Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Panevėžio rajonui atstovaujantis raitelis A. Čepelė – Lietuvos konkūrų čempionas

2023/09/04


Panevėžys (JP.lt). Klaipėdos rajone, jojimo bazėje „Housemarket“, atvirajame Lietuvos konkūrų čempionate, kuriame varžėsi 230 žirgų bei 150 raitelių, Panevėžio rajonui atstovaujantis žirginio sporto klubo „Gintaras“ jaunasis raitelis Augustas Čepelė su savo poni eržiliuku Mistery Boy tapo čempionu. Vienuolikmetį raitelį treniruoja Panevėžio rajono žirgų veisėjas ir augintojas tėtis Darius Čepelė.

Žirgininkystė – nuo vaikystės

„Žirgininkystė – mano gyvenimo pašaukimas. Jei ne tėtis, nebūčiau pelnęs tokių apdovanojimų“, – taip pokalbį, dėkodamas savo šeimai, pradėjo jaunasis raitelis A. Čepelė.

Augustas, būdamas šešerių, pradėjo savo žirgininko karjerą, motyvuotas tėčio noru ir užsidegimu auginti žirgus.

„Žirgus pradėjau pažinti dar anksčiau. Kelionė su jais prasidėjo nuo tada, kai man dar buvo dveji. Pamenu, tėtis užkėlė ant žirgo ir taip patiko. Jaučiausi toks didelis ir suaugęs. O būdamas jau šešerių pasinėriau į žirgų pasaulį: pradėjau jais domėtis, palaikyti bendrą ryšį“, – džiaugėsi A. Čepelė.

konkūrai
A. Čepelė su tėveliais.

Čempionatas vyko tris dienas

Atvirasis Lietuvos konkūrų čempionatas, kuriame savo grupėje jaunasis raitelis Augustas tapo čempionu, vyko tris dienas.

Kaip pasakoja jaunojo raitelio mama Skaidra Čepelienė, tinkamai pasiruošti čempionatui užėmė nemažai laiko.

„Čempionato metu buvo sumuojami trijų dienų rezultatai. Visas šias dienas privalėjome išlikti lyderiais, nesusirinkti nė vienos nuobaudos. Viena klaidelė būtų užtrenkusi duris į išsvajotą finalą. Na, o finale, nors ir turėjome kelis konkurentus, tačiau atlaikėme įtampą, nepasidavėme ir parodėme, ką sugebame“, – „Tėvynei“ pasakojo čempiono mama.

Pridurdama apie pasiruošimo laikotarpį, ji sakė: „Ruošėmės tikrai ilgai, nes reikėjo jodinėti, su žirgu mokytis naujų manevrų. Augustui tekdavo aukoti ne tik vasaros dienas, bet ir gražius vasaros vakarus. Beje, Augustas turi du žirgus – Vanilę ir ponį Mistery Boy.“

Čepelė
A. Čepelė.

Pirmasis toks apdovanojimas

Vienuolikmetis Panevėžio rajono gyventojas A. Čepelė yra pelnęs įvairių apdovanojimų, kurių sąrašą papildė ir atvirojo Lietuvos konkūrų čempionato įvertinimas.

„Teko lankyti ir dziudo, ir futbolo būrelius, tačiau nė viena iš šių sporto šakų neužkabino. Visgi likau prie žirgų, kuriuos matau kiekvieną dieną. Esu jau pelnęs 50 įvairių apdovanojimų. Bet didžiausias titulas yra tas, kurį gavau prieš kelias savaites – tapau Lietuvos čempionu“, – teigė nugalėtojas.

 

Modestas PARIAUKA/JP.lt

Živilės VEČIORKUTĖS, asmeninio albumo nuotr.

Dalintis