Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Parduotuvių lentynas pasiekė pirmasis lietuviškų daržovių derlius

2024/02/01


Lietuviškų daržovių visi laukia ne mažiau, nei uogų vasarą. Vartotojai jau priprato, jog šviežias lietuviškas daržoves galima valgyti ištisus metus, nepriklausomai nuo metų laiko.

Didžiausią ir moderniausią šiltnamių kompleksą Baltijos šalyse valdanti bendrovė „Kietaviškių gausa“ vasaros pradžioje į naują olandiškų „Venlo“ tipo šiltnamių kompleksą investavę 13 mln. eurų užbaigė pirmąjį etapą ir šiais metais rekordiškai anksti gali pasidalinti šviežiu lietuviškų daržovių derliumi, kuris jau šią savaitę pasiekia prekybos tinklus.

„Kietaviškių” atstovai sako, jog norint produkciją užauginti ir būti pirmiems neužtenka tik drąsos, tam reikia investuoti ir į naujus technologinius procesus.

Pirmasis šviežių lietuviškų pomidorų derlius pasiekė parduotuvių lentynas rekordiškai anksti - vasario pradžioje. Kaip ir kasmet, pirmieji sunoko smulkiavaisiai lietuviški pomidorai, tačiau netrukus šviežio derliaus daržovių lentynas papildys ir kitos rūšies pomidorai.

Šiais metais Kietaviškių šiltnamiai atrinko 14 išskirtinių rūšių pomidorų kurie skiriasi ne tik spalva, dydžiu, bet ir skoniu. Vartotojai tikrai ras savo mėgstamų veislių, tokių kaip: smulkiavaisiai vyšniniai, vynuoginiai, juodieji, avietiniai ir slyviniai pomidorai. Šiemet Kietaviškių šiltnamiai pomidorus savo vartotojams gali pasiūlyti kiek anksčiau nei įprastai, todėl džiaugiamės jog jau visai netrukus vartotojai galės pamiršti „plastmasinius” ispaniškus pomidorus.

Šiais metais Kietaviškių šiltnamiuose planuojame priskinti 3200 tonas pomidorų”- detalizuoja valdybos pirmininkas K. Montvila.

„Kietaviškių gausa“ yra daržovių auginimo lyderė Lietuvoje, nuo 1987 metų šiltnamiuose auginanti lietuviškus agurkus, pomidorus ir salotas vazonėliuose. Bendrovė valdo 20 ha šiltnamių, tai yra didžiausią ir moderniausią šiltnamių kompleksą Baltijos šalyse.

 

Partnerio turinys

Dalintis
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...
2024/03/03

Savo kandidatus į EP patvirtino dar viena politinė partija: sąrašą ves A. Kubilius

Šiandien Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą (EP).
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.