Anot portalo, Pžistavkos kaimo gyventoją plėšrūnai užpuolė vos už 200 m nuo jo namų, kai jis vedžiojo savo šunį prie šiame miestelyje esančio tvenkinio. Vienas vilkas vyriškiui įkando į šlaunį, kitas tik suplėšė jo drabužius. Kaip vyrui pavyko apsiginti nuo vilkų, poranny.pl jis aiškinti nenorėjo. Sužalojimą gydosi namuose. Apie įvykį plačiau papasakojo jo žmona Mariola, kuri neslėpė, kad tos dienos įvykis jai sukėlė didžiulį šoką, kai, grįždama iš darbo, netoli namų pamatė ant žemės šviežio ir sukrešėjusio kraujo dėmes.
„Vyras, bevaikščiodamas su šuniu prie tvenkinio, pamatė du vilkus, kurie pribėgo prie jo. Vienas vilkas įsikirto dantimis į drabužius ir bandė vyrą vilkti, tačiau šis pradėjo visais būdais gintis ir bėgti, tada kitas vilkas vyrui į šlaunį suleido dantis. Šiam pradėjus garsiai rėkti, vilkai išsigando ir pabėgo. Sužalotas vyras pats parėjo namo ir apsitvarstė žaizdas. Laimei, nes tai galėjo baigtis kur kas blogiau, juolab kad jį užpuolė net du vilkai, o ne vienas“, – pasakojo moteris.
Apie įvykį iš karto buvo pranešta įvairioms institucijoms, žinia apie jį garso greičiu pasklido po apylinkes. Pžistavkos kaimo seniūnaitė Jadwiga Bućko portalui teigė, kad gyventojai, jau ir taip įbauginti nuolatinių vilkų išpuolių prieš naminius ir ūkinius gyvūnus, dar labiau įsigąsdino. „Vienas pasakojo, kad vilkai nuolat ateina prie tvenkinio ir čia bastosi. Užklysta ir į sodybas. Vienoje sodyboje sudraskė prie grandinės pririštą šunį. Gretimame kaime gyventojai suskaičiavo prie jo besibastančius net 44 vilkus. Tai nėra pokštas. Bet kol neįvyks didžiulė tragedija, niekas tikriausiai nieko nedarys“, – poranny.pl kalbėjo J. Bućko.
Sokulkos apskrities vyriausiasis veterinarijos gydytojas Pawełas Mędrekas neslėpė, kad įvykis Pžistavkos kaime yra išskirtinis, nes per savo ilgą profesinę karjerą jis dar nėra susidūręs su atveju, kai vilkai užpuola žmones. Pasak jo, dažniausiai vilkai užpuola šunis, avis, galvijus, bet ne žmones. Tačiau šis atvejis rodo, kad plėšrūnai vis labiau artėja prie žmonių ir rodo vis mažiau baimės. Tą tvirtino ir Janovo valsčiaus viršaitis Jerzy Pogorzelskis, pripažinęs, kad vietos valdžia neturi galimybių susidoroti su tokiomis problemomis, nes vienintelis kelias išvengti tokių akcesų būtų kontroliuojamas vilkų šaudymas, tačiau tai – saugoma plėšrūnų rūšis. „Kai apie vilkų keliamas problemas pranešėme regioniniam aplinkos apsaugos direktoratui, išgirdome tik apie galimybę juos išgąsdinti. Bet kaip tai padaryti? Petarda?“ – retoriškai klausė jis.
Palenkės vaivadijos regioninio aplinkos apsaugos direktorato direktorius Adamas Juchnikas poranny.pl teigė, kad, norint paimti iš aplinkos net ir probleminius vilkus, pirmiausia reikia įrodyti, jog anksčiau naudoti įvairūs jų atbaidymo būdai nesukėlė laukiamo rezultato. Be to, tokių leidimų išdavimas net nėra regioninio aplinkos apsaugos direktorato kompetencija.
Atvejį Pžistavkos kaime, kai vilkai užpuolė vietos gyventoją, tiria ir policija. Be to, šis atvejis, kai vilkai užpuola žmones, nėra vienintelis Lenkijoje šį pavasarį. Portalas tvjedrzejow.pl neseniai pranešė apie įvykį, kai Jendžejuvo apylinkėse vilkas užpuolė besitreniruojantį maratono bėgiką Andrzejų Świrszczą. Sportininkas sužalojimų išvengė tik atsitiktinai pro šalį važiavusio automobilio vairuotojo dėka, jis plėšrūną išgąsdino.
Šį kovą Europos Sąjungoje (ES) pakeistas vilkų apsaugos statusas iš „griežtai saugomos“ rūšies į „saugomą“ rūšį. Naujoji tvarka suteikia valstybėms narėms daugiau lankstumo, įskaitant atrankinės medžioklės galimybę. Tai buvo atsakas į išaugusį incidentų skaičių ir socialinę įtampą. Europos Komisijos duomenimis, vilkai ES kasmet nužudo daugiau kaip 65 000 galvijų, o jų populiacija Europoje per dešimtmetį padvigubėjo. Pernai Lenkijoje vilkai įvykdė 13 išpuolių, per kuriuos sudraskė 3 galvijus, 7 avis bei dar 5 naminius ar ūkinius gyvūnus. Tačiau Lenkijos klimato ir aplinkos ministerija pokyčių daryti neplanuoja. „Vilkai išliks griežtai saugoma rūšimi Lenkijoje“, – pranešime spaudai tikino viceministras Mikołajus Dorożała.
ŪP informacija