Ashburn +23,1 °C Debesuota
Pirmadienis, 27 Geg 2024
Ashburn +23,1 °C Debesuota
Pirmadienis, 27 Geg 2024

„Mantinga“ į gamybą ir procesų efektyvinimą investuos per 34 mln. eurų

2024/04/07


Didžiausia duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintoja Baltijos šalyse „Mantinga“ toliau didina gamybos pajėgumus. Į naują gamybos liniją ir gamybos procesų automatizavimą investuoja 34,3 mln. eurų. Dalį investicijų – 23,6 mln. eurų – finansuos SEB bankas.

„Veikiame globalioje rinkoje, nors ir susiduriame su ekonominiu neapibrėžtumu, į investicijas žiūrime iš ilgalaikės perspektyvos. Matome daug galimybių didinti prancūziškų įdarinių bagetų pardavimus visame pasaulyje ir šiandien esamų gamybinių pajėgumų nebepakanka, todėl ir buvo nuspręsta investuoti į šių gaminių linijos plėtrą“, – teigia „Mantinga Group“ generalinis direktorius Mantas Agentas.

Tarp numatytos gamybos plėtros – naujos prancūziško įdarinio bageto gamybos linijos įrengimas 2015 m. pastatytoje gamykloje. Taip pat pakrovimo rampų, automatinės paletavimo ir sandėlio zonos įrengimas bei teritorijos pritaikymas sunkiasvorio transporto privažiavimui. Iš viso gamybos plotas padidės 8,8 tūkst. kv. metrų.

„Nauja automatizuota gamybos linija leis pagaminti kokybiškesnius gaminius, didinti jų asortimentą, taip pat padidins šių gaminių gamybos našumą, padės užtikrinti efektyvesnius gamybos procesus bei logistiką. Be to, padidinsime gamybos automatizaciją ir jau veikiančiose gamybos linijose, sumažinsime fizinių jėgų reikalaujančių procesų skaičių“, – vardina M. Agentas.

Nauja prancūziško batono gamybos linija bus šešta iš numatytų 8 gamybos linijų trečioje „Mantingos“ gamykloje. Planuojama, kad nauji gamybos pajėgumai pradės veikti 2025 m. trečią ketvirtį.

Vadovas atkreipia dėmesį, kad tai tik pirmoji investicijų dalis – per artimiausius kelerius metus „Mantinga Group“ planuoja investuoti į dar ne vieną stambų projektą ir taip siekti savo strateginių plėtros tikslų.

„Maisto pramonė — perspektyvi sritis, kuriai reikia nuolatinių investicijų, prisidedančių prie didesnių gamybos apimčių, efektyvumo ir greitesnio perėjimo prie automatizuotų darbo procesų. Matome, kad rinkoje itin populiarėja paruoštų šaldytų produktų segmentas, kuris suteikia galimybes užtikrinti tvaresnį gamybos ciklą, sumažinti maisto atliekų skaičių ir energijos suvartojimą. Tikime, kad finansavimas įmonių grupei padės ir toliau sėkmingai įgyvendinti plėtros planus bei užtikrinti pajamų augimą“, — sako Artūras Vingrys, SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktorius.

2022–2023 m. „Mantinga Group“ investicijos į gamybą siekė beveik 35 mln. eurų. Šiuo metu Marijampolėje pilnu pajėgumu veikia 3 gamyklos, dar viena – Latvijoje. „Mantingos“ asortimentą sudaro 1000 gaminių, produkcija eksportuojama į daugiau nei 40 šalių. Įmonėje dirba daugiau nei 1800 darbuotojų.

 

Partnerio informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/05/27

Vietos maisto sistemos: dramblys kambaryje, tačiau niekas apie jį nešneka

(VDU ŽŪA langas) Vietos maisto sistema – potenciali socialinė inovacija. Ji gali tapti trumpųjų maisto tiekimo grandinių socialine infrastruktūra, smulkiojo verslo pradžia, naujai sukurtomis darbo vietomis ar vietoje užaugintos žemės ūkio pr...
2024/05/27

Pieno gamintojai Briuselyje reikalavo sąžiningų kainų

Šiandien Europos pieno taryba (EMB) Briuselyje surengė taikią demonstraciją, reikalaudama teisingumo žemės ūkio sektoriuje ir deramų pajamų ūkininkams.
2024/05/27

Biokuras Lietuvoje ir vėl tapo pigiausias Baltijos šalyse

Pastarąją savaitę dyzelinas Lietuvoje atpigo 0,9 proc., benzinas 0,3 proc. Tuo tarpu nežymiai didėjo kitų energijos išteklių kainos: biokuro kainos Lietuvoje per savaitę padidėjo 1,3 proc., TTF gamtinių dujų vidurkis pakilo 1,4 proc., o did...
2024/05/27

VDU Agroinovacijų centras – naujos galimybės aukštos kokybės mokslo tyrimams

Lietuvos agrosektorius susiduria su iššūkiais, kurie tiesiogiai atsiliepia jo efektyvumui, tvarumui ir konkurencingumui. Keliami vis aukštesni reikalavimai, nuo didesnio produktyvumo, iki minimalaus išteklių naudojimo i...
2024/05/27

VMVT patikrinimas atskleidė šiurkščius pažeidimus mėsos perdirbimo įmonėje: nesaugi produkcija sunaikinta

Šių metų, gegužės 8–10 dienomis Valstybinės maisto ir veterijanijos tarnybos (VMVT) Alytaus apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Riamona“, esančioje Alytaus rajone. &Sc...
2024/05/27

Artėja visaapimantis tvarumo cunamis

Verslui primetamos naujos žaidimo taisyklės: jei nebūsi tvarus – išmes iš barščių. Į šį procesą, kuriame tvarumas bus iškeliamas aukščiau net už finansinius rodiklius, yra įtraukiami ir žemės ūkio pr...
2024/05/27

Nuogąstavimai pasitvirtino: Kuršių mariose pastebėtos kritusios žuvys

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) Hidrologinių tyrimų skyriaus atliktų hidrologinių matavimų duomenys parodė, kad deguonies koncentracija pasiekė vandens telkiniuose gyvenančioms žuvims, pavojingai mažą ribą.
2024/05/27

Ministras K. Navickas siekia, kad padidinti muitai būtų taikomi kuo platesniam rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos sąrašui

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dalyvaujantis  žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas paragino Europos Komisiją (EK) kuo skubiau išplėsti iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų žemės ūki...
2024/05/27

Sveikatos apsaugos sistemų ekspertė: kai kurie Lietuvos rodikliai – žemiausi ES

Slopstant pasaulio šalių sveikatos apsaugos sistemas sukrėtusios Covid-19 pandemijos pasekmėms, Lietuvoje neišvengiamai teks atsigręžti į ankstesnes, dar iki pandemijos vyravusias problemas.