Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Žemės ūkio ministerija

 

Ministras K. Navickas siekia, kad padidinti muitai būtų taikomi kuo platesniam rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos sąrašui

2024/05/27


Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dalyvaujantis  žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas paragino Europos Komisiją (EK) kuo skubiau išplėsti iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų žemės ūkio produktų, kuriems būtų taikomi padidinti muitai, sąrašą.

„Sveikiname susitarimą dėl muitų padidinimo iš Rusijos bei Baltarusijos į ES importuojamiems žemės ūkio produktams – grūdams, aliejinių augalų sėkloms ir jų gaminiams. Tikimės, kad jau netrukus susitarimas bus galutinai patvirtintas, taip padedant dar labiau apriboti šalies agresorės galimybes finansuoti savo karo mašiną. Gerai, kad jau šiame etape pavyko bent šiek tiek išplėsti produktų, kuriems bus taikomi padidinti muitai, sąrašą. Svarbu, kad ryžtingai eitume toliau. Kviečiame tęsti darbą dėl kuo didesnio sąrašo išplėtimo, įtraukiant ir kitus žemės ūkio ir maisto produktus, taip atliepiant ir Europos Vadovų Tarybos politinę valią. Tikimės, kad Komisija atitinkamą teisėkūros pasiūlymą pateiks neatidėliodama“, – sakė ministras.

Jis taip pat pasidžiaugė jau patvirtintu susitarimu dėl prekybos su Ukraina ir Moldova liberalizavimo pratęsimo dar metams.

„Tai svarbi paspirtis jų ekonomikai šiuo labai sudėtingu metu. Tvirta ES parama Ukrainai, taip pat ir prekybos srityje, ir toliau išlieka būtina“, - pabrėžė ministras K. Navickas.

Taryboje taip pat aptarti kiti svarbūs klausimai: supaprastinti BŽŪP strateginių planų keitimo ir tvirtinimo procedūras, ūkininkų galių stiprinimas maisto tiekimo grandinėje, efektyvi krizių prevencija,  maisto produktų kilmės šalies ženklinimas, dvejopos maisto produktų kokybės bei kiti.

 

ES nuotr.: Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos apskritojo stalo posėdis.

Dalintis