Panevėžyje, prie didžiausio mieste prekybos centro „RYO“, veiklą pradėjo pirmasis mieste mobilusis ūkininkų turgelis. Vieta parinkta neatsitiktinai, nes prekybos centre lankosi gausus būrys pirkėjų tiek iš paties Panevėžio miesto, tiek iš rajoninių savivaldybių, tiek ir užsienio turistų.
Mobilųjį ūkininkų turgelį organizuojančio žemės ūkio kooperatyvo (ŽŪK) „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius pasidžiaugė turgelio atidarymu. „Apie galimą turgelį Panevėžyje galvojome jau nuo turgelių judėjimo pradžios – bene trylika metų. Mūsų turgeliai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, tad natūralu, kad turgelis Panevėžyje buvo būtinybė. Labai džiaugiamės konstruktyviu bendradarbiavimu su Panevėžio miesto bei Panevėžio rajono savivaldybėmis“, – „Ūkininko patarėjui“ teigė direktorius.
Anot M. Maciulevičiaus, žvalgytis vietos mobiliajam turgeliui po potencialias miesto viešąsias vietas pradėta praėjusiais metais įvykusio susitikimo su merais metu. Kooperatyvas apsidžiaugė, kai sulaukė privataus prekybos centro „RYO“ valdytojų pasiūlymo organizuoti turgelį šalia prekybos centro. „Svarbiausia, kad vietos tikrai turime daug, ir labai patogus susisiekimas, pradėjome su 15 pirmųjų ūkininkų, daugiausia iš Panevėžio rajono, bet jau dabar matome, kad žemdirbių susidomėjimas vis didėja ir, mano nuomone, labai greitai užaugsime iki 30–40 ūkininkų, atvažiuojančių prekiauti į turgelį. Vieta populiari tarp pirkėjų, todėl jų tikrai nepritrūksime“, – įsitikinęs M. Maciulevičius.
ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius tvirtino, jog jam yra labai svarbus turgelio, kaip savotiško norinčiųjų tiesiogiai prekiauti produkcija ūkininkų inkubatoriaus, vaidmuo. Esą prasideda procesas, kurio metu turgelyje lankosi ne tik vartotojai, bet ir patys ūkininkai, pasišneka su kolegomis, stebi srautus, peržiūri, kas kuo prekiauja, ką augina, pamato, kokių dar yra verslo nišų, kokių produktų turgelyje pasigendama. Mat tik taip ir gimsta sprendimas pabandyti pasiūlyti rinkai naujienų – tam tikrų daržovių, vaisių, nematytų ir jau pagamintų pagal išskirtines savybes produktų.
M. Maciulevičius tikinimu, tai procesas ir kasmet asortimento gausa turgeliuose didėja. Todėl jis tikisi, kad šis turgelis taps visos Aukštaitijos ūkininkų tramplynu į plačiuosius vartotojų vandenis. Pradėję Panevėžyje, toliau turės galimybę plėstis visoje Lietuvoje. „Atsiranda galimybių ieškoti papildomų realizacijos būdų, pavyzdžiui, mūsų kooperatyvo kuriamos „Kraitės“ tinklas ar bendrai su prekybos tinklu „Maxima“ vystomas skyrius „Linkėjimai iš kaimo“. O toliau – ir platūs vandenynai: prekybos tinklai, viešieji pirkimai, eksportas“, – tikino ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius.
Pasak jo, trumposios tiekimo grandinės, apimančios maisto produktus gaminančius ūkininkus, šviežesnis, natūralesnis maistas tampa vis populiaresnis bei aktualesnis ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Vis daugiau vartotojų atsigręžia į smulkiųjų gamintojų tiekiamą produkciją. Galbūt kartais keliais centais ir brangesnę, tačiau natūralią, be jokių priedų, kokybišką ir dažnai sveikesnę. Be to, vystyti tiesioginę prekybą labai padeda ir vis didėjanti Europos Sąjungos parama, skirta perdirbimui, tiesioginėms grandinėms kurti.
„Man be galo džiugu, kad kartu atidarėme jau ketvirtą mūsų kooperatyvo „Kraitė“ parduotuvėlę. Ji veiks prekybos centro „RYO“ viduje. Krautuvė veikia septynias dienas per savaitę ir vartotojams patogiu metu pasiūlys plačiausią gamą ūkininkų užaugintos produkcijos iš pavyzdinių Lietuvos ūkių ir smulkiųjų gamintojų.
Šiuo metu „Kraitė“ dirba Jonavoje, Kauno rajone (Garliavoje) bei Vilniuje, naujajame „Paupio turguje“, – ŪP teigė M. Maciulevičius.
ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ nuotraukos
2021-06-08