Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023
Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023

Nyderlandų provincijos rinkimuose pergalę švenčia „valstiečiai“

2023/03/17


Šiandien rytą patvirtinti galutiniai trečiadienį vykusių rinkimų rezultatai: visose 12 provincijų triuškinamai laimėjo „valstiečių“ politinė partija BBB (Bauer-Bürger-Bewegung). Ji surinko gerokai per 72 proc. rinkėjų balsų.

BBB apibūdinama kaip dešiniojo sparno populistinė partija, kuri „pelnėsi“ iš valstiečių pykčio ir piliečių nepasitenkinimo. Anot vokiečių Spiegel, rinkimų rezultatai yra rimtas smūgis dvylika metų valdančios premjero Marko Rutte centro dešinės koalicijai. „Dabar niekas negali mūsų ignoruoti, – interviu po rinkimų sakė ir dabar visur cituojama BBB lyderė Karoline van der Plas. – Rinkėjai aiškiai balsavo prieš šios vyriausybės politiką.“

Protesto partija BBB įsteigta 2019 m., jos kūrimąsi paskatino Nyderlandų ūkininkų demonstracijos. 2021-aisiais BBB pirmą kartą dalyvavo parlamento rinkimuose, tiesa, nesėkmingai.

Politinės partijos programoje daug dėmesio skiriama žemės ūkio klausimams ir aplinkos politikai: pasisakoma prieš veiklos saugomose teritorijose ribojimus, prieš saulės ir vėjo jėgainių plėtrą ir už branduolinę energetiką.

Manoma, kad BBC pergalę padėjo pasiekti ūkininkų demonstracijos. Jos taip pat įsiplieskė ir pastarąjį mėnesį piktinantis dėl Nyderlandų vyriausybės plano iki 2030 m. perpus sumažinti azoto išmetimus.

Nyderlandų žemės ūkio bendruomenės informacijos šaltiniai anaiptol nemano, kad BBC pergalė yra netikėta. NieuweOggst teigimu, gyventojų apklausos jau seniai rodė šios politinės partijos nepaprastai išaugusį populiarumą. Pasak šio šaltinio, kuris cituoja politologijos mokslininką Twaną Huijsmansą iš Amsterdamo universiteto. Eksperto teigimu, BBB pergalę didele dalimi nulėmė jau kurį laiką kaimo vietovėse tvyrantis nerimas, susijęs su azoto krize, ir atotrūkis tarp miesto ir kaimo. Kaimo žmonės jaučiasi ignoruojami didžiosios politikos, tai pasireiškia politikams ne tik nubrėžiant azoto mažinimo tikslus, bet ir kasdieniame gyvenime – tarkime, mažėjant autobusų maršrutams.

Nu.nl šiandien rašo, kad dabar, kai paaiškėjo išskirtinė Karoline van der Plas pergalė, provincijose turi būti suformuotos koalicijos. Beveik visur kamuolys yra BBB pusėje.

BBB pergalė, nyderlandų žiniasklaidos jau praminta monstriška, M. Rutte kabinetui yra aiški žinutė, kad daugelis rinkėjų nori eiti kitu keliu nei brėžia dabartinė valdančioji koalicija.

Balsavimo į provincijų tarybas rezultatai taip pat nulems parlamento aukštųjų rūmų sudėtį (anksčiau BBB atstovų nacionaliniame parlamente nebuvo visai). Gegužės mėnesį naujoji provincijų taryba rinks Senatą.

 

ŪP portalo informacija

Nuotraukoje/BBB – partijos lyderė Karoline van der Plas.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/26

Pieno gamyba Estijoje pernai pasiekė rekordines apimtis

Talinas, rugsėjo 26 d. (BNS). 2022-aisiais Estijoje pagaminta beveik 850 tūkst. tonų pieno – daugiausiai per metus per pastaruosius tris dešimtmečius, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/09/26

Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina biržoje mažiausia nuo rugpjūčio vidurio

Rugsėjo 1–26 d. vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,121 Eur/kWh be PVM – tai 18 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą (0,102 Eur/kWh). Tačiau praėjusią savaitę (rugsėjo 18–24 d.) vidutinė elektros kaina ...
2023/09/26

Anykščiai pagerbė geriausius metų ūkininkus

Rugsėjo 23 dieną Anykščiuose vykusios derliaus šventės „Obuolinės“ metu Anykščių kultūros centre pagerbti geriausi metų ūkininkai.
2023/09/26

Aplinkosaugininkai skaičiuoja žalą, savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją

Dėl kritusių žuvų Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje, valstybinės reikšmės vidaus vandens telkinyje Kazlų Rūdos savivaldybėje jau skaičiuojama žala aplinkai, aiškinamasi įvykio aplinkybės. Aplinkosaugininkų teigimu, žuvų kritimą sąl...
2023/09/26

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimą technologinėse vėžėse

Rugsėjo 14 d. Pociūnėlių kaime, Radviliškio r., vyko lauko diena „Dirvožemio suslėgimas technologinėse vėžėse, problemos ir eliminavimo galimybės“, į kurią susirinko dėl dirvožemio suslėgimo problemų turintys ūkininkai, LŽŪKT ko...
2023/09/26

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pa...
2023/09/26

Kainų šuolį skatino ir įmonių pelnų augimas – G. Šimkus

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad Lietuvos įmonių pelnų augimas 2022 metais prisidėjo prie spartaus kainų šuolio.
2023/09/26

Arklių skerdimą siekianti uždrausti Europos piliečių iniciatyva

Europos Komisija praneša, kad 2023 m. kovo 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime arklių skerdimo amžių" (angl. End The Horse Slaughter Age) pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.
2023/09/26

NŽT funkcijos, numatomos perduoti savivaldybėms

Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose at...