Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Pagaliau sumažino mokesčius vieninteliam rajone žuvininkystės ūkiui

2024/06/26


Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Ne vienerius metus vienintelė Kėdainių rajono žuvininkystės įmonė „Kaplių žuvys“ vis prašo, kad rajono savivaldybė jai perpus sumažintų žemės nuomos mokestį. Žuvininkystės įmonei pritaikytas toks pat žemės nuomos tarifas, kaip ir kitiems ūkininkams, kurie dirba žemę – 2,5 proc. O problema ta, kad dalies turimos žemės „Kaplių žuvys“ nė nenaudoja ir  joje net atlieka visuomenei naudingus darbus, tačiau už ją turi mokėti tiek pat, kiek ir už tokius pat plotus ūkininkaujantys ir iš jų pelną gaunantys ūkininkai. Tad lyginti žemdirbystei naudojamą žemę su žuvininkystei reikalingais plotais nėra labai sąžininga.

Galiausiai po jau ne vienerius metus trukusių diskusijų, pagaliau rajono taryba priėmė sprendimą mokesčio tarifą žuvininkystės ūkiui sumažinti, tad galima viltis, kad mokestinė našta įmonei nuo šiol bus pakeliama ir jai daugiau kiekvieną kartą prašyti politikų malonės sumažinti mokesčio nebereikės. Tačiau toks įmonės prašymas paskatino ir kitus rajono žemdirbius prašyti jiems sumažinti žemės nuomos mokestį, bet jų prašymas kol kas liko neišgirstas.

Kėdainių ūkininkai nesutiko su siūlymu

Paaiškėjo, kad dar prieš šio klausimo svarstymą rajono savivaldybę pasiekė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos raštas, kuriame jie siūlė sumažinti visiems ūkininkams žemės nuomos mokesčio tarifą iki 1,5 proc. Tokį patį tarifą visiems ūkininkams nustatyti siūlė ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos nariai.

Tiesa, Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga dar tada, kai mokesčio tarifą buvo nutarta didinti nuo 0,7 proc. iki 2,5 proc., pareiškė nesutinkanti su tokiu drastišku mokesčio kėlimu ir siūlė tuomet visiems mokestį padidinti, tačiau ne daugiau kaip iki 2 proc., tačiau sprendimas, deja, buvo priimtas kitoks.

Dabar gi taryba nesiėmė svarstyti tarifo pakeitimo klausimo visiems ūkininkams. Politikai prie šio klausimo svarstymo ketina grįžti kitame rajono tarybos posėdyje, o šiame tarybos posėdyje, kaip jau minėta, sutiko sumažinti tarifą tik žuvininkystės ūkiui.

Žuvininkystės ūkiui mokesčiai mažės kone 12 tūkst. eurų

UAB „Kaplių žuvys“ yra maža įmonė, kurioje dirba tik 7 darbuotojai ir ji yra priskiriama labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Šios įmonės iš valstybės nuomojamos žemės sklypo plotas yra beveik 340 hektarų, tačiau ji veiklą vykdo tik 228 hektaruose. Kitas plotas, kuris yra nenaudojamas, yra Obelies upės pakrantė, kur yra paukščių apsaugos zona.

Iki šiol bendrovei buvo taikomas 2,5 proc. žemės nuomos mokesčio tarifas, kuris yra didžiausias šalyje, taikomas žuvininkystės įmonėms.

Kasmet už žemės nuomą savivaldybei įmonė turi atseikėti daugiau kaip 30 tūkst. eurų mokesčių.

Priėmus šį tarybos sprendimą, įmonės žemės nuomos mokesčiai per metus sieks apie 18 tūkst. eurų.

 

Eglė KUKTIENĖ / RINKOS AIKŠTĖ

Viršelyje: „Kaplių žuvims“ priimtas palankus rajono tarybos sprendimas – jiems nuo 2,5 proc. iki 1,5 proc. sumažintas valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifas./ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dalintis