Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

Minime Pasaulinę nevyriausybinių organizacijų dieną

2024/02/27


Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.

„Noriu pasveikinti visų nevyriausybinių organizacijų atstovus su Pasauline NVO diena. Jūsų pasiaukojantis darbas turi milžinišką reikšmę mūsų visuomenei. NVO krizių akivaizdoje tapo didžiausiu ir svarbiausiu valstybės ramsčiu. Gebėjimas dirbti išvien teikia viltį, kad būsime pajėgūs reaguoti ir įveikti bet kokius iškilusius sunkumus. Mieli savanoriai, organizacijų nariai ir vadovai, jūsų atsidavimas kuria gražesnę ir įtraukesnę Lietuvą, keičia žmonių gyvenimus ir visą pasaulį. Linkiu tvirtybės be galo prasmingoje kasdienėje veikloje“, – su svarbia diena sveikina socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kaip parodė pastarųjų metų patirtis, krizinėse situacijose efektyvus valstybės atsakas neįsivaizduojamas be NVO įsitraukimo, reakcijų greičio, gebėjimo burti žmones ir įtraukti savanorius. NVO lankstumas, kūrybiškumas ir gebėjimas atliepti skirtingus visuomenės poreikius teikiant paslaugas bei įgyvendinant kitas veiklas, yra viena iš svarbiausių visų Lietuvos gyventojų socialinės gerovės užtikrinimo sąlygų.

Veikdami kaip tiltas tarp valdžios institucijų sprendimų ir visuomenės, NVO prisideda prie demokratinės politinės kultūros stiprinimo ir skatina piliečių įsitraukimą į valstybės valdymą.

Vis didesnė visuomenės dalis supranta ir mato NVO kuriamą vertę ir vis aktyviau įsitraukia į jų veiklas. „Vilmorus“ atliekamo pasitikėjimo nevyriausybiniu sektoriumi 2021 m. tyrimo duomenimis, NVO pasitiki daugiau nei 57,2 proc. apklaustųjų. Per pastarąjį dešimtmetį pasitikinčiųjų dalis išaugo daugiau nei dvigubai.

Vis daugiau Lietuvos gyventojų tiesiogiai įsitraukia ir prisideda prie NVO veiklų. 2022 m. Pilietinės galios indekso duomenimis, 13,6 proc. apklaustųjų dalyvavo visuomeninių organizacijų, judėjimų veikloje, 30,7 proc. – vietos bendruomenių veikloje.

Siekiant, kad nevyriausybinis sektorius stiprėtų ir galėtų įgyvendinti dar platesnį kokybiškų veiklų spektrą bei teikti dar daugiau paslaugų visuomenei, valstybė investuoja į NVO sektorių. 2023 m. vien Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė 40 konkursų, kurių pagalba NVO teikė paslaugas šeimoms, negalią turintiems žmonėms, jaunimui bei vyresnio amžiaus asmenims ir kitoms visuomenės grupėms. NVO fondo pagalba, praėjusiais metais savo institucinius gebėjimus sustiprino 79 organizacijos.

NVO veiklai stiprinti finansavimo konkursus taip pat skelbia ir kitos institucijos.

 

SADM informacija

ŪP redakcijos archyvo nuotr.

Dalintis
2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Medžiotojų bilietai bus skaitmeniniai, reglamentuojamas naktinių taikiklių naudojimas

Aplinkos ministerija (AM) parengė Medžioklės taisyklių ir susijusių kitų teisės aktų pataisas, kuriose būtų atsisakyta šiuo metu galiojančių popierinių medžiotojų bilietų naudojimo, o juos pakeistų skaitmeniniai.
2024/04/23

Petro Auštrevičiaus veiklos Europos Parlamente ataskaita 2019-2024 m.

Detektyvų mėgėjams: mano 5-mečio darbų Europos Parlamente ataskaitoje sužinosite, kokiomis aplinkybėmis ir kieno paliepimu nebuvau įleistas į vieną svarbų skrydį iš Vilniaus. O taip pat, kodėl veto teisės atsisakymas keliose svarbiose ES po...
2024/04/23

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komi...
2024/04/23

Martynas Tyla. Sutvarkykime įstatymą, kad neliktų absurdiškų situacijų (papildyta Seimo pranešimu)

Šiuo metu LR Seime svarstomi Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, susiję su galimybe mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 laipsnių, nepaisant to, kokiu būdu jie yra pagaminti. Priimti pakeit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...