Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Nuo bičių ant stogo iki saulės elektrinės

2024/05/21


Įkurdinęs bites ant prekybos centro stogo, efektyviai naudojantis energiją bei taupantis vandenį, atsakingai valdomas sostinės Fabijoniškių mikrorajone įsikūręs prekybos centras „BIG Vilnius“ įvertintas tarptautiniu „Breeam In-Use“ sertifikatu.

Įkurdino bites

Pasaulyje pripažintu „Breeam“ pastatų tvarumo sertifikatu vertinami nauji ir jau eksploatuojami pastatai, o šio sertifikato gavimas patvirtina, jog prieš keliolika metų pastatytas, tačiau atsakingai prižiūrimas pastatas gali atitikti aukštus aplinkosaugos bei tvarumo standartus.

​​Pasak PC „BIG Vilnius“ valdytojos Gintautės Radušienės, tvarumas, energijos taupymas, CO2 emisijos mažinimas yra vieni iš prioritetinių prekybos centro tikslų, todėl gautas tvarumo sertifikatas – tik pirmasis žingsnis toliau kuriant aukštus tvarumo standartus atitinkančią aplinką.

Kad prekybos centro valdytojams svarbus ne tik pastato tvarumas, bet ir aplinka, kurioje dirba, parodo prieš metus priimtas sprendimas ant prekybos centro „BIG Vilnius“ stogo apgyvendinti bites.

Kaip komentavo miesto bitininkystės idėją puoselėjantis profesionalus bitininkas Urbanbee.lt įkūrėjas ir direktorius Paulius Chockevičius, bitės, gyvenančios mieste, prisideda prie bioįvairovės didinimo, o jas ant savo pastatų stogų įsileidžiantys verslai aplink save suburia tvarią ir sąmoningą bendruomenę. Ant prekybos centro pastato stogo įkurdintuose aviliuose surinktas medus dovanojamas nuomininkams ir partneriams.

Rinkosi nestandartinius sprendimus

Prekybos centras, siekdamas „Breeam“ įvertinimo, ėmėsi pokyčių ir efektyviau naudodamas energiją. Sutaupyti energijos pastate padeda pastato stiklo fasadų padengimas specialiomis šilumą atspindinčiomis plėvelėmis: pavyko subalansuoti oro temperatūrą patalpų viduje ir sumažinti kondicionavimo poreikį karštomis dienomis, sykiu ir energijos sąnaudas.

Prekybos centre taip pat įrengtas modernus energiją taupantis LED apšvietimas su specialiais davikliais ir laikmačiais, leidžiančiais išvengti energijos švaistymo. Be to, pasirinkti apšvietimo sprendimai beveik neskleidžia ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių, taip užtikrindami minimalius energijos praradimus ir saugumą, ir yra visiškai perdirbami.

Dar vienas tvarus žingsnis, kuriam ruošiasi prekybos centro komanda – saulės elektrinių, skirtų aprūpinti pastatą švaria energija, įrengimas.

Kaip komentavo auditą pagal „Breeam“ reikalavimus atlikusios konsultacijų bendrovės „Mepco“ tvarių pastatų vertintoja Martyna Beinorė, „Breeam“ sertifikatas – svarbus pasiekimas, ypač pastatui, kuris eksploatuojamas jau 18 metų.  Prekybos centras „BIG Vilnius“ Fabijoniškių mikrorajone veikia nuo 2006 metų. 28 tūkst. kv. m plotą užimančiame prekybos centre įsikūrę 80 prekybos ir paslaugų vietų.

 

Partnerio informacija

Dalintis