Ashburn +6,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +6,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Medžioklės vėliava pakilo aukštai

2023/11/13


Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) surengta respublikinė Šv. Huberto šventė Raudonės pilyje, Jurbarko r., lapkričio 5 d., sekmadienį, sutraukė tūkstančius dalyvių ir smalsuolių, paskleidė gerąją naujieną apie šalies medžiotojų bendruomenės darbus, jų rūpestį miškų ir laukų fauna, santykių su ūkininkais išsilyginimą. Toks renginys vyko antrus metus iš eilės, tad formuojasi šios šventės tradicija.

Šiemet šventės dalyvių laukė išskirtinė, labai turininga programa, kurioje medžiotojai ugdė bendruomeniškumą, demonstravo socialinį jautrumą, dalyvavo aukojimo ir kraujo donorystės akcijose, visuomenę vaišino gardžiais žvėrienos patiekalais, supažindino su tauriųjų elnių skleidžiamais garsais, demonstravo santykius su savo augintinais, medžioklės palydovais – šunimis, įtraukė vaikus ir suaugusiuosius į medžioklės pažinimo procesą per naujas patirtis, edukacijas, seminarus ir kitas veiklas.

Šventės metu apdovanoti labiausiai Lietuvos medžioklės ar žvejybos kultūrai nusipelnę medžiotojai ir žvejai. Jiems įteikti Medeinės ir Patrimpo medaliai. Edmundui Rapalui, Antanui Truskauskui, Vaidui Skuodui, Liudui Kavaliauskui, Algirdui Alfonsui Šapokai, Ovidijui Jankauskui ir Albertui Veličkai suteiktas Garbės medžiotojo vardas. Plungės r. medžiotojas Jonas Rimvydas Šečkus ir Ukmergės medžiotojas Vaidas Bakanauskas per visą savo gyvenimą yra sumedžioję medalinės vertės briedį, taurųjį elnią, šerną, stirniną ir vilką, todėl buvo apdovanoti Lietuvos didžiojo penketo prizu.

medžioklė
Rūpestis gamta vienija Seimo narį Kęstutį Mažeiką, LMŽD pirmininką Virginijų Kantauską ir aplinkos ministrą Simoną Gentvilą.

Tiek renginio organizatoriai, tiek ir gurmanai džiaugėsi, kad medžiotojiškos sriubos virimo čempionate šiemet dalyvavo net 22 komandos, kurios visos kartu išvirė daugiau nei 1 000 litrų sriubos, t. y. toną, arba 4 000 porcijų. Dalyvių išvirtas šiurpas vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė virtuvės šefas, tarptautinių barbekiu čempionatų dalyvis Povilas Mikalajūnas, restorano „Medžiotojų užeiga“ virtuvės šefas Arūnas Bansevičius, specializuotos parduotuvės „Mėsos broliai“ vadovas ir mėsos ekspertas Mantas Miežanskas, tinklaraščio „Medžiotojo žmona“ kūrėja Valerija Fic-Brasė ir medžiotojas bei žvėrienos patiekalų guru Daniele Lufino. Komisija labai atsakingai degustavo ir vertino išvirtus patiekalus, atsižvelgė į sriubos sudėtį, tekstūrą, kvapą ir pateikimą. Pasiteiravus, kaip sekėsi vertinti, komisijos nariai prisipažino, kad buvo labai sudėtinga, nes visos sriubos turėjo savitus poskonius, todėl prieš skiriant balus reikėjo pasitelkti visus savo pojūčius. Po ilgų ginčų ir susumavus visus komisijos balus paaiškėjo, kad „Medžiotojiškos sriubos čempionato 2023“ nugalėtojais tapo Kauno medžiotojų sąjungos komanda, antroje vietoje liko praėjusių metų nugalėtojai – TV laidos „Tauro ragas“ ekipa, na, o garbingą trečią vietą užėmė Kaišiadorių medžiotojų ir žvejų draugijos medžiotojų klubo „Žiežmariai“ komanda.

Išvirta medžiotojiška šiurpa buvo vaišinami visi šventės dalyviai. Propaguojant tvarumo idėją, valgytojai buvo skatinami nenaudoti vienkartinių indų – dalyviai, atsinešę savo daugkartinius indelius, sriuba vaišinosi be eilės. Džiugu, kad žmonės išgirdo šventės organizatorių prašymą ir didžioji dalis žmonių atvyko su savo dubenėliais.

medziotoju svente

Šventės metu taip pat vyko Lietuvos elnių kvieslių asociacijos organizuotas elnių kvieslių čempionatas. Šventės dalyviai galėjo išgirsti ir susipažinti su elnių viliojimo menu, o medžiotojai gerokai pagilino savo žinias. Po atkaklios kovos paaiškėjo čempionato nugalėtojai: trečiąją vietą užėmė kvieslys Vaidas Martinkus, antrąją vietą laimėjo svečias iš užsieno Inar Us, o čempionu tapo Rytis Andriuškevičius. V. Martinkus, R. Andriuškevičius ir Mykolas Kazlauskas, likęs garbingoje ketvirtoje vietoje, 2025 metais atstovaus Lietuvai Europos elnių kvieslių čempionate.

elniu kviesliu

Pirmą kartą LMŽD rengė vaikų piešinių konkursą „Lietuvos gamta ir aš“, kurio tikslas – lavinti mokinių vaizduotę ir kūrybiškumą, skatinti vaikus ir jaunimą suvokti bei perteikti dailės kūrinyje gamtos gyvybės spalvas, ugdyti ekologines nuostatas, skatinti mokinių meninę saviraišką, paremtą gamtos stebėjimu. Vaikai aktyviai dalyvavo konkurse – LMŽD sulaukė net 230 pasakiškai įdomių piešinių. Jaunimo darbeliai buvo vertinami dviejose amžiaus grupėse. 5–10 metų amžiaus grupėje laureatais tapo Smiltė Čeidaitė, Gustė Bakšytė ir Gytė Dailidėnaitė. 11–15 metų amžiaus grupėje nugalėjo Rugilė Putramentaitė, Ugnė Poznanskytė ir Artūras Bakšaitis. Visi vaikų piešiniai buvo eksponuojami Raudonės pilyje ir sulaukė daug žiūrovų dėmesio. Lankytojai džiaugėsi ir stebėjosi vaikų kūrybiškumu.

Beje, šventės metu mažųjų jos dalyvių laukė Vilniaus medžiotojų draugijos moterys medžiotojos, kurios vaikučių veidus papuošė žvėrelių motyvais. Populiariausias piešinys ant veido buvo lapė snapė.

Įvyko ir medžioklinių šunų veislų pristatymas, palydėtas iškilmingo patrankos šūvio. Lietuvos laikų savininkų klubas, Skalikų augintojų sąjunga, Heideterjerų augintojų klubas, Jagdterjerų augintojų klubas, Pėdsekių klubas pristatė šventės dalyviams savo keturkojus ir jų medžioklines savybes.

medziokliniai sunys

Kaip teigė LMŽD pirmininkas Virginijus Kantauskas, šalies medžiotojai yra socialiai atsakinga bendruomenė, todėl aktyviai dalyvavo organizuotose pilietiškose akcijose. Daugybė vyrų ir moterų dalyvavo kraujo donorystės akcijoje „Medžiotojai donuoja“, kurią draugija organizavo kartu su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų kraujo centru. Medžiotojai gausiai aukojo Maltos ordino tarnybai, kuri rūpinasi ir padeda senyvo amžiaus žmonėms. Visi paaukoję tapo ir loterijos dalyviais. Laimingieji išaiškinti renginio pabaigoje ir gavo LMŽD partnerių – medžioklinių reikmenų parduotuvių „Hunted.lt“, „VS Sistemos“, „InfiRay Lietuva“, dovanamedziotojui.lt – įsteigtus vertingus prizus.

Puošniausiu arba labiausiai išsiskiriančiu šventės dalyviu tapo Raseinių medžiotojų ir žvejų draugijos medžiotojas Eduardas Šneideris, kuris buvo pasipuošęs pirmykščio medžiotojo kostiumu.

Šventei iškilmingumo suteikė Vilniaus medžioklinių ragų orkestro „Tauro ragai“ atliekami kūriniai, renginio metu koncertavo grupė „Medžiotojų trio“, o šventinį renginį vainikavo legendinės grupės „Vairas“ koncertas.

LMŽD planuoja į kitų metų svarbiausiųjų darbų kalendorių vėl įrašyti respublikinę Šv. Huberto minėjimo šventę. LMŽD direktorius Laimonas Daukša kalbėjo, kad nors šis renginys kainavo labai daug energijos ir materialių resursų, tačiau šalies medžiotojų vėliavą jis pakėlė labai aukštai.

 

LMŽD ir ŪP informacija
Vytenio NEVERDAUSKO nuotraukos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/04

Pelkėse verda tikra pekla (I)

Lietuvių tautosakoje pelkė apibūdinama kaip klampi vieta su stovinčiu vandeniu, kurioje knibždėte knibžda įvairiausių mistinių padarų. Todėl ji savo paslaptingumu nuo seno baidė ir domino žmones. Ši vieta ir dabar nepraranda susidomėjimo, n...
2023/12/04

Dekoratyvus, veržlus, skanus – kas?

Nedaug rastume augalų, tinkamų tiek želdynams, tiek gyvatvorėms, tiek nepageidaujamiems vabzdžiams atbaidyti, ir gydomųjų savybių turinčiomis uogomis. Jeigu užsimintume, kad iš jo pagaminta burtų lazdelė buvo pati galingiausia Hogvartse, ti...
2023/12/04

Svarbu tinkamai vykdyti įsipareigojimus – nekurti dirbtinių sąlygų gauti paramą

Siekiantys gauti paramą investiciniams projektams pareiškėjai turi užtikrinti, kad dirbtinai nekurs sąlygų gauti paramą. Svarbu žinoti, kad, jei skiriama parama, paramos gavėjai įpareigojami šios nuostatos laikytis visą projekto įgyv...
2023/12/04

Pradėta platinti nauja Vyriausybės taupymo lakštų emisija

Šiandien pradėta platinti nauja vienerių metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisija, už kurią bus mokama 3,8 proc. metinių palūkanų. Taupymo lakštų emisija bus platinama gruodžio 4–18 d., o išperkama 20...
2023/12/04

Vyndarystės verslas: labiausiai norimas – rabarbarų vynas

Pakruojo rajone Klovainiuose gyvenantis Dainius Jurgaitis su gyvenimo drauge ir verslo partnere Aušra Šimkute prieš keletą metų kaime nusprendė auginti avietes, vėliau – iš uogų virti uogienes, džemus, dar vėliau ...
2023/12/04

Pagailo šaltyje paliktų jautukų

Plungė („Žemaitis“). Vos iškritus pirmajam sniegui ir paspaudus šaltukui, visi skubame kuo šilčiau apsirengti ir užtikrinti palankias gyvenimo sąlygas savo augintiniams. Deja, bet yra ir tokių, kurie į pastarąjį re...
2023/12/04

Apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai

Metų sandūroje Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros surengtoje metinėje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai &sca...
2023/12/04

Prapliupusios liūtys ir kruša atėmė viltį nuimti derlių laiku

Kaip kasmet Australijos žemdirbiai derlių iš laukų į saugyklas suvežti planavo iki Kalėdų. Tačiau šalies pietryčiuose prasidėjusios neregėtos liūtys ne tik sustabdė darbus, bet ir pakenkė derliaus kokybei. Spėjama, kad apie 1 mln. t ...
2023/12/04

Neskubėkime išmesti bulvių lupenų – jos dar gali praversti

Kodėl patyrę daržininkai pataria neišmesti bulvių lupenų? Pasirodo, jos gali praversti lysvėse. Ir ne tik. Patarimais dalijasi daržininkė mėgėja Daiva L.