Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Lenktynėse „Sartai 2024“ varžysis ir ristūnai iš Estijos bei Švedijos

2024/01/28


Po 5 metų pertraukos į Dusetas sugrįžta tradicinis žiemos renginys – respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2024“. Vasario 3 dieną Dusetų hipodrome bus surengti septyni ristūnų žirgų pagrindiniai bėgimai, kuriuose laukiama ristūnų iš Lietuvos, Estijos ir Švedijos. Vienas iš šių važiavimų – tarptautinis.

Žirgų sporto žiemos šventę Dusetose vainikuos ristūnų lenktynės dėl „Didžiojo žiemos prizo“, kurį tradiciškai steigia Žemės ūkio ministerija. Jis atiteks eikliausiojo ristūno važnyčiotojui.

Po 5 metų pertraukos į Dusetas grįžusios respublikinės ristūnų žirgų lenktynės, vyksiančios vasario 3 d. Dusetų hipodrome, bus jau 112-os. Tai vienas seniausių tradicinių renginių Lietuvoje, rašo Zarasų rajono savivaldybės administracija. Bus surengti septyni ristūnų žirgų pagrindiniai bėgimai, kuriuose laukiama ristūnų iš Lietuvos, Estijos ir Švedijos. Vienas iš šių važiavimų – tarptautinis.

Visą žirginio sporto žiemos šventę Dusetose vainikuos ristūnų lenktynės dėl „Didžiojo žiemos prizo, kuris atiteks eikliausiojo ristūno važnyčiotojui.

Dar XIX a. ristūnų lenktynės prasidėjo kaip vietinė Dusetų pramoga – ūkininkai po atlaidų, atvažiavę žirgų tempiamomis rogėmis ar vežimais į bažnyčią, ginčydavosi kieno žirgas gražesnis, paskui pradėjo varžytis kurio žirgas greitesnis. Taip po truputi šie draugiški ginčai peraugo į tikras lenktynes, kuriose dalyvauti buvo prestižas, todėl žirgų sportas Dusetose pradėjo populiarėti. Šios lenktynės pavirto į organizuojamas varžybas 1905 metais.

Sartų žirgų lenktynės per tiek metų išaugo į respublikines ristūnų varžybas, kurios pritraukia sportininkus ne tik iš Lietuvos, bet iš visos Europos.

Ledo liejimo darbai prasidėjo jau sausio 12 dieną. Kasdien, nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro, jei yra daugiau nei -10 laipsnių šalčio, žirgyno darbuotojai lieja ledą. Vanduo yra semiamas iš Sartų ežero, vežamas į Dusetų hipodromą ir purškiamas ant tako, kurio ilgis – net 1600 metrų.

Renginio metu veiks mugė, kurioje bus galima įsigyti tautodailės kūrinių, kulinarinio paveldo, ūkininkų gaminių, įvairių suvenyrų ir lauktuvių.

 

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis
Verslas