Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Liberalų kandidatų į EP sąrašo pirmajame dešimtuke – ir V. Pranckietis

2024/02/04


Vasario 4 d. Liberalų sąjūdžio Taryba patvirtino galutinį kandidatų į Europos Parlamento (EP) rinkimus sąrašą. Sąrašą ves parlamentaras, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Sąraše – daugiau nei pusė šios kadencijos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narių, tarp jų Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Nuo Liberalų sąjūdžio dėl vietos EP rungsis 22 politikai, sąrašo priekyje taip pat yra dabartinis Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, kultūros ministras Simonas Kairys, Joniškio meras Vitalijus Gailius.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė: „Liberalų sąjūdis vienoje sunkiausių, bene daugiausiai išbandymų lėmusioje Seimo kadencijoje parodė adekvačią, racionalią, ne isterišką, o ramią ir apgalvotą politiką. Sprendimus, telkusius, o ne skaldžiusius. To dabar būtent labai reikės ir Europos Parlamente.“

„Lietuvos politikai Europos Parlamente turi galvoti ne tik apie Lietuvos interesus. Turime galvoti ir apie stiprią Europos Sąjungą – bendrijos pasaulinė lyderystė užtikrins visų europiečių, tarp jų ir Lietuvos piliečių, gerovę, saugumą ir orumą. Visgi, negalime pamiršti, kad gyvename neramiais laikais, todėl subūrėme patyrusius, racionalius ir patikimus politikus, parodžiusius lyderystę sudėtingų iššūkių akivaizdoje“, – sakė į Europos Parlamento rinkimus Liberalų sąjūdžio sąrašą vesiantis Seimo narys, Signataras Eugenijus Gentvilas.

Vakar, vasario 3 d., vykusioje konferencijoje 22 kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą patvirtino ir dar viena politinė partija – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Sąrašo lyderė – partijos pirmininkė, Europos Parlamento (EP) narė Vilija Blinkevičiūtė. Antroje sąrašo vietoje – LSDP pirmininkės pavaduotojas, EP narys Juozas Olekas. Šie politikai socialdemokratus EP atstovauja ir šiuo metu.

EP rinkimai vyks birželio 6–9 dienomis.

 

ŪP portalo inf.

Liberalų sąjūdžio (liberalai.lt) nuotr.

Dalintis