Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Muitinė griežčiau kontroliuos medienos iš Rusijos ir Baltarusijos įvežimą

2022/12/28


Lietuvos muitinė vis dažniau nustato atvejų, kai Rusijoje ir Baltarusijoje pagaminta mediena ar jos gaminiai bandomi įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją apeinant Rusijai ir Baltarusijai nustatytas ribojamąsias priemones. Tai paskatino sugriežtinti kontrolę.

Muitinė paskelbė apie griežtinamą kontrolę. Pasienio kontrolės punktuose su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi dar įdėmiau bus tikrinami pateikiami dokumentai, prekių vežimo maršrutai siekiant įsitikinti, ar į Europos Sąjungos muitų teritoriją įvežamos prekės tikrai buvo vežamos iš trečiosios šalies tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją, o nėra ,,eksportuotos“ iš Rusijos ar Baltarusijos.

Ribojamosios priemonės šiems gaminiams taikomos vadovaujantis 2014 m. liepos 31 d. Tarybos reglamento (ES) Nr. 833/2014 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje, ir 2006 m. gegužės 18 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 765/2006 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Baltarusijoje ir į Baltarusijos įsitraukimą į Rusijos agresiją prieš Ukrainą nuostatas.

Spręsdama, ar prekes, kurioms taikomos sankcijos, galima įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją, muitinė vertins, ar jų gabenimas tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją atitinka šias sąlygas:

  • prekių pakrovimo ir išsiuntimo vieta yra ne Rusijoje ar Baltarusijoje;
  • prekės ta pačia transporto priemone iš trečios šalies vežamos tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją;
  • prekių tranzito per Rusiją ir/ar Baltarusiją metu prekės nebuvo perparduodamos, perdirbamos, sandėliuojamos, perkraunamos į kitą transporto priemonę ar perkabinama priekaba su prekėmis (keičiamas vilkikas).

Taip pat pasienio muitinės postų pareigūnai reikalaus, kad su prekėmis būtų pateikiami ne tik prekių eksportą iš trečiosios šalies, bet ir prekių kilmę pagrindžiantys dokumentai, tarp jų dokumentas, kuriame pateikta informacija apie prekių gamintoją ir nurodytas prekių gamybos vietos adresas.

Nustačius, kad nebuvo laikytasi prekių gabenimo tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją sąlygų ar nepateikus muitinei prekių kilmę pagrindžiančių dokumentų, nebus leidžiama įvežti prekes į Europos Sąjungos muitų teritoriją.

 

Šaltinis: LR muitinė

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...