Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 26 Vas 2024
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 26 Vas 2024

„Linas Agro Group” pajamos įspūdingos, bet pelnas traukėsi

2023/12/01


AB „Linas Agro Group“ paskelbė bendrovės ir jos valdomų įmonių (Grupės) 2023–2024 finansinių metų trijų mėnesių rezultatus. Konsoliduotos pajamos viršijo 420 mln. Eur ir buvo 29 proc. mažesnės, lyginant su atitinkamu ankstesniųjų metų laikotarpiu.

Konsoliduotas trijų mėnesių pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) beveik siekė 30 mln. Eur ir buvo 35 proc. mažesnis nei ankstesniais metais. Grynasis pelnas sumažėjo 46 proc. iki 15 mln. Eur.

Grupė pardavė beveik 765 tūkst. tonų įvairios produkcijos, arba 20 proc. mažiau nei pernai tuo pat metu.

„2023–2024 finansinius metus pradėjome peržiūrėdami Grupės veiklų segmentavimą, vietoje penkių veiklos segmentų palikdami keturis. Turime iš esmės tris veiklų grupes: partnerystę su žemdirbiais, ūkininkavimą, maisto gamybą. Esminis pokytis nuo ankstesnių laikotarpių yra tas, kad veiklos segmentus „Grūdai, aliejinės sėklos ir pašarai“ bei „Prekės ir paslaugos žemdirbiams“ sujungėme į vieną, pavadindami jį „Partnerystė su ūkininkais“. Šios abi veiklos yra labai susiję, dažnai sunkiai atsiejamos, matome jas kaip vieną veiklos kryptį. Visi kiti veiklos segmentai iš esmės liko nepakitę, nežymiai keitėsi tik jų pavadinimai,“ – sakė AB „Linas Agro Group“ Finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Daugiausiai pajamų – iš Partnerystės su ūkininkais segmento

Sujungus du veiklos segmentus, naujasis segmentas „Partnerystė su ūkininkais“ generavo 79 proc. Grupės pajamų. Segmento pajamos siekė beveik 331 mln. Eur, bendrasis pelnas buvo 33,5 mln. Eur, o veiklos pelnas 18,0 mln. Eur.

„2022–2023 finansinių metų pirmą pusmetį turėjome aukštas trąšų kainas, dėl jų ir grūdų kainų kilimo pavyko pasiekti didesnį pelningumą, o šiemet pelnai iš prekybos trąšomis ir grūdais grįžo į įprastines vėžes, nors pačią prekybą apibūdinčiau kaip sėkmingą. Tos aukštos pernykštės kainos išaugino ir pernai pasėtų bei šiemet nuimtų grūdų savikaina, tad žemės ūkio bendrovėms šie metai kol kas prastesni,“ – sakė M. Šileika.

Maisto gamyba: džiugina paukštininkystės veiklos atsigavimas

Segmento „Maisto gamyba“ pajamos sudarė 24 proc. bendrų Grupės pajamų ir siekė 100 mln. Eur. Bendrasis šios veiklos pelnas buvo 16,0 mln. Eur, o veiklos pelnas 7,3 mln. Eur.

„Ypatingai džiaugiamės paukštininkystės veiklos atsigavimu – kelerius metus nuostolinga buvusi veikla tapo pelninga, jos bendrasis pelnas viršijo 10 mln. Eur. Kokybinis šuolis per dvejus metus, įsigijus paukštynus Lietuvoje, taip pat akivaizdus – jau ir Lietuvoje 80 proc. vištienos auginame be antibiotikų,“ – sakė M. Šileika.

Ūkininkavimo veiklos buvo nuostolingos

Segmento „Ūkininkavimas“ pajamos sudarė 3 proc. Grupės pajamų ir siekė 12 mln. Eur. Bendrasis šios veiklos nuostolis buvo 2,4 mln. Eur, o veiklos nuostolis 3,6 mln. Eur.

„Pardavėme 10 proc. mažiau augalinės produkcijos ir 2,5 proc. daugiau pieno nei pernai tuo pačiu metu. Užaugo 4 proc. mažiau augalinės produkcijos, jos kokybė buvo prastesnė nei pernai, dominavo antros klasės kviečiai, o kviečiai sudaro 61 proc. nuo visos nuimtos produkcijos. 2023 m. derliaus užauginimo savikaina buvo 20–25 proc. didesnė nei 2022 m., tuo tarpu produkcijos pardavimo kainos rinkoje nukrito 20-30 proc. lyginant su pernai metų kainomis. Pajamos iš augalininkystės sumažėjo beveik 23 proc., iš pieno gamybos – beveik 29 proc. Abi ūkininkavimo veiklos – ir augalininkystė, ir gyvulininkystė – buvo nuostolingos“, – situaciją ūkininkavimo veikloje apibūdino M. Šileika.

Vardą keisiančioje grupėje dirba beveik 5 tūkst. darbuotojų

Segmento „Kiti produktai ir paslaugos“ pajamos sudarė 1 proc. Grupės pajamų, per metus nesikeitė ir buvo virš 5 mln. Eur. Bendrasis šios veiklos pelnas buvo 1,1 mln. Eur, o veiklos pelnas 0,3 mln. Eur.


Gruodį vardą keisianti AB „Linas Agro Group” valdo didžiausią Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupę, kurioje dirba beveik 5 tūkst. darbuotojų.

Grupė vykdo veiklą visoje maisto produktų gamybos grandinėje „nuo lauko iki stalo“: gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio ir maisto produktus, taip pat tiekia prekes bei teikia paslaugas žemdirbiams.

Liepos mėnesį Grupė iš AUGA group, AB įsigijo Širvintose veikiančią modernią robotizuotą gamyklą, kurios veikla yra vartojimui paruoštų maisto produktų gamyba ir pardavimas; jos pagrindiniai gaminami produktai yra ekologiškos sriubos, troškiniai, grūdiniai patiekalai bei ekologiškos konservuotos daržovės ir ankštiniai pakeliuose – apie 70 pavadinimų gaminių.

 

Partnerio turinys

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/02/25

Visas pasaulio nuodėmes nurašysime ant žemės ūkio...

Karvių išskiriamas metanas, javų laukai ir trąšos kai kam asocijuojasi su itin kenksminga veikla, kuri artina pasaulio pabaigą. Tokios apokaliptinės apraiškos paaštrėjo, kai nesibaigiančių prieštaringų ar net abs...
2024/02/25

Ministerija toliau kepa žemdirbių bendruomenę erzinančius keistus pasiūlymus

Europa išgyvena žemės ūkio politikos krizę. Sprogo masiniai žemdirbių protestai. Reaguodama į tai Europos Komisija (EK) siūlo švelninti reikalavimus, tuo tarpu sektoriaus lyderiai sako: per vėlai, per mažai. Įvykiai klostosi sparčiai...
2024/02/25

Miškų savininkai turi iki pavasarinio atšilimo sutvarkyti pažeistus medžius

Valstybinė miškų tarnyba (VMT) kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir iki pavasarinio atšilimo juose sutvarkyti žievėgraužių, vėjo ar kitų veiksnių pažeistus medžius. Pakenktus medžius su po žieve likusiais ž...
2024/02/25

Balys Dainys apie transplantacijų eros pradžią Lietuvoje: grįždavau į namus miegoti, daugiau niekam jėgų nelikdavo...

1970 metų vasario 18-oji – data, žyminti organų transplantacijų eros pradžią Lietuvos medicinos istorijoje. Tądien buvo atlikta pirmoji inksto transplantacija. Vilniaus universiteto Bendrosios chirurgijos klinikoje, tuometinėje Vilniaus mies...
2024/02/25

Skonis be ribų: kinams „Starbucks“ pasiūlė kiaulienos skonio kavą

Kitaip nei likusiame pasaulyje, vasario 10 d. pradėti skaičiuoti nauji metai Kinijoje. Ta proga vienas žinomiausių pasaulyje prekės ženklų ir kavinių tinklų „Starbucks“ kinų tinklui pristatė naują produktą – kiaulienos skonio kavą.
2024/02/25

Vilkės plėšikavimą sustabdė Skaistgirio medžiotojai

Nuo praėjusių metų pabaigos per Joniškio rajono kaimus eina garsas apie tai vienur, tai kitur gyventojų kiemuose dingusius prie grandinės pririštus šunis. Kai Vaineikių, Daunoriškės ir Bertaučių, Lankaičių kaimuose gyve...
2024/02/25

Psichologė pataria, kaip pagelbėti smurtą patiriančiam žmogui

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 m. dėl smurto artimoje aplinkoje buvo užregistruoti beveik 6000 nusikaltimų, o didelė dalis jų taip ir nepasiekė teisėsaugos institucijų. Statistika atskleidžia, kad 8 iš 10 smurto aplinkoje aukų...
2024/02/25

Bus tiriamas Mažeikių ligoninės vadovo sprendimų teisėtumas

Regioninės Mažeikių ligoninės dalininkai – Mažeikių rajono savivaldybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai – vasario 22 d. priėmė sprendimus dėl šioje gydymo įstaigoje atlikto tyrimo. Bus kreiptasi į Lietuvos Resp...
2024/02/25

Socialiniuose tinkluose prekes įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Praėjusiais metais e. prekybos rinką drebino viena iš vis ryškėjančių tendencijų – apsipirkinėjimas socialiniuose tinkluose. Tarptautinės siuntų pristatymo grupės „Geopost“, kuriai priklauso ir „DPD Lietuva&ld...