Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Lietus sukėlė ekstremalią padėtį Kretingoje

2023/11/08


Nuo vakar vakaro, lapkričio 7 d., nesiliaujant lietui Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos valdybos pareigūnai Kretingoje kartu su savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centru dirba išvien dėl susidariusios neeilinės padėties.

Šiandien Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija bei buvo priimtas sprendimas iš „Kretingos vandenų“ nuotekų valyklos Kretingoje išleisti dalį su lietaus vandeniu susimaišiusių nevalytų nuotekų į Tenžės upelį. Buitinių nuotekų valymo įrenginiai negali priimti ir išvalyti tokio didelio kiekio vandens. Toks ekstremalus vandens kiekis kelia grėsmę valymo įrenginių sugadinimui, kurie ilgą laiką negalėtų valyti Kretingos rajono savivaldybės nuotekas.

Paprastai per parą į Kretingos miesto valymo įrenginius ateina apie 3–5 tūkst. kub. m. nuotekų, per pastarąją parą – 22 tūkst. kub. m. (nuotekų ir lietaus vandens mišinio).

„Tai yra nerealus kiekis, kurio valymo įrenginiai paprasčiausiai nebegali atlaikyti. O neišleidus dalies su lietaus vandeniu susimaišiusių nuotekų avariniu būdu, rizikuotumėme, kad valymo įrenginiai išvis nustos veikti bei 2-4 savaites, kol jie vėl pradėtų veikti įprastu režimu, kasdien į aplinką išleistumėme iki 5 tūkst. kub. m. visiškai nevalytų nuotekų. Tad buvo pasirinkta mažesnė blogybė“, – pranešime teigia Kretingos rajono savivaldybės administracija.

Valdant situaciją ir priimant sprendimus dalyvauja aplinkos apsaugos specialistai. Nuolatos renkami vandens mėginiai, bus tiriama upelio vandens kokybė ir padaryta žala aplinkai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, per pastarąją parą Kretingoje ir Plungėje jau pasiekta viso lapkričio kritulių norma.

 

AAD ir Kretingos r. sav. informacija

Dalintis