Medžioklė yra bene seniausias užsiėmimas, garantavęs žmonijos išlikimą. Jos tradicijos susiklostė per tūkstantmečius. Šiais laikais jos remiasi atsakingu laukinių gyvūnų medžiojimu, tausojančiu jų išteklius, medžioklės plotų tvarkymu.
Medžiotojams keliamas didelis moralinis įpareigojimas laikytis pagarbaus elgesio normų tiek gyvūnijos, tiek žemės ir miško savininkų atžvilgiu. Beveik visi Lietuvos medžiotojų klubai turi savo garbės kodeksus, kuriuose įrašyti kilnūs tikslai ir svarbūs perspėjimai, humanišką elgesį faunos atžvilgiu turinčios užtikrinti nuostatos.
Šiemet pirmą sykį Lietuvos medžiotojai kartu su miškininkais surengė akciją „Medžiotojas ir medelis“. Jos metu buvo organizuojamos talkos apsaugoti jaunus medelius nuo kanopinių gyvūnų daromos žalos. Į iniciatyvą įsitraukė 1 500 medžiotojų, apie 500 tūkst. medelių buvo nutepta specialiais repelentais.
Šv. Hubertas, gyvenęs VII-VIII a., buvo ne tik medžioklės mėgėjas, bet ir rūpinosi gyvūnais, gamtos apsauga, savo medžioklės plotuose įkūrė keletą vienuolynų. Po mirties (727 m.) Hubertas buvo paskelbtas šventuoju. Daugelyje Europos šalių lapkričio 3 d. prasideda medžioklės sezonas. Tą dieną, arba artimiausią savaitgalį, rengiamos medžioklės ir prisimenamas medžiotojų globėjas šv. Hubertas.
AM fotoinformacija
Išsamiai apie šv. Huberto dienos minėjimą skaitykite rytojaus "Ūkininko patarėjuje"