Kaunas +0,7 °C Rūkas
Pirmadienis, 9 Grd 2024
Kaunas +0,7 °C Rūkas
Pirmadienis, 9 Grd 2024

Panevėžio rajone – tik trys bankomatai

2024/05/14


Panevėžys (JP.lt). Lietuvos bankų asociacija tvirtina, jog visuomenė vis labiau skaitmenizuoja paslaugas, todėl mažėja poreikis lankytis bankų fiziniuose padaliniuose. Todėl bankomatų tinklo plėtra sulėtėjo, o kai kuriuose rajonuose bankomatai naikinami, esą dauguma gyventojų naudojasi internetine bankininkyste ir bankomatų nebereikia.

Panevėžio rajone bankomatų liko tiek, kiek jų pagal projektą prieš porą metų įrengė bendrovė „Worldline Lietuva“. Trys bankomatai, pažymėti minėtu ženklu, įrengti Miežiškiuose, Naujamiestyje ir Ramygaloje. Tiek bankomatų kol kas ir liks – jų neplanuojama naikinti.

Kortelių skaitytuvai

Panevėžio kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Kazimieras Antanynas aiškino, kad Unija Panevėžio rajone turi aštuonias kasas.

„Penkiose iš jų įrengti mokėjimo kortelių skaitytuvai, kuriais galima naudotis ir išsigryninti pinigų. Beje, Kredito unijos nariai gryninti pinigus gali visose kasose, o kiti – kur yra mokėjimo kortelių skaitytuvai. Tai galima padaryti Krekenavoje, Žibartoniuose, Ramygaloje, Vadokliuose ir Raguvoje. Skaitytuvų nėra Miežiškiuose, Naujamiestyje ir Smilgiuose. Skaitytuvus įrengėme ten, kur buvo toks poreikis. Jeigu žmonės pareikš norą, skaitytuvai bus įrengti ir tose kasose, kuriose jų nėra“, – sakė K. Antanynas ir teigė, kad mokėjimo kortelių skaitytuvai, tai tas pats, kas bankomatas.

„Kredito unija, juos įrengdama, nieko neuždirba, bet suteikiame reikalingą paslaugą žmonėms. Beje, penkiose kasose, kuriose yra skaitytuvai, jais naudotis gali bet kurio banko klientas, net ir nebūdamas Kredito unijos nariu. Tačiau už paslaugą jis turi atsiskaityti pagal nustatytus įkainius. Per šiuos skaitytuvus Panevėžio kredito unija atlieka daugiausia operacijų, o tai reiškia – žmonėms tai reikalinga“, – tvirtino K. Antanynas.

Bankomatų tinklas „medus“

Pasak PKU vadovo, Unijos grupės nariai grynuosius pinigus gali pasiekti ir kitaip.

„Prie nepriklausomo bankomatų tinklo „Medus“ prisijungusios Kredito unijų grupės nariai nuo šiol grynuosius pinigus pasiekia dar lengviau. Užbaigus bankomatų tinklo „Medus“ infrastruktūros naujinimo procesus, šių bankomatų skaičius išaugo iki 250 visoje Lietuvoje, įskaitant įrengtus ir mažesniuose šalies miestuose. Todėl yra lengviau pasiekiamos paslaugos – išplėstas „Medus“ bankomatų tinklas“, – aiškino K. Antanynas.

Jis sakė, kad Kredito unijų grupės klientai vienodai patraukliomis sąlygomis gali atlikti operacijas visuose „Medus“ bankomatuose, įskaitant ir paženklintuose „Luminor“ logotipu.

„Medus“ bankomatuose galima pakeisti kortelės PIN kodą, peržiūrėti paskutinių operacijų išrašą, o grynųjų pinigų priėmimo funkciją turinčiuose bankomatuose – ir įnešti grynųjų pinigų į savo mokėjimo kortelės sąskaitą“, – paaiškino PKU vadovas.

Nors Panevėžio rajone tik trys bankomatai ir penkiose Unijos kasose galima išsigryninti pinigus, PKU vadovas teigia, kad skundų nesulaukia.

„Jeigu sulauktume, kad reikia daugiau vietų pinigams išsigryninti, tuomet apie tai galvotume. Beje, Panevėžio rajone bankomatų nemažėja ir tų trijų neplanuojama naikinti. Todėl manome, kad Panevėžio rajono žmonėms pakanka vietų, kur gali išsigryninti pinigus. Kita vertus, rajono miestelių parduotuvėse yra „Perlo“ terminalai, kuriuose galima išsigryninti pinigus“, – sakė K. Antanynas.

bankomatas
Išsigryninti pinigus galima „Perlo“ terminale, bet su sąlyga, jei terminalo kasoje yra grynųjų.

Gelbėja „Perlo“ terminalai

Tiltagalių parduotuvėje, priklausančioje UAB „Šilažolė“, išsigryninti pinigus galima „Perlo“ terminale, bet su sąlyga, jei terminalo kasoje yra grynųjų.

„Jeigu terminalo kasoje nėra grynųjų, tai išsigryninti pinigus įmanoma tik nuvažiavus į Panevėžį – arčiau nėra jokios galimybės. Pensijos tiltagaliečiams mokamos grynaisiais, kiti už prekes moka kortelėmis. Žinoma, yra, kurie gauna pašalpas arba algas į banko korteles. Tada ateina į parduotuvę ir prašo grynųjų. Galbūt jiems ramiau, kai kišenėje šlama grynieji“, – aiškino pardavėja Loreta ir teigė, kad mėnesio pradžioje grynųjų neprašo, bet vėliau prašytojų padaugėja.

Karsakiškyje yra dvi parduotuvės. Viena priklauso UAB „Šilažolė“, kurioje yra „Perlo“ terminalas“, o kita – privačiam asmeniui.

„Senyvo amžiaus žmonės neturi banko kortelių ir dažniausiai pensija jiems atnešama, o ne pervedama į sąskaitą. Karsakiškyje darbingo amžiaus žmonės dažniausiai dirba Panevėžyje ir ten naudojasi bankomatais. Jeigu reikia išgryninti pinigų, pakanka „Perlo“ terminalo, kuris yra UAB „Šilažolė“ parduotuvėje“, – aiškino pardavėja Sandra.

 

Autorius Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP.lt

Živilės Večiorkutės, Rimvydo Ančerevičiaus nuotraukos

Dalintis