Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 26 Vas 2024
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 26 Vas 2024

Pagerbti geriausi Jurbarko krašto ūkininkai ir darbščiausi kaimo žmonės

2023/11/27


Lapkričio 25 d. į Jurbarko kultūros centre vykusią šventę „Metų ūkis 2023“ jos organizatoriai – Jurbarko rajono savivaldybės administracija, Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuras sukvietė didžiausią pažangą padariusius rajono ūkininkus ir darbščiausius kaimo žmones.

Šventiniame renginyje dalyvavo ir gausiai susirinkusius šventės dalyvius sveikino rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono konsultavimo biuro įmonės vadovė Kristina Gakienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkas Raimundas Jovarauskas, LR Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas LR, Seimo narys Ričardai Juška, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Saulius Cironka, rajono seniūnijų seniūnai ir kiti šventės svečiai.

Tęsiant ilgametes šios šventės tradicijas trims geriausių šiais metais pripažintų ūkininkų šeimoms buvo įteikti „Metų ūkis 2023“ apdovanojimai.

Trečioji vieta skirta Drąsutei ir Eimantui Bikulčiams nuo 2004 metų ūkininkaujantiems Šimkaičių seniūnijoje, Paulių kaime. Darbštūs žmonės daugiau nei 150 ha plote augina kviečius, rapsus, žirnius ir pupas.

Antrosios vietos nugalėtojų Daivos ir Airano Karpavičių ūkininkavimo kelias prasidėjo 2000 metais Seredžiaus seniūnijoje, Pikčiūnų kaime. Agronomų specialybes įgiję Daiva ir Airanas ūkininkauti pradėję vos keleto nuosavos ir nuomojamos žemės hektarų ūkyje, tačiau per du dešimtmečius išsiplėtė iki 256 ha, kuriuose augina kviečius, rapsus, miežius.

Pirmosios vietos nugalėtojų – Linos ir Donato Jackių ūkininkavimo sėkmės istorija prasidėjo 2007 metais. Donatas, ką tik baigęs mokslus tuometėje Žemės ūkio akademijoje ir įgijęs žemės ūkio inžinieriaus specialybę, ūkininkavimo įgūdžių mokėsi iš savo tėvų Laimutės ir Antano Jackių, kurie jam įskiepijo meilę žemei, kaimui ir gimtinei. Būdamas jaunas ir iniciatyvus jis daug domėjosi įvairiomis inovacijomis, ūkininkavimo naujovėmis ir visas įgytas žinias šiandien pritaiko šeimininkaudamas 366 ha. plote, kuriame augina kviečius, rapsus, kukurūzus, avižas ir miežius.

Renginio metu išdalinti buvo ir dar vieni, jau tradiciniais tampantys apdovanojimai – „Bitutės“, skiriami darbštiems kaimo žmonėms gyvenantiems rajono seniūnijose.

Už bendruomeniškumą, pagarbą ir pagalbą žmonėms bei meilę žemei, stiklinės bitutės statulėlė buvo įteikta Eržvilko seniūnijoje gyvenančiam Tautvydui Jackiui. Už krašto papročių ir tradicijų išsaugojimą ir nuolatinę paramą Girdžių bendruomenei padėkota buvo Eligijui ir Rimantui Pinaičiams.

Net dvejose seniūnijose – Juodaičių ir Viešvilės, gyvenantys Danguolė ir Remigijus Šimulynai bei Indrė ir Edgaras Ulevičiai, apdovanoti buvo už bitininkystės tradicijų puoselėjimą, patirties dalijimąsi su jaunaisiais bičiuliais ir aktyvią veiklą bendruomenėje.

Jurbarkų seniūnijoje gyvenančiam Giedriui Greičiui bitutė buvo įteikta už kokybiškai auginamas daržoves, kurios pasiekia ne tik Lietuvos, bet ir daugelio Europos šalių prekeivių stalus. Už pieno ūkio išlaikymą ir plėtojimą padėkos ženklas įteiktas Raudonėje gyvenančiai Romai Pociuvienei.

Iš didelio būrio Seredžiaus krašte gyvenančių darbščių žmonių, šiemet apdovanojimui buvo pasiūlyta Simonos ir Egidijaus Marmakų šeima. Jiems apdovanojimas skirtas už drąsą iš miesto persikelti gyventi į kaimą, darbštumą ir skleidžiamą optimizmą.

Skirsnemunės seniūnijoje gyvenanti Erikos ir Vaido Norkų šeima, savo gerais darbais rodo meilę gimtam kraštui ir yra nuolatiniai paramos teikėjai puošiant Skirsnemunės miestelį. Dar viena „Bitutė“ už nuolatinę geranorišką pagalbą prižiūrint Smalininkų miestelio viešąsias erdves įteikta Irutei Liaudenskienei.

Šimkaičių seniūnijoje gyvenantis Saulius Ivaškevičius buvo pastebėtas už tvarų ir pavyzdingą ūkininkavimą, o Veliuonoje gyvenančių Dalios ir Arvydo Bakanų išpuoselėta sodyba ir sėkmingai vystomas pienininkystės ūkis yra pats geriausias jų darbštumo pavyzdys.

Gražius palinkėjimus ir apdovanojimus palydėjo vainikavo grupės „el Fuego“ koncertas.

 

Jurbarko r. sav. fotoinformacija

Dalintis
2024/02/25

Visas pasaulio nuodėmes nurašysime ant žemės ūkio...

Karvių išskiriamas metanas, javų laukai ir trąšos kai kam asocijuojasi su itin kenksminga veikla, kuri artina pasaulio pabaigą. Tokios apokaliptinės apraiškos paaštrėjo, kai nesibaigiančių prieštaringų ar net abs...
2024/02/25

Ministerija toliau kepa žemdirbių bendruomenę erzinančius keistus pasiūlymus

Europa išgyvena žemės ūkio politikos krizę. Sprogo masiniai žemdirbių protestai. Reaguodama į tai Europos Komisija (EK) siūlo švelninti reikalavimus, tuo tarpu sektoriaus lyderiai sako: per vėlai, per mažai. Įvykiai klostosi sparčiai...
2024/02/25

Miškų savininkai turi iki pavasarinio atšilimo sutvarkyti pažeistus medžius

Valstybinė miškų tarnyba (VMT) kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir iki pavasarinio atšilimo juose sutvarkyti žievėgraužių, vėjo ar kitų veiksnių pažeistus medžius. Pakenktus medžius su po žieve likusiais ž...
2024/02/25

Balys Dainys apie transplantacijų eros pradžią Lietuvoje: grįždavau į namus miegoti, daugiau niekam jėgų nelikdavo...

1970 metų vasario 18-oji – data, žyminti organų transplantacijų eros pradžią Lietuvos medicinos istorijoje. Tądien buvo atlikta pirmoji inksto transplantacija. Vilniaus universiteto Bendrosios chirurgijos klinikoje, tuometinėje Vilniaus mies...
2024/02/25

Skonis be ribų: kinams „Starbucks“ pasiūlė kiaulienos skonio kavą

Kitaip nei likusiame pasaulyje, vasario 10 d. pradėti skaičiuoti nauji metai Kinijoje. Ta proga vienas žinomiausių pasaulyje prekės ženklų ir kavinių tinklų „Starbucks“ kinų tinklui pristatė naują produktą – kiaulienos skonio kavą.
2024/02/25

Vilkės plėšikavimą sustabdė Skaistgirio medžiotojai

Nuo praėjusių metų pabaigos per Joniškio rajono kaimus eina garsas apie tai vienur, tai kitur gyventojų kiemuose dingusius prie grandinės pririštus šunis. Kai Vaineikių, Daunoriškės ir Bertaučių, Lankaičių kaimuose gyve...
2024/02/25

Psichologė pataria, kaip pagelbėti smurtą patiriančiam žmogui

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 m. dėl smurto artimoje aplinkoje buvo užregistruoti beveik 6000 nusikaltimų, o didelė dalis jų taip ir nepasiekė teisėsaugos institucijų. Statistika atskleidžia, kad 8 iš 10 smurto aplinkoje aukų...
2024/02/25

Bus tiriamas Mažeikių ligoninės vadovo sprendimų teisėtumas

Regioninės Mažeikių ligoninės dalininkai – Mažeikių rajono savivaldybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai – vasario 22 d. priėmė sprendimus dėl šioje gydymo įstaigoje atlikto tyrimo. Bus kreiptasi į Lietuvos Resp...
2024/02/25

Socialiniuose tinkluose prekes įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Praėjusiais metais e. prekybos rinką drebino viena iš vis ryškėjančių tendencijų – apsipirkinėjimas socialiniuose tinkluose. Tarptautinės siuntų pristatymo grupės „Geopost“, kuriai priklauso ir „DPD Lietuva&ld...