Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Lietuvos žemdirbiai pradeda protestus – šalyje degs tūkstančiai laužų

2024/01/08


Lietuvos žemdirbiai pirmadienį pradeda protestų ciklą – visoje šalyje bus deginami laužai, be to, ūkininkų atstovai susitiks su premjere Ingrida Šimonyte, įteiks reikalavimus aplinkos ir žemės ūkio ministrams.

Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas sako, kad laužai nuo 14 valandos maždaug tris valandas degs visuose Lietuvos rajonuose.

„Kiekvienas rajonas uždegs nuo 5 iki 50 laužų. (...) Faktas, kad kiekvienam Lietuvos rajone prie pagrindinių kelių bus uždegti laužai. (...) 60 rajonų yra, jeigu po 10 laužų, tai ir iki tūkstančio galėtų būti“, – BNS sakė I. Hofmanas.

Anot tarybos pirmininko, proteste dalyvaus daugiau nei 50 ūkininkų organizacijų, o kitas ciklo renginys planuojamas sausio pabaigoje.

I. Hofmano teigimu, su I. Šimonyte bus kalbama apie aktualiausias žemdirbių problemas – daugiamečių pievų, saugomų teritorijų plėtrą, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, pieno krizę.

„Šitas susitikimas jau buvo derintas anksčiau, nuo spalio mėnesio. Didelė dalis tų klausimų sutampa su dabartiniais reikalavimais. Vienas svarbiausių – daugiamečių pievų problema, dar saugotinų teritorijų plėtra, dujų (suskystintų naftos dujų – BNS) akcizas ir nauja kuro naudojimo tvarka, pieno krizė“, – BNS sakė I. Hofmanas.

Susitikime dalyvaus Lietuvos žemės ūkio tarybos nariai: I. Hofmanas, Raimundas Juknevičius, Eimantas Pranauskas, Jonas Vilionis, Audrius Vanagas.

I. Hofmanas anksčiau teigė, kad žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas turėtų būti atstatydintas, nes nesugeba susitvarkyti su žemdirbių problemomis.

Pasklidus informacijai, kad pirmadienį iniciatyvos imasi, spaudos konferenciją rengia ir Žemės ūkio rūmai, žemdirbių bendruomenė socialiniuose tinkluose užvirė. Lietuvos žemės ūkio taryba atsiribojo nuo Žemės ūkio rūmų iniciatyvos. "Pranešame, kad LŽŪT organizuojamose ir kuruojamose ilgalaikėse akcijose ŽŪR nedalyvauja, prie jų neprisideda ir manome, kad visi ŽŪR veiksmai yra nukreipti su tikslu pasinaudoti LŽŪT įdirbiu savo piarui ir sumenkinti žemdirbių, priklausančių Žemės ūkio tarybai, solidarumą", – pranešė LŽŪT.

Ūkininkų lyderis Martynas Puidokas pasidalino įrašu: "GANA melui! (...) Žemės ūkio rūmai neorganizuoja laužų kūrenimo akcijos! ŽŪR matyt neturėdamas žemdirbių palaikymo nusprendė pasišildyti ir taip sumenkinti Lietuvos žemės ūkio taryba įdirbį organizuojant laužų kūrenimo akciją. GANA!"

Žemės ūkio taryba vienija 10 organizacijų – apie 80 proc. Lietuvos ūkininkų.

 

BNS ir ŪP portalo inf.

Socialinių tinklų nuotr.

Dalintis