Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Nevyriausybinių organizacijų stiprinimui ir projektams – 2,7 mln. eurų

2023/03/05


VšĮ „Atviros Lietuvos fondas“ skirs 2,7 mln. eurų nevyriausybinių organizacijų (NVO) projektams žmogaus teisių ir pilietinio dalyvavimo srityse ir pačių organizacijų stiprinimui. Iki 2025 metų vyksiančios programos dėmesio centre – regionuose veikiančios organizacijos, kurios dirba su etninėmis mažumomis, migrantais ir pabėgėliais, LGBT+, pažeidžiamomis moterimis, vaikais ir kitomis socialinę atskirtį patiriančiomis grupėmis.

„Profesionalus, aktyvus ir finansiškai savarankiškas nevyriausybinis sektorius yra vienas svarbiausių demokratinės visuomenės ir žmogaus teisių garantų. Svarbu, kad tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmeniu NVO dirbtų taip, kad visų visuomenės grupių balsas būtų stiprus ir girdimas. Tad ši programa pirmiausia ir bus orientuota į organizacijų gebėjimų stiprinimą ir tik vėlesniame etape vyks projektų atranka – tokiu būdu tikimės sukurti realų kokybinį pokytį“, - sakė Atviros Lietuvos fondo vadovė Sandra Adomavičiūtė.

Prašymus prisijungti prie programos „Verta!“ organizacijos gali teikti iki gegužės 2 dienos – kvietimas skelbiamas Atviros Lietuvos fondo svetainėje www.olf.lt/verta. Šiais metais pirmenybė bus teikiama nedidelėms organizacijoms, veikiančioms ne mažiau nei vienerius metus vidutinio dydžio ir mažuose miesteliuose, kaimiškose vietovėse.

Pirmajame etape atrinktos ne mažiau nei 50 organizacijų nuo 2023 rugsėjo iki 2024 kovo dalyvaus intensyvioje mokymų programoje „NVO akademija. Socialinių lyderių programa“. Jos metu bus stiprinami advokacijos, viešojo kalbėjimo, finansavimo šaltinių paieškų, projektų rengimo ir kiti gebėjimai. Taip pat vyks intensyvūs teminiai mokymai apie lygiateisiškumą, socialinį teisingumą, žmogaus teisių standartų įtvirtinimą Lietuvoje, atskleidžiant naudą visuomenei ir kiekvienam žmogui. Tikimasi, kad įgytos žinios palengvins tiek finansavimo šaltinių paiešką projektams, tiek pačių projektų kokybę ir poveikį visuomenei bei tikslinėms grupėms.

Antrajame programos etape mokymus baigusios organizacijos bus kviečiamos rengti ir teikti projektus, kurie jų bendruomenėse padėtų sustiprinti universalias vertybes kaip lygiateisiškumo užtikrinimas, solidarumo skatinimas bei pilietinio ir demokratinio dalyvavimo sąlygų gerinimas.

Kita programos kryptis – nacionalinių advokacijos NVO, veikiančių žmogaus teisių srityse, gebėjimų stiprinimas. 2023 metų pabaigoje didžiosios organizacijos bus kviečiamos teikti paraiškas savo projektų įgyvendinimui, juose numatant ir bendradarbiavimą bei keitimąsi patirtimi su regioninėmis NVO.

VšĮ „Atviros Lietuvos fondas“ 2023-2025 metais įgyvendinama programa „Verta!“ yra finansuojama Europos Komisijos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programos lėšomis. Programos „Verta!” koncepcija konkurso būdu buvo atrinkta tarp daugiau nei 50 kitų pateiktų programų iš įvairių Europos šalių. Programos „Verta!“ metu bus stiprinami Lietuvos NVO gebėjimai, o taip pat tokios visuotinės vertybės kaip lygybė, demokratinis dalyvavimas ir solidarumas.

 

Atviros Lietuvos fondo informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...