Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Paskelbė jau turintys raktą, kaip sumažinti metano išmetimus

2023/02/06


Genetinių sprendimų kompanija „Semex“ paskelbė, jog pirmieji pasaulyje rado sprendimą, kaip padėti gyvulininkystės ūkiams mažinti metano dujas, kurios yra tapusios pasauliniu priešu.

Pranešimas buvo paskelbtas antrojoje sausio pusėje, tačiau intriga vis dar išlaikoma. Sukurtą naują produktą ūkininkams žadama patekti jau po kelių mėnesių. Balandį genetinių sprendimų kompanija pasiūlys holšteinų veislės reproduktorius, kurių palikuonys į aplinką išskleis mažiau metano dujų.

Ilgainiui tai esą leis metano emisijas iki 2050 metų sumažinti 20–30 %. Be to, visoms genomiškai tiriamoms telyčioms bus pateikiamas metano indeksas, kuris ūkiams taip pat padės daryti kryptingą bandos atranką.

Pabrėžiama, kad Semex ties šiuo projektu dirbo kartu su Kanados Guelfo universiteto mokslininkais bei Kanados pieno tyrimų organizacija.

Pirmiausia metano išmetimo tyrimai buvo atlikti su penkiais šimtais karvių, dujų kiekis matuotas vadinamąja elektronine nosimi. Tada tyrimas išplėstas. Pasitelkus infraraudonąją spektroskopiją (MIR) buvo ištirta 700 000 pirmosios laktacijos karvių pieno mėginių.

Tyrimo rezultatai parodė, kad genetinė atranka gali būti veiksmingas kelias siekiant sumažinti metano dujų išmetimą.

Kol kas veislinės vertės pagal metano emisijas prognozavimas bus prieinama tik holšteinams.

 

ŪP informacija

ŪP archyvo nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...