Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

„Lufthansa“ įsigys Italijos ITA

2024/07/03


Europos Komisija pagal ES susijungimų reglamentą pritarė pasiūlymui, kad „Deutsche Lufthansa AG“ („Lufthansa“) ir Italijos ekonomikos ir finansų ministerija (MEF) įsigytų bendrą „ITA Airways“ (ITA) kontrolę.

Šiandienos sprendimas priimtas atlikus išsamų siūlomo sandorio tyrimą. Komisija buvo susirūpinusi, kad dėl sandorio galėjo sumažėti konkurencija tam tikrame skaičiuje trumpo nuotolio bei tolimųjų reisų maršrutų. Atsižvelgdama į EK pastabas „Lufthansa“ ir MEF atitinkamai pakoregavo planus.

Komisija padarė išvadą, kad įsipareigojimais pakeistas sandoris nebekeltų konkurencijos problemų. Sprendimas priimamas su sąlyga, kad bus visiškai laikomasi įsipareigojimų. Prižiūrint Komisijai, nepriklausomas patikėtinis stebės jų įgyvendinimą.

Už konkurencijos politiką atsakinga vykdomoji Komisijos pirmininko pavaduotoja Margrethe Vestager sakė: „Šiuo metu, kai vartotojai susiduria su vis didesnėmis kelionių oro transportu kainomis, labai svarbu išsaugoti konkurenciją šiame sektoriuje. Todėl labai atidžiai įvertinome, ar didžiausiam Europos tinklo vežėjui „Lufthansa“ įsigijus vežėjo ITA su Italijos vėliava kontrolinį akcijų paketą, nekils konkurencijos problemų. Mums reikėjo užkirsti kelią tam, kad keleiviai galiausiai mokėtų daugiau arba galiausiai gautų mažiau ir prastesnės kokybės oro transporto paslaugų tam tikruose maršrutuose į Italiją ir iš jos. „Lufthansa“ ir MEF pasiūlytu koreguojančių priemonių paketu dėl šio tarpvalstybinio susitarimo visapusiškai sprendžiamos mūsų konkurencijos problemos užtikrinant, kad visuose atitinkamuose maršrutuose išliktų pakankamas konkurencingumas“.

 

ŪP portalas su EK

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis