Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024
Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024

Panevėžyje organizuojamas vasarvidžio šventės pyragų stalas

2014/05/28

Birželis – ilgųjų dienų ir šviesiųjų naktų mėnuo. Birželio 21-oji – vasaros saulėgrįža, astronominė vasaros pradžia. Mes siūlome šią dieną švęsti kartu su miesto bendruomene Vasarvidžio šventėje Skaistakalnio parke. Programa labai įvairi: etnografinių ansamblių pasirodymai, varinių pučiamųjų orkestrų koncertas, tautodailininkų ir amatininkų mugė, žolininkų receptai ir daug kitų naudingų bei linksmų dalykų.

O kokia gi šventė be pyragų! Pyragais bus nuklotas stalas, siekiant ilgiausio pyragų stalo rekordo. Pyragų kepėjai dalyvaus ir skaniausių, didžiausių, puošniausių pyragų konkurse. Panevėžio bendruomenės, įstaigos, organizacijos, pavieniai asmenys – visi, norintys pareklamuoti save ir savo konditerinius gaminius, kviečiami dalyvauti šventėje. Kaip dalyvauti? Pirmiausia reikia registruotis žemiau nurodytu adresu, antra, pasiruošti reklamą, kam Jūs atstovaujate, trečia, svarbiausia – konkursinio pyrago kepimas. Tai gali būti pagal senovinį, savos kūrybos ar modernų receptą savo lėšomis iškeptas skanėstas. Siūlome iškepti tokį pyragą, nuo kurio širdis apsąla, kokiais Jūs prekiaujate ar pradžiuginate artimuosius per didžiąsias šventes. Pyragais renginio metu vaišinsite šventės dalyvius. Kad išlaidų nors dalis sugrįžtų (o gal ir pelno turėtumėte), kiekvienas, norintis paragauti pyrago, turės nepagailėti ir pinigą Jūsų skrynelėn įdėti.

Kodėl verta dalyvauti? Pirmiausia, bus labai smagu bendrauti ir skanauti. Antra, tai puiki galimybė kiekvienai bendruomenei, įstaigai, organizacijai ar asmeniui pristatyti savo veiklą ir kepinį bei užmegzti ryšius, pasidalinti receptais bei susirasti bendraminčių ar net verslo partnerių. Vasarvidžio šventėje smagiai pabendrausite su konkurso bei šventės dalyviais, pasidalinsite konditerinėmis paslaptimis. Konkursą vertins solidi komisija, kuriai pirmininkauti žada paslaptingoji etnokultūros propaguotoja, kulinarinio paveldo žinovė... Nugalėtojai atskirose kategorijose („Pyragų pyragas“, „Vasaros spalvos“, „Tikras lietuviškas“, „Kultūros sostinės pyragas“, „Vasarvidžio pyragas“, „Skaistakalnio populiarusis“, „Emigranto svajonė“, „Vaikystės pyragas“) bus apdovanoti vertingais prizais. Vasarvidžio šventę filmuos respublikinė televizija.

Kviečiame dalyvauti ir registruotis adresu informacija@paneveziomuziejus.lt arba skambinti telefonais: 8-45 596181; 8-45-505089. Registracija vyks iki birželio 16 d.

Dalintis