Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

LŽŪKT vadovo rinkimų istorija baigėsi: pasirinko Saulių Cironką

2023/03/15


Šiandien, kovo 15 d., susirinkę Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) steigėjai –  Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos bendrovių asociacija ir Respublikos Žemės ūkio ministerija – išrinko naująjį Tarnybos vadovą. Nuo balandžio pradžios prie žemdirbių bendruomenei labai svarbios tarnybos, ypač šiuo pokyčių laikotarpiu, vairo stos Saulius Cironka.

LŽŪKT jau išplatino pranešimą, kuriuo pasidalijo ilgai laukta žinia ir pristatė išrinktąjį LŽŪKT direktorių. Saulius Cironka yra baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijęs inžinieriaus mechaniko specialybę. 2007 m. baigė Vilniaus universiteto psichologijos bakalauro, o 2009 m. – psichologijos magistro studijas. Yra dirbęs žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės komandoje – buvo viceministras. Pastaruoju metu vadovavo Valstybinei miškų tarnybai. Turi daug verslo ir vadybos patirties

S. Cironka nėra naujokas LŽŪKT – iš tiesų jis kaip tik čia pradėjo savo darbinį kelią nuo vyr. inžinieriaus, direktoriaus pavaduotojo iki direktoriaus 1998–2003 m.

Šiuo metu LŽŪKT 46 rajonų ir savivaldybių biuruose dirba daugiau nei 400 darbuotojų, kurie klientams teikia kompleksines finansinės apskaitos, verslo ekonomikos, augalininkystės, gyvulininkystės, miškininkystės, darbų saugos paslaugas, konsultuoja, vykdo mokymus.

Po pasitarimo Žemės ūkio ministerijoje, kuriame buvo apsispręsta dėl LŽŪKT vadovo, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) generalinis direktorius Jonas Sviderskis ŪP portalui priminė, kad į LŽŪKT vadovo pareigas S. Cironkos kandidatūrą jų asociacija siūlė dar prieš aštuonis mėnesius. Kaip tik tiek laiko jau praėjo, kai LŽŪKT, pasitraukus jos ilgamečiam direktoriui Edvardui Makeliui, liko be nuolatinio vadovo.

Per kiekvieną susirinkimą, kai steigėjai svarstė Tarnybos vadovo pasirinkimo klausimą, LŽŪBA pabrėždavo svarbią sąlygą: būtina, kad Tarnybos direktorius išmanytų darbo specifiką „iš vidaus“. Balsų dauguma nulėmė, kad pretendentų paieškai buvo pasitelkta firma. Tai kainavo ne tik papildomai laiko, bet ir gražaus pinigėlio.

Pretendentų ratas buvo itin platus – per 70! Iš jų būrio pasamdyta firma atrinko 12. Galiausiai steigėjams liko apsispręsti dėl kelių stipriausių pretendentų. Pasak J. Sviderskio, jų buvo labai įvairių, daugiausia su žemės ūkiu nieko bendra neturinčių. S. Cironkos pateikta programa, jo patirtis ir įgūdžiai galiausiai nusvėrė LŽŪKT steigėjų pasirinkimo svarstykles.

 

ŪP informacija

Nuotraukoje/LŽŪKT – Saulius Cironka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...