Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

„LTG Cargo“ įsigijo 500 grūdvežių – pirmieji vagonai atkeliaus po kelių mėnesių

2024/07/10


LTG grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ įsigijo 500 vagonų grūdinėms kultūroms pervežti – dalis jų Lietuvą pasieks dar šių metų grūdų transportavimo sezono metu. Įsigyti nauji vagonai leis „LTG Cargo“ reikšmingai padidinti krovinių pervežimo pajėgumus – tikimasi, kad per metus bendrovė galės papildomai pervežti apie 1,2 mln. tonų krovinių.

„Atsižvelgiant į augantį rinkos poreikį, šalies viduje geležinkeliu pervežamų grūdinių kultūrų kiekį planavome padidinti iki 60 proc. nuo viso bendro grūdų pervežimų skaičiaus. Todėl naujai įsigyti vagonai leis nuosekliai didinti grūdinių kultūrų pervežimų apimtis.

Mūsų technikos atnaujinimas svarbus ir mūsų klientams – žemės ūkio produkcijos sektoriaus įmonėms. Išplėsdami krovinių vežimui skirtų vagonų skaičių mes galime pasiūlyti dar efektyvesnius, patogesnius, tvaresnius, ir, žinoma, konkurencingesnius krovinių pervežimo sprendimus“, – sakė „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė.

Planuojama, kad pirmieji vagonai pasieks Lietuvą per artimiausius porą mėnesių, o likę iš pirmuoju etapu įsigytų 300 – iki šių metų pabaigos. Dar 200 vagonų bus pristatyti per 2025 m. I ketvirtį.

Atsižvelgiant į augantį rinkos poreikį efektyviai ir tvariai gabenti grūdus šalyje, atnaujintas vagonų parkas bus pirmiausia pasitelktas didėjančiam krovinių gabenimui šalies viduje ir į Klaipėdos jūrų uostą. Grūdų pervežimai šiuo metu siekia apie 13-14 proc. visų krovinių apimčių ir kasmet nuosekliai auga.

„Perkėlę daugiau krovinių nuo kelių į geležinkelius, ne tik sumažinsime kelių infrastruktūros apkrovą, bet ir užtikrinsime, kad daugiau prekių judėtų vienu žaliausių prekių transportavimo būdu“, – sako „LTG Cargo“ vadovė E. Šimė.

Palyginimui, vienas vagonas perveža 2,5 karto daugiau grūdinių kultūrų, nei krovininis autotransportas: tai reiškia, kad Lietuvos keliuose grūdinių kultūrų pervežimo autotransportu per metus sumažėtų net 45 000 reisų.

„LTG Cargo“ visus vagonus įsigijo iš Ukrainos gamintojų, taip sustiprinant Ukrainos gamintojų ir LTG grupės įmonių bendradarbiavimą, kuris svarbus ne tik dėl Ukrainos, kovojančios su Rusijos agresija, palaikymo, bet ir užsitikrinant iš Ukrainos alternatyvą rusiškoms ir baltarusiškoms detalėms, kurių tiekimas buvo nutrauktas Rusijai pradėjus karą. „LTG Cargo“ vis daugiau detalių ir komponentų, naudojamų savo vagonuose, įsigyja būtent iš Ukrainos gamintojų.

Taip pat šiuo metu „LTG Cargo“ vykdo pusvagonių pirkimą, skirtą biriems ir kitiems atmosferos poveikio nebijantiems kroviniams gabenti.

Šiuo metu „LTG Cargo“ grūdams transportuoti naudojamų vagonų parkas siekia apie 1200 vienetų – tiek jų buvo pasiūlyta šių metų grūdų sezonui. Techninę vagonų priežiūrą atliks profesionali „LTG Cargo“ prekinių vagonų remonto komanda.

Krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ yra LTG grupės įmonė, šiuo metu tęsianti aktyvius integracijos ir plėtros Vakaruose veiksmus. Bendrovė teikia krovinių gabenimo, logistikos ir ekspedijavimo, krovinių pakrovos, lokomotyvų ir vagonų remonto bei vagonų nuomos paslaugas Lietuvoje ir užsienyje. „LTG Cargo“ yra įsteigusi ir valdo bendroves „LTG Cargo Polska“ Lenkijoje ir „LTG Cargo Ukraine“ Ukrainoje. Vystydama žalesnį krovinių transportavimą geležinkeliu, įmonė telkia 1,8 tūkst. logistikos sektoriaus profesionalų komandą. „LTG Cargo“ 2023 m. pervežė 27,2 mln. t krovinių. Bendrovės pajamos praėjusiais metais siekė maždaug 286 mln. Eur, grynasis pelnas – 17,5 mln. Eur.

 

LTG grupės informacija

Dalintis