Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

BNS

 

Lenkijos ūkininkai surengė kelių blokadą dėl importo iš Ukrainos

2024/02/10


Dorohuskas, Lenkija (AFP-BNS). Lenkijos ūkininkai penktadienį užblokavo kelių ir surengė protesto akcijas patikros Ukrainos pasienyje punktuose, taip sukeldami naują protestų bangą prieš žemės ūkio produktų importą iš karo draskomos kaimyninės šalies.

Per beveik dvejus metus trunkančią Rusijos invaziją Ukrainoje Lenkija yra viena ištikimiausių Kyjivo rėmėjų, tačiau ekonominiai nesutarimai apkartino sąjungininkių ryšius.

Lenkijos ūkininkai teigia, kad Europos Sąjungos rinkos atvėrimas Ukrainos žemės ūkio produktams sumažino kainas ir nulėmė nesąžiningą konkurenciją.

Penktadienį ūkininkai pradėjo protestus prie sienos perėjimo punktų ir blokavo greitkelius, apsunkindami eismą lėtai važiuojančių traktorių kolonomis, artėjančiomis prie didžiųjų miestų.

„Neturime kito pasirinkimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė prie Ukrainos pasienyje esančio Dorohusko vykstančios protesto akcijos organizatorius Marcinas Wilgosas (Marcinas Vilgosas), stovėdamas šalia plakato, raginančio ES įvesti draudimus ukrainietiškiems grūdams ir cukrui.

„Produktų iš Ukrainos, pagamintų nesilaikant ES standartų ir procedūrų, perteklius mums yra didžiulė našta“, – sakė 40-metis ūkininkas M. Wilgosas.

Pagrindinė Lenkijos ūkininkų profesinė sąjunga akciją organizuoja mažiausiai 250 vietų ir teigia, kad ji tęsis iki kovo 10 dienos.

Paklaustas apie protestus, Lenkijos žemės ūkio ministras Czeslawas Siekierskis (Česlavas Sekerskis) penktadienį valstybiniam radijui sakė, kad ūkininkai turi „teisėtų lūkesčių ir reikalavimų“ apriboti pernelyg didelį importą iš Ukrainos.

Lenkija uždraudė ukrainietiškų grūdų importą valdant ankstesnei dešiniojo sparno vyriausybei ir palaikė šį draudimą net tada, kai po spalį įvykusių rinkimų į valdžią atėjo nauja liberali koalicija.

Cz. Siekierskis sakė, kad Lenkija veda dvišales derybas su Ukraina, siekdama išspręsti šį klausimą, tačiau neatmetė naujų draudimų, susijusių su kitomis produktų grupėmis, tikimybės.

„Jų gali prireikti cukrui, jei srautas bus per didelis. Jų gali prireikti paukštienai“, – sakė Cz. Siekierskis ir pridūrė, kad vyriausybė ketina iškelti šį klausimą derybose su Kyjivu.

protestų žemėlapis
Vasario 9 d. ūkininkų protestų Lenkijoje žemėlapis. Organizacijos "Solidarumas" inf. 

Socialinių tinklų nuotr.

Dalintis