Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Muitinė griežčiau kontroliuos medienos iš Rusijos ir Baltarusijos įvežimą

2022/12/28


Lietuvos muitinė vis dažniau nustato atvejų, kai Rusijoje ir Baltarusijoje pagaminta mediena ar jos gaminiai bandomi įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją apeinant Rusijai ir Baltarusijai nustatytas ribojamąsias priemones. Tai paskatino sugriežtinti kontrolę.

Muitinė paskelbė apie griežtinamą kontrolę. Pasienio kontrolės punktuose su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi dar įdėmiau bus tikrinami pateikiami dokumentai, prekių vežimo maršrutai siekiant įsitikinti, ar į Europos Sąjungos muitų teritoriją įvežamos prekės tikrai buvo vežamos iš trečiosios šalies tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją, o nėra ,,eksportuotos“ iš Rusijos ar Baltarusijos.

Ribojamosios priemonės šiems gaminiams taikomos vadovaujantis 2014 m. liepos 31 d. Tarybos reglamento (ES) Nr. 833/2014 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje, ir 2006 m. gegužės 18 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 765/2006 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Baltarusijoje ir į Baltarusijos įsitraukimą į Rusijos agresiją prieš Ukrainą nuostatas.

Spręsdama, ar prekes, kurioms taikomos sankcijos, galima įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją, muitinė vertins, ar jų gabenimas tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją atitinka šias sąlygas:

  • prekių pakrovimo ir išsiuntimo vieta yra ne Rusijoje ar Baltarusijoje;
  • prekės ta pačia transporto priemone iš trečios šalies vežamos tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją;
  • prekių tranzito per Rusiją ir/ar Baltarusiją metu prekės nebuvo perparduodamos, perdirbamos, sandėliuojamos, perkraunamos į kitą transporto priemonę ar perkabinama priekaba su prekėmis (keičiamas vilkikas).

Taip pat pasienio muitinės postų pareigūnai reikalaus, kad su prekėmis būtų pateikiami ne tik prekių eksportą iš trečiosios šalies, bet ir prekių kilmę pagrindžiantys dokumentai, tarp jų dokumentas, kuriame pateikta informacija apie prekių gamintoją ir nurodytas prekių gamybos vietos adresas.

Nustačius, kad nebuvo laikytasi prekių gabenimo tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją sąlygų ar nepateikus muitinei prekių kilmę pagrindžiančių dokumentų, nebus leidžiama įvežti prekes į Europos Sąjungos muitų teritoriją.

 

Šaltinis: LR muitinė

Dalintis