Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

LŽŪBA posėdžio metu neapsieita be ŽŪM adresuoto kreipimosi

2024/03/09

Kovo 8 d. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijoje (LŽŪBA) gyvai ir nuotoliu vyko išplėstinis prezidiumo posėdis. Viena daugiausiai diskusijų sulaukusi tema – pasėlių deklaravimo 2024 m.  

Ją pristatė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Išmokų už plotus skyriaus patarėja Jolanta Ašmonienė, vyriausiasis specialistas Skirmantas Ramoška. Po posėdžio ŽŪM išsiųstas raštas su pastabomis. Jį rasite čia.

Apie GAAB įgyvendinimą Lietuvoje kalbėjo Augalininkystės ir žaliųjų technologijų skyriaus vyresnysis patarėjas Tadas Švilpauskas.

Prezidiumo nariai posėdžio metu diskutavo ir apie Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo Nr. IX-1314 1, 3 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Jam nepritarta, motyvai išsakyti.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto ir veterinarijos politikos departamento direktorius Deividas Kliučinskas ir kiti specialistai papasakojo apie atnaujintą VMVT valdymo struktūrą, atsakė į prezidiumo nariams kylančius klausimus dėl gyvūnų gerovės ir kitų naujų veterinarinių reikalavimų ūkiniams gyvūnams, dėl įsagų patikrų, dėl žurnalų pildymo ir kt.

Dėl kai kurių medikamentų (vario sulfato ir kt.) naudojimo, susietos paramos mokėjimo tikrinant galvijų įsagus bus diskutuojama su ŽŪM papildomai.

Aptarti ir kiti klausimai: Europos Komisijos, ŽŪM, COPA-COGECA pasiūlymai dėl BŽŪP supaprastinimo, „Gamtos atkūrimo“ reglamentas.

 

LŽŪTA fotoinformacija

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius