Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Panevėžio rajono bendruomenės Naujus metus švęs bendrystėje

2023/12/29


Panevėžys (JP.lt). Nekantraudami laukiame, ką atneš Naujieji Žaliojo Drakono metai. Vieni 2024-uosius pasitiks namuose, kiti – sodybose, o štai rajono bendruomenės – bendrystėje.

Pramogas kur patys

Bendruomenės centro „Vaivadai“ pirmininkė Daivutė Bareišienė tikino, kad registracija dar nesibaigė, todėl tą padaryti dar gali visi norintys.

„Manau susirinks apie 20 žmonių. Tai nebus didelė fiesta, bet tikrai smagiai ir jaukiai praleisime vakarą, pasitiksime Naujuosius metus. Svarbiausia, draugiškai pabendrausime. Programą kursime patys, nebus jokių samdytų žmonių. Vyks žaidimai, siurprizai“, – pasakojo ji.

Paklausus, ką planuoja vidurnakčiui, moteris teigė, kad didelių atrakcijų neplanuoja, o ir fejerverkų planuose kol kas nėra.

„Su fejerverkais esame itin atsargūs, nes aplink bendruomenės namus gyvena žmonės. Net jei ir šaudysime fejerverkus, jie bus labai simboliniai“, – sakė pirmininkė.

Teatralizuotas vakaras

Paįstrio kultūros centro vadovė Daiva Kiršgalvienė tikino, kad norinčiųjų dalyvauti Naujųjų metų sutikimo šventėje buvo daugiau nei yra vietų.

„Iš viso priimsime 50 žmonių. Salė nėra didelė, todėl skaičius – ribotas. Juk reikia, kad būtų vietos ir šokiams“, – juokėsi moteris.

Anot jos, šventės dalyviai – įvairaus amžiaus.

„Kompanijos labai mišrios: ir šeimos, ir draugų būreliai, ir bendruomenės nariai, kaimynai. Tai žmonės, kurie žino, jog tikrai nebus nuobodu. Vieni ateina, nes dalyvauja kasmet, kiti – išgirdę teigiamų atsiliepimų“, – tikino įstaigos vadovė.

Paįstryje bendruomeninis Naujųjų metų sutikimas vyksta jau daugelį metų. Išimtis buvo tik pandemijos metu.

Šventėje vyks teatralizuota programa.

„Koncertuos vietiniai. Bus ir staigmena. Kadangi daugelis ateina metai iš metų, reikia sugalvoti vis kažką naujo, įdomaus“, – sakė D. Kiršgalvienė.

Daiva Kiršgalvienė
D. Kiršgalvienė.

„Retro“ stiliumi

Trakiškio gyventojų bendruomenės pirmininkė Jolanta Silgienė atskleidė, jog Naujieji metai bendruomenės rate buvo švenčiame ir anksčiau, tačiau ne kasmet.

„Kai atėjau dirbti bendruomenėn nuo 2015 metų taip gavosi, kad stengiamės tą tradiciją tęsti ir kviečiame visus Naujuosius sutikti kartu. Kūčias, šv. Kalėdas esame įpratę švęsti šeimose, laikantis gražių tradicijų, o štai Naujuosius jau smagu sutikti su savais bendruomeniečiais, draugais. Kartu pabendrauti, prisiminti, apibendrinti, kas gero įvyko per tuos metus, ką nuveikėme, kuo galime pasidžiaugti visi kartu ir ko tikimės, laukiame ateinančiais metais“, – dėstė ji.

Šiais metais planuojama, kad net 65 trakiškiečiai rinksis į šventę.

„Visada stengiamės sukurti puikią renginio atmosferą, pasikviečiame muzikantų ar atlikėjų, vakaro metu vyksta įvairūs žaidimai, nominacijos, šokiai. Kiekvienais metais bandome sugalvoti kažką naujo, kuo sudominti savo gyventojus. Vienais metais vyko muzikinės kaukės konkursas, šiais metais vakaro tema – „Retro“ stilius. Tad manome, jog naujametinis vakaras vėl bus kitoks, išskirtinis, ir žinome, kad tam vakarui gyventojai jau tikrai ruošiasi ir jo laukia“, – kalbėjo pirmininkė.

Jolanta Silgienė
J. Silgienė.

Ir šeimoms, ir po vieną

Į naujametinį vakarą trakiškiečiai daugiausia renkasi šeimomis, tačiau pasitaiko, kad ateina ir vienišų žmonių ar draugų kompanijos.

„Visada norime, kad visiems čia būtu smagu, nepriklausomai nuo amžiaus. Juk buvimas kartu ir nauji patyrimai, atotrūkis nuo kasdienybės mus suartina. Be to, užmezgame tikrus, gal ir ilgam išliekančius ryšius su naujais žmonėmis bei atnaujiname draugystę su senais bičiuliais, kaimynais“, – paaiškino J. Silgienė.

„Manome, kad ši graži tradicija išliks ir mes turėsime noro vėl ir vėl susitikti bei pabūti gražioje bendrystėje“, – pridūrė ji.

 

Autorė Samanta ILONYTĖ / JP.lt

Nuotraukos Rimvydo ANČEREVIČIAUS, Živilės VEČIORKUTĖS, FACEBOOK

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...