimo trasoje ji neparodė aukštų rezultatų. Kiti šeimininkai beskubėdami, beragindami savo greitakojes griuvo ant žolės, o pasitaikė ir tokių atvejų, kai višta apsigalvodavo ir nutardavo nedalyvauti ir tik labai jau prašoma, raginama visgi išbėgdavo į trasą. Buvo ir tokių, kurios kiek pabėgėjusios, apsisukdavo ir grįždavo atgal. Kaip ten bebūtų, išaiškėjo pusfinalio ir finalo dalyviai, kitiems teko atsisakyti vilčių šiemet laimėti Vištų lenktynes, tad savo planus atidėjo kitiems metams. Ne visiems pasisekė parodyti gerus rezultatus, kitų vištaitės – nustebino.

Sulaukta ir tokių vištų augintojų.

Nuomotoms vištoms sekėsi

Nugalėtoja pripažinta lazdijietė, dabar gyvenanti Vilniuje, Modesta Puniškytė, kuri išsinuomojo lenktyninę vištą už 10 Eur, mat jos tėvai vištų neaugina. Per 5 sekundes, tiksliau per 5,13 sekundžių, jos višta įveikė 10 metrų trasą ir laimėjo čempionės vardą bei įspūdingą prizą. Višta, kurią Modesta pavadino Vėtra, laimėjo pirmąją vietą ir prizą – 300 Eur, kurį įsteigė restoranas „777“. Praėjusių metų nugalėtoja tenkinosi 100 Eur prizu.

Taip kalbinama čempionė – višta Vėtra.

Paklausta, kaip žada išleisti laimėtus pinigus, Modesta prisipažino, kad dar nespėjo sugalvoti, mat tokia sėkmė ją užgriuvo netikėtai. Visgi pagalvojusi atviravo, kad laimėtus pinigus išleis geriems darbams. Laimėjimą ji pavadino naujoko sėkme, mat dalyvavo varžybose pirmąjį kartą. Prisipažino, kad jos pažintis su vištomis paprasta: ji mėgsta kiaušinius.

Daugelis susirinkusių smal­suolių sakė žinoję, kad vištos greitos, bet kad tokios greitos, nesitikėję. „Net nežinojau, kad višta gali taip greitai bėgti. Dabar suprantu, kodėl jos kartais pasprunka nuo lapės ar kitų plėšrūnų. Gera žinoti, kad višta gali greitai bėgti“, – džiaugėsi Modesta. Po tokios sėkmės mergina žadėjo ir kitais metais sugrįžti namo – į Lazdijus, ir vėl dalyvauti varžybose.

Šiemet nugalėtojos laukė įspūdingas prizas – 300 Eur.

Antrąją vietą šiemet laimėjo jau ne pirmus metus sėkmę Vištų lenktynėse bandęs lazdijietis Tomas Savukas. Beje, jo višta taip pat iš Jolitos nuomos punkto. Šiemet Tomo pasirinkta višta Pasienietė laimėjo antrąją vietą. Vyriškis dalyvavo varžybose antrąjį kartą, tad prisipažino, kad jam šiemet – šiek tiek lengviau. Pirmąjį kartą nieko nepešė, bet šiemet atsigriebė. Tomas gavo kuponą dviejų asmenų nakvynei kaimo turizmo sodyboje „Vitrūna“. Paklaustas, kodėl vištą pavadino Pasieniete, atsakė, kad ji tokia pat greita, kaip ir pasieniečiai.

Nuomos punkto šeimininkė Jolita moko, kaip raginti višteles kuo greičiau bėgti.

Trečiąją vietą užėmė višta Šakira. Sesutės Neringa Šarkelytė ir jos asistentė Erika Šarkelytė galės paplaukioti „Kubo“ baidarėmis Baltosios Ančios upe. Šakira laimėjo kuponą keturiems asmenims.

Treniruoja ne tik žirgus

Varžybose dalyvavo ir Dzūkijos hipodromo komanda. Pasirodo, jie suvaldo ne tik žirgus, laisvalaikiu treniruoja ir naminius paukščius: vištas ir gaidžius. Ir nors varžybos – vištų, 2 gaidžiams buvo suteikta teisė pasivaržyti, kad nebūtų diskriminacijos. Gaidžiai varžėsi pabaigoje ir su vištomis nekonkuravo. Dviejų lenktyniavusių gaidžių šeimininkams atiteko Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro prizai.

Žirgų treneris Linas Balčiūnas treniruoja ne tik žirgus.
Būna ir taip!

Tiesa, komentatoriai tuoj suskubo patarinėti organizatoriams, kad šiems nereikėtų pamiršti paguodos prizų. Sako, vištos namo grįžusios savo vištidėje apkalbės.

 

Autorės nuotraukos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/01

Ištikus insultui tėra vienintelė auksinė valanda

„Paskaičiuota, kad per kiekvieną uždelstą minutę iki krešulio pašalinimo ar ištirpdymo žūsta 2 mln. neuronų. Tad svarbi kiekviena minutė. Mūsų Insulto gydymo centre atliekami insulto simuliacijos mokymai padeda tobulėti ...
2023/10/01

D. Tuskas: antivyriausybiniame mitinge Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių

Varšuva, spalio 1 d. (AFP-BNS). Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas, sekmadienį kreipdamasis į minią sostinės centre, sakė, kad į antivyriausybinį mitingą Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių.
2023/10/01

Kokybiškiausios jautienos receptas – ūkininkų patirtis plius mokslo inovacijos

Skanaudamas sultingą jautienos kepsnį retas šios rūšies mėsos mėgėjas susimąsto, kiek daug ne tik žmogaus darbo, bet ir mokslo žinių tuo metu yra jo lėkštėje. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) veik...
2023/10/01

Šv. Juozapo globos namuose išskirtinius patiekalus ruošia žinomas virtuvės šefas

Panevėžys (JP.lt). Itališka lazanija, troškinta jautiena, kepta kalakuto filė, įvairūs padažai, bulvių košė su natūraliu pienu ir sviestu, špinatų sriuba, salotos, cepelinai, naminė gira – štai tokiais ir k...
2023/10/01

Apžiūrėkime rūsius: ar tikrai bulvės saugios?

Laukuose daugiausia liko tik šalnų nebijančios daržovės, likusios jau baigiamos krauti sandėliuose, kur ir liks žiemoti. Vis tik apsaugotos nuo šalčių ne visada daržovės ilgesnį laiką išlieka sveikos. Pavyzdžiui, bulves gali p...
2023/10/01

Vaisių, daržovių bei pieno produktų vartojimas skatinamas jau šešerius metus

Kiekvienais metais vis daugiau ugdymo įstaigų įsitraukia į Programos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ veiklas. Vis daugiau vaisių ir daržovių, pieno ir pieno produktų vaikai su...
2023/10/01

Po atnaujinimo visuomenei atidaromas Pašilių stumbrynas

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninis padalinys spalio 2 d. 12 val. visuomenę kviečia kartu atverti atnaujinto Pašilių stumbryno vartus ir išrinkti vardus dviem šiemet pasaulį išvydusiems stumbriu...
2023/10/01

Tyrimas: gyventojai aiškiau atpažįsta finansinius sukčius

Su įvairiais sukčiavimo atvejais susiduria daugiau nei 9 iš 10 Lietuvos gyventojų, nemaža dalis jų atpažįsta ir dažniausiai pasitaikančias finansinio sukčiavimo apraiškas. Tokius rezultatus atskleidžia šių metų rugsėjį Pinigų ...
2023/10/01

LAMMC prisideda prie sorų metų misijos

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2023 metus paskelbė tarptautiniais sorų metais. Siekiama atkreipti dėmesį į sorų naudą mitybai bei sveikatai ir jų tinkamumą augti nepalankiomis ir kintančio klimato sąlygomis. Skatinama tvari sorų gamyba, kart...