Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

BNS

 

Ministrų keitimo klausimas bus svarstomas nusprendus dėl kandidato į EK, sako prezidentas

2024/07/04


Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pokyčių Vyriausybės sudėtyje klausimo bus imamasi išsprendus situaciją dėl Lietuvos kandidato į Europos Komisiją (EK).

„Mes kalbėjome apie tai (pokyčius Vyriausybėje – BNS), bet pirmiausia norėtųsi, kad išspręstume viską su Europos Komisijos komisaru, o tada jau kalbėsime tuomet, kai bus atiduoti įgaliojimai“, – ketvirtadienį Vilniuje žurnalistams sakė šalies vadovas.

„Tiesą sakant, tos kalbos jau prasidėjo, mes šiek tarėmės, tikiuosi, kad viskas praeis sklandžiai ir gerai“, – pridūrė jis.

G. Nausėda ir jo patarėjai po pirmojo prezidento rinkimų turo sakė, kad Vyriausybei grąžinus šalies vadovui įgaliojimus, jos sudėtyje galėtų keistis daugiau nei keli ministrai.

Konkrečiai G. Nausėda yra įvardijęs žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką ir yra teigęs, kad keltų jo atsakomybės klausimą.

Šią savaitę prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė teigė, kad visuomenės pastabos dėl problemų sveikatos apsaugos sistemoje ministrui Arūnui Dulkiui yra akivaizdžiai matomos.

Vyriausybė pagal Konstituciją grąžina įgaliojimus prezidentui po jo priesaikos, o šalies vadovas po to skiria Ministrų kabinetą iš naujo.

G. Nausėda antrajai kadencijai prisieks liepą.

 

Autorius Vilmantas Venckūnas / BNS

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr. / Robertas Dačkus

Dalintis