Konsoliduotas trijų mėnesių pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) beveik siekė 30 mln. Eur ir buvo 35 proc. mažesnis nei ankstesniais metais. Grynasis pelnas sumažėjo 46 proc. iki 15 mln. Eur.
Grupė pardavė beveik 765 tūkst. tonų įvairios produkcijos, arba 20 proc. mažiau nei pernai tuo pat metu.
„2023–2024 finansinius metus pradėjome peržiūrėdami Grupės veiklų segmentavimą, vietoje penkių veiklos segmentų palikdami keturis. Turime iš esmės tris veiklų grupes: partnerystę su žemdirbiais, ūkininkavimą, maisto gamybą. Esminis pokytis nuo ankstesnių laikotarpių yra tas, kad veiklos segmentus „Grūdai, aliejinės sėklos ir pašarai“ bei „Prekės ir paslaugos žemdirbiams“ sujungėme į vieną, pavadindami jį „Partnerystė su ūkininkais“. Šios abi veiklos yra labai susiję, dažnai sunkiai atsiejamos, matome jas kaip vieną veiklos kryptį. Visi kiti veiklos segmentai iš esmės liko nepakitę, nežymiai keitėsi tik jų pavadinimai,“ – sakė AB „Linas Agro Group“ Finansų direktorius Mažvydas Šileika.
Daugiausiai pajamų – iš Partnerystės su ūkininkais segmento
Sujungus du veiklos segmentus, naujasis segmentas „Partnerystė su ūkininkais“ generavo 79 proc. Grupės pajamų. Segmento pajamos siekė beveik 331 mln. Eur, bendrasis pelnas buvo 33,5 mln. Eur, o veiklos pelnas 18,0 mln. Eur.
„2022–2023 finansinių metų pirmą pusmetį turėjome aukštas trąšų kainas, dėl jų ir grūdų kainų kilimo pavyko pasiekti didesnį pelningumą, o šiemet pelnai iš prekybos trąšomis ir grūdais grįžo į įprastines vėžes, nors pačią prekybą apibūdinčiau kaip sėkmingą. Tos aukštos pernykštės kainos išaugino ir pernai pasėtų bei šiemet nuimtų grūdų savikaina, tad žemės ūkio bendrovėms šie metai kol kas prastesni,“ – sakė M. Šileika.
Maisto gamyba: džiugina paukštininkystės veiklos atsigavimas
Segmento „Maisto gamyba“ pajamos sudarė 24 proc. bendrų Grupės pajamų ir siekė 100 mln. Eur. Bendrasis šios veiklos pelnas buvo 16,0 mln. Eur, o veiklos pelnas 7,3 mln. Eur.
„Ypatingai džiaugiamės paukštininkystės veiklos atsigavimu – kelerius metus nuostolinga buvusi veikla tapo pelninga, jos bendrasis pelnas viršijo 10 mln. Eur. Kokybinis šuolis per dvejus metus, įsigijus paukštynus Lietuvoje, taip pat akivaizdus – jau ir Lietuvoje 80 proc. vištienos auginame be antibiotikų,“ – sakė M. Šileika.
Ūkininkavimo veiklos buvo nuostolingos
Segmento „Ūkininkavimas“ pajamos sudarė 3 proc. Grupės pajamų ir siekė 12 mln. Eur. Bendrasis šios veiklos nuostolis buvo 2,4 mln. Eur, o veiklos nuostolis 3,6 mln. Eur.
„Pardavėme 10 proc. mažiau augalinės produkcijos ir 2,5 proc. daugiau pieno nei pernai tuo pačiu metu. Užaugo 4 proc. mažiau augalinės produkcijos, jos kokybė buvo prastesnė nei pernai, dominavo antros klasės kviečiai, o kviečiai sudaro 61 proc. nuo visos nuimtos produkcijos. 2023 m. derliaus užauginimo savikaina buvo 20–25 proc. didesnė nei 2022 m., tuo tarpu produkcijos pardavimo kainos rinkoje nukrito 20-30 proc. lyginant su pernai metų kainomis. Pajamos iš augalininkystės sumažėjo beveik 23 proc., iš pieno gamybos – beveik 29 proc. Abi ūkininkavimo veiklos – ir augalininkystė, ir gyvulininkystė – buvo nuostolingos“, – situaciją ūkininkavimo veikloje apibūdino M. Šileika.
Vardą keisiančioje grupėje dirba beveik 5 tūkst. darbuotojų
Segmento „Kiti produktai ir paslaugos“ pajamos sudarė 1 proc. Grupės pajamų, per metus nesikeitė ir buvo virš 5 mln. Eur. Bendrasis šios veiklos pelnas buvo 1,1 mln. Eur, o veiklos pelnas 0,3 mln. Eur.
Gruodį vardą keisianti AB „Linas Agro Group” valdo didžiausią Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupę, kurioje dirba beveik 5 tūkst. darbuotojų.
Grupė vykdo veiklą visoje maisto produktų gamybos grandinėje „nuo lauko iki stalo“: gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio ir maisto produktus, taip pat tiekia prekes bei teikia paslaugas žemdirbiams.
Liepos mėnesį Grupė iš AUGA group, AB įsigijo Širvintose veikiančią modernią robotizuotą gamyklą, kurios veikla yra vartojimui paruoštų maisto produktų gamyba ir pardavimas; jos pagrindiniai gaminami produktai yra ekologiškos sriubos, troškiniai, grūdiniai patiekalai bei ekologiškos konservuotos daržovės ir ankštiniai pakeliuose – apie 70 pavadinimų gaminių.
Partnerio turinys
Asociatyvi 123rf nuotr.