Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Pagerbti Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatai

2024/03/08


Šiandien Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Vyriausybės skiriamų kultūros ir meno premijų teikimo ceremonijoje.

„Visada būna labai smalsu ir įdomu perskaityti tas pavardes, – apie momentą, kai su kitais Vyriausybės nariais posėdyje tvirtina komisijos pasiūlytą premijų laureatų sąrašą, kalbėjo premjerė. – Yra daugybė kultūrai nusipelniusių menininkų, meno žmonių – visų jų įtraukti į šį sąrašą kiekvienais metais galimybės nėra. Bet man atrodo, labai svarbu, kad turime tokią tradiciją ir kasmet galime pagerbti kad ir labai nedidelę dalį šių žmonių, o per juos – ir visus tuos, kurie dirba kultūros ir meno srityje“.

Ministrės Pirmininkės teigimu, nepaisant šiuo metu vykstančio Rusijos karo Ukrainoje, sudėtingų ir dramatiškų apmąstymų, „meno ir kultūros žmonių balsas yra tai, kas atsveria kartais, atrodo, kylančią beprotybę, nežmoniškumą“.

Premjerė nuoširdžiai dėkojo laureatams už jų prasmingus darbus ir pažymėjo, kad premijomis įvertinami ir rečiau plačiosios auditorijos bei žiniasklaidos dėmesio sulaukiantys, tyliai ir kantriai savo darbą atliekantys kūrėjai, o ypač – jaunąją kultūros ir meno srities kartą ugdantys pedagogai.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skirtos dailėtyrininkei, pedagogei Aleksandrai Aleksandravičiūtei; menininkui Žygimantui Augustinui; Robertui Bliškevičiui, Arnui Karoliui Kmieliauskui, Vaidai Paukštienei ir Ievai Živilei Sipaitytei – styginių kvartetui „Chordos“; renginių režisierei, choreografei Leokadijai Dabužinskaitei; teatro ir kino aktoriui, režisieriui Arvydui Dapšiui; prozininkui, dramaturgui, poetui, literatūros tyrinėtojui, scenaristui Rimantui Kmitai; prozininkui, dramaturgui Herkui Kunčiui; vargonininkei, dėstytojai Renatai Marcinkutei Lesieur; aktorei Eglei Eutropijai Mikulionytei; muziejininkei Aldonai Snitkuvienei; menininkui Julijonui Urbonui; kompozitoriui, chorvedžiui, atlikėjui, pedagogui Antanui Laimučiui Vilkončiui.

Vyriausybės kultūros ir meno premija skiriama Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus. Premijos dydis – 340 bazinių socialinių išmokų (13 600 eurų). Pretendentus atrinko ir skirti premijas rekomendavo Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija. Komisijos pirmininkė – Rūta Kačkutė, Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinė direktorė.

 

LRV kanceliarijos fotoinformacija

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius