Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga – netikėta „Maisto banko“ ir ansamblio „Lietuva“ dovana

2023/03/10


Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ansamblis „Lietuva“ bei labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ savanoriai dovanoja muzikinį vaizdo sveikinimą. Paramos organizacijos sandėlyje nufilmuotu, specialiai Kovo 11-ajai skirtu kūrybišku pasirodymu siekiama priminti, kad laisvę dovanojusi žmonių vienybė ir šiandien kuria reikšmingus pokyčius.

Laisvė – galimybė veikti ir didžiuotis savo darbais

„Maisto banko“ ir ansamblio „Lietuva“ draugystė yra puikus pavyzdys, įrodantis, kad bendradarbiauti gali net iš pirmo žvilgsnio nieko bendra neturinčios organizacijos ar atskiri žmonės“, – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

„Tačiau bendra visgi yra – tai vertybės ir būtent jos tampa labai svarbiu pagrindu veikti – vieniems kitus palaikyti, paskatinti kurti, rūpintis aplinka ar kultūros tęstinumu, galiausiai drauge ištiesti pagalbos ranką kitiems. Galimybė veikti yra iškovotos laisvės dovana, o kartu ir didžiulis įsipareigojimas savo veikla kurti valstybę, kuria galėtume didžiuotis. Todėl neslėpsiu, „Lietuvos“ choristų ir „Maisto banko“ savanorių muzikinis vaizdo sveikinimas turi ir paslėptą tikslą – paskatinti visuomenę prisidėti ir palaikyti nevyriausybinių, kultūrinių organizacijų veiklas. Juk susitelkę savo šaliai galime sukurti daug daugiau“, – dalinasi S. Gurevičius.

Jam pritaria ir valstybinio ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė. Ji ne tik džiaugiasi kuriamomis partnerystėmis, bet ir kviečia prisiminti, kad turime kuo didžiuotis.

„Mes labai vertiname šiltą abipusį ryšį su „Maisto banku”. Sutampa mūsų vertybiniai požiūriai į tvarumą, bendruomeniškumą. Ši organizacija palaiko mūsų kampanijos „Auginkime vienybės raumenį” pagrindinę idėją – jungti širdis per bendrystę, pagalbą vienas kitam. Tą vienybės jausmą ir perteikiame bendrame sveikinime, kartu esame dėkingi visuomenei už palaikymą, paramą, mūsų idėjų skleidimą. Mes jaučiame gilią prasmę tame, ką kuriame, tai stipriai motyvuoja ir mūsų kolegas. Prasmingumo savo veikloje, pasididžiavimo tuo, ką nuveikiame ir ką turime, daugiau dėkingumo vienas kitam – to savo sveikinimu šią reikšmingą dieną ir linkime“, – sveikina E. Katauskienė.

Kūrinį pasirinko neatsitiktinai

Muzikiniame vaizdo įraše skambantis kūrinys – ansamblio „Lietuva“ choristų atliekama „Malda Žemynai“. Joje skamba žymaus kompozitoriaus Aro Žvirblio muzika ir lietuvių liaudies tekstas. „Simboliška, Žemyna globojo žemę, javų derlių, o šiandien mūsų savanoriai kasdien sandėliuose pluša tam, kad nuo iššvaistymo išsaugotų kuo daugiau maisto, kad ne tik padėtų stokojantiems, bet ir leistų atsikvėpti žemei, kurios resursų dėka kasdien maitinamės. Todėl muzikos dėka, „Lietuvos“ choristai tarsi įkūnija prasmę, dėl ko verta kasdien prisidėti “, – sako „Maisto banko“ vadovas.

Jį papildo ir video idėjos autorė, neseniai prie „Lietuvos“ komandos prisijungusi režisierė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė primindama, kad stipresni mes tampame kartu.

„Dažnai pamirštame, kokia ilga buvo Lietuvos kelionė iki Nepriklausomybės, dėl kurios šiandien galime džiaugtis ne tik laisve, bet ir socialiai atsakinga visuomene, kuriai svarbi savanorystė, bendruomeniškumas. Lygiai kaip pamirštame, kiek darbo reikalauja šilta sriuba ant mūsų kasdienio stalo. Todėl režisuojant šį video sveikinimą, simboliškai atsigręžiau į lietuvio tautinį identitetą, jam būdingą darbštumą ir bendruomenės ritmo dinamiką. Pasirinkome mitologinį kūrinį iš ansamblio baltiškos misterijos „Dievai ir žmonės“. Žemyna yra senos kilmės lietuvių ir prūsų žemės deivė, visko kas gyva motina, mūsų globėja. Džiaugiuosi, kad filmavimo procesas buvo ne tik smagus, mums visiems neįprastas, bet ir naudingas – choristai supakavo nemažą kiekį maisto davinių. Jie su didžiule motyvacija vienam vakarui tapo savanoriais”, – atskleidžia G. Kriaučionytė-Vosylienė.

 

„Maisto bankas“

Nuotraukų autorius Martynas Vitėnas

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...